Connect with us

Gündem

Yayla yolunda kar nedeniyle mahsur kalan araçlar kurtarıldı


Yayla yolunda kar nedeniyle mahsur kalan araçlar kurtarıldı

Dün geceden bu yana etkili olan kar yağışı, Zorkun Yaylası’nda yaşamı negatif etkiledi. Bölgede etkili olan tipi ve kar sebebiyle yaylaya çıkan yollarda ulaşım güçlükle sağlandı. Gelen ihbarlar üstüne bölgeye, AFAD ekipleri sevk edildi. Yaylaya çıkmak isterken yolda mahsur kalan 6 vasıta, halatlarla çekilerek kurtarıldı. Kapanan yayla yolunu trafiğe açmak için takımlar emek verme başlattı. Araçlarında kar lastiği yada zincir bulunmayan sürücüler, bölgeye çıkmamaları noktasında uyarıldı.

Yayla yolunda kar nedeniyle mahsur kalan araçlar kurtarıldı

 


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Türk askerinin Aden Körfezi’ndeki görev süresi 1 yıl uzatıldıTSK deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde vazife süresinin 1 yıl daha uzatılmasına dair Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

AYRINTILAR GELİYOR…


Okumaya devam et.

Gündem

Kayseri’de zincirleme faciası! Çok sayıda yaralı varAlınan bilgiye nazaran, Süleyman Ö. idaresindeki 38 AB 032 plakalı hususi halk otobüsü, Kocasinan ilçesi İstasyon Caddesi’nde, Nedim K. yönetimindeki 38 AEN 168 plakalı otomobille çarpıştı.

Çarpışmanın peşinden öndeki 4 otomobil ile arkadaki 1 otomobil ve 1 elektrikli bisiklet de kaza yapmış oldu. Ek olarak park halindeki bir otomobil ziyan oldu.

İhbar üstüne kaza yerine fazlaca sayıda polis ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi.

Kazada yaralanan Mehmet P. (45), Murat K. (49), Ahmet B. (34) ve kimliği öğrenilemeyen bir şahıs ile 6 yaşındaki Burak Eymen T, 2 yaşındaki Metehan T. ve evlatların anası Aysun T. (35) kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Yaralılardan Mehmet P’nin sıhhat durumunun ağır olduğu öğrenildi.


Okumaya devam et.

Gündem

Türkiye-İran demir yolu taşımacılığında hedef 1 milyon ton yükUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, artış trendinde olan Türkiye-İran taşımalarının 2021’de 1 milyon tona çıkarılması hedefi için her türlü tedbirin alınacağını duyurdu.


Türkiye-İran demir yolu taşımacılığında hedef 1 milyon ton yük

Türkiye ile İran içinde transit geçecek demir yolu taşımacılığı başlatılıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada, Türkiye-İran demir yolları temsilcilerinin 12-13 Ocak’ta Ankara’da bir araya geldikleri açıklandı. Bu kapsamda,  yeni bir periyodu başlatacak mutabakat zaptının imzalandığı aktarıldı.

“VAN GÖLÜ ÜZERİNDE HİZMET VEREN İKİ FERİBOT ÖNEMLİ”

Türkiye-İran içinde koronavirüs salgını koşullarına karşın günlük 3 tren işletilerek 2020’de 564 bin ton yük taşındığı, yük taşımacılığının artmasında bilhassa Van Gölü üstünde hizmet veren 50 vagon kapasiteli iki feribotun mühim etkiye haiz olduğu vurgulanarak “Artış trendinde olan Türkiye-İran taşımalarının 2021’de 1 milyon tona çıkarılması hedefi için her türlü tedbir alınacak.” ifadesi kullanıldı.

TÜRKİYE-PAKİSTAN ARASINDA TARİFELİ YÜK TREN SEFERLERİ

Türkiye-Pakistan içinde tarifeli yük tren seferlerinin başlatılması sonucu alındığı da belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Bu güzergahta işletilecek yük trenlerinin düzenli, sürdürülebilir ve hızlı bir şekilde ilerletilmesi sağlanacak. Taşımayla ilgili ücretlendirme tarifesi oluşturularak, Türkiye-İran-Pakistan arasında karşılıklı işletilecek trenlerde ortak tarife birliğine geçilecek.”

Türkiye-İran demir yolu taşımacılığında hedef 1 milyon ton yük #1

PAKİSTAN İLE BİRLİKTE İRAN-AFGANİSTAN DEMİR YOLU BAĞLANTISI ÜZERİNDEN TAŞIMACILIĞA BAŞLANACAK

Pakistan ile beraber İran-Afganistan demir yolu bağlantısı üstünden taşımacılığa başlanacağı anlatılarak İran-Afganistan arasındaki demir yolu bağlantısının tamamlanıp, 10 Aralık 2020’de hizmete açılmasının arkasından Türkiye’den yüklenen bir vagonun İran’ı transit geçerek Afganistan’a kadar gitmesinin mümkün hale geldiği bilgisi paylaşıldı.

ÇİN’E YÜK TAŞINABİLMESİ İÇİN GÜZERGAHTAKİ ÜLKE DEMİR YOLLARIYLA İŞBİRLİĞİ

“Çin’den Türkiye’ye ve Avrupa’ya tersi istikametteki önemli yük potansiyeli için İran üzerinden yeni bir koridor oluşturulacak. İpek Yolu’nun güney kesimi kullanarak İran üzerinden Çin’e yük taşınabilmesi için güzergahtaki ülke demir yollarıyla gerekli altyapı, rekabetçi tarife ve uygun transit süreleri için iş birliği yapılacak.”


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler