Connect with us

Gündem

Vali’den Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine yasak


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerinde her türlü toplantı, gosteri ve yürüyüş yasaklandı.

Yerlikaya, Boğaziçi Üniversitesi Kampüsü önünde bugün için meydana getirilen toplanma çağrılarına ilişkin Twitter hesabından bir izahat yapmış oldu.

Açıklamada “Yapılması planlanan toplanmanın toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek, bu ilçelerimizde her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüş yasaklanmıştır” denildi.

“HER TÜRLÜ TOPLANTI, GÖSTERİ VE YÜRÜYÜŞ YASAKLANMIŞTIR”

Açıklamada şu ifadelereyer verildi:

“Saygıdeğer İstanbullular, Bazı sivil cemiyet kuruluşları ve topluluklar tarafınca basın ve toplumsal medya yöntemiyle Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önünde bugün toplanma çağrıları yapılmaktadır.

Beşiktaş ve Sarıyer İlçelerimizin Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile yapılması planlanan toplanmanın toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına negatif etki edebileceği değerlendirilerek, bu ilçelerimizde her türlü toplantı, gosteri ve yürüyüş yasaklanmıştır.

Kıymetli Hemşehrilerim, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve kanunlar önünde hepimiz eşittir. Tüm yurttaşlarımızdan beklentimiz; mevzusu kabahat teşkil edecek her türlü tutum ve davranışlardan kaçınılması ve aklıselim davranılmasıdır.

Güvenlik güçlerimiz, hepimizin refah ve güvenliği için daima vazife başındadır. Enerjisini milletimizin engin sevgisi ve yasalarımızdan alan polisimiz; her vakada olduğu benzer biçimde, bundan sonrasında da kanunların verdiği vazife, yetki ve sorumluluklarını kararlılıkla yerine getirecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Boğaziçi Üniversitesinin Cenup ve Şimal Kampüsü önünde polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı. Polis ekipleri kaldırımlara bariyerler koyarken Cenup Kampüsü önünde çevik kuvvet ekipleri tedbir aldı. Okulun çevresinde bazı noktalarda TOMA’ların olduğu, hususi harekat polislerinin de güvenlik önlemi almış olduğu görüldü.

OPERASYONLARA DEVAM

Öte taraftan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin, atanan yeni rektör AKP’li Bulu’yu protesto etmelerinin arkasından, eş zamanlı operasyon yapılmış oldu. Operasyonda 14 şahıs daha gözaltına alınırken, gözaltına alınanların sayısı 36’ya terfi etti.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemden sonrasında, bu sabah gözaltına alınan öğrencilerden bazıları şöyleki:

“Aydın Onay, Arzum Yalçın, Çiçek Yaman, Elif Karakaya, Deniz Bahçeci, Mert Soydan, Rıdvan Gezegen, Zeynel Çuhadar…”


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Aydem Yenilenebilir Enerji halka arz için SPK’ya başvurdu


Halka arzda ortaklık liderliğini Güvence Yatırım, İş Yatırım, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile Yapı Kredi Yatırım üstlenecek. Halk Yatırım, Vakıf Yatırım ve Ziraat Yatırım ise süreçte eş liderler olarak vazife alacak.

Türkiye’de portföyü yalnız yenilenebilir enerji santrallerinden oluşan en büyük üreticilerinden kabul edilen Aydem Yenilenebilir Enerji’nin bir çok hidroelektrik santrali olmak suretiyle 1,020 MW kurulu güçte 25 yenilenebilir enerji santrali bulunuyor. Santrallerden bazıları kamunun durağan(durgun) dolar fiyatla elektrik alım garantisi verdiği YEKDEM mekanizması tarafınca destekleniyor.

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin halka arz süreci ile ilgili değerlendirmede bulunan Aydem Enerji CEO’su İdris Küpeli, “Sektörümüzün en büyük ve öncü oyuncularından biri olarak şirketimizin potansiyeline güveniyoruz… 2021 yılı içinde hibrit üretim tesisi yatırımlarımızla portföyümüzün çeşitliliğini artırıyoruz. Teknoloji tabanlı olarak gelişmeye devam ederek kurulu gücümüzü geçmişte olduğu gibi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Aydem Yenilenebilir SPK’ya halka arz için geçen yıl başvurmuştu. Mevzuya yakın bir kaynak, halka arz zamanlamasının yeniden görüşme edildiğini ve bu mevzuda yeniden görüşme edilerek başvurunun yapıldığını belirtti.

Mevzuya yakın bir kaynak halka arz için ilk olarak Ağustos ayında SPK’ya başvuruda bulunan firmanın geçen yıl salgın sebebiyle küresel anlamda halka arzlara olan ilginin azalması sonucu emek harcamayı askıya aldığını, sadece yatırımcı ilgisinin artmasıyla beraber yeniden başvuruda bulunduğunu belirtti. 

Kaynak: Reuters


Okumaya devam et.

Gündem

Evden televizyon, tül, perde ve bardaklar çalındı


Kaynarca ilçesi Şeyhtımarı Mahallesi’nde Mustafa Şenyiğit’e ilişkin eve hırsız girdi. Hırsızlar evden tv, tül, perde ve bardakları çaldı. 10 gündür evde olmayan Şenyiğit, erişince durumu fark edip polise bildirdi. Polis evde araştırma yaparak soruşturma başlattı.

Mustafa Şenyiğit, “102 ekran televizyonumu, tülü almışlar. Hanım poşette hediyelik bardak hazırlamıştı, onu da almışlar.” dedi.

 


Okumaya devam et.

Gündem

Türkmen gazının Türkiye’ye gelmesi için hazırızbAKAN Çavuşoğlu, Türkmen gazının Türkiye’ye üstünden Avrupa’ya erişmesi mevzusunda izahat yapmış oldu.


Mevlüt Çavuşoğlu: Türkmen gazının Türkiye'ye gelmesi için hazırız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret amacıyla Ankara’da bulunan Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşit Meredov ile bir araya geldi.

İki isim sonrasında ortak basın toplantısı için kameraların karşısına geçti.

‘TÜRKMEN GAZI İÇİN TÜRKİYE HAZIR’ MESAJI

Çavuşoğlu, “Türkmen gazının Türkiye’ye gelmesi ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaşması için biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

 

Ayrıntılar gelecek…

Mevlüt Çavuşoğlu: Türkmen gazının Türkiye ye gelmesi için hazırız #1


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler