Connect with us

Gündem

‘Vaatler yalanlandı, yargıya güven sıfırlandı’CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Tayyip Erdoğan’ın Anayasa Mahkemesi üyeliğine İrfan Fidan’ı atamasına toplumsal medya hesabı üstünden tepki gösterdi. Toprak’ın mesajı şu şekilde:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa Mahkemesi’ne gece yarısı yapmış olduğu atamayla, hukuk, yargı, ekonomik-demokratik düzeltim vaatleri yalanlandı. Yargıtay Başkanının bile yüzde 30’a düştüğünü söylediği yargıya itimat sıfırlandı! Gene de yılmak yok; Hak, hukuk, hakkaniyet!”

İRFAN FİDAN KİMDİR?

Fatsalı olan İrfan Fidan, ilk görevine Akkışla Cumhuriyet Savcısı olarak 1999 senesinde başladı.

Sırasıyla Aşkale, Çaycuma, Dörtyol, Şişli ve İstanbul Cumhuriyet Savcısı görevlerinde bulunmuş oldu.

2015 senesinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili oldu. Bir yıl sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görevine getirildi.

27 Ekim 2020’de HSK Genel Kurulu tarafınca Yargıtay üyeliğine seçildi.

23 Ocak’ta ise AYM üyeliğine atandı.

AKP’nin tehlikeli sonuç davalarına bakıyordu

Fidan, bilhassa 2015 senesinde meydana getirilen atama sonrası AKP için tehlikeli sonuç birçok soruşturmayı yürüten isim olmuştu.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Güncel Haberler – Bugün Yaşanan Son Olaylar, Son Dakika Gündem Haber
Okumaya devam et.

Gündem

Satılık oteller, fabrikalar patladıTürkiye’de senelerdir devam eden ekonomik kriz, pandeminin etkisiyle tırmanışa geçti. Yüzlerce işçinin çalmış olduğu yapınak, imalathane ve büyük işletmeler tek tek kapanmış oldu. İşçi alacaklarını ve borçlarını ödemeyen işletme sahipleri çareyi fabrikalarını ve arsalarını satmakta buldu. Ege Bölgesi’nde, 700 bin ile 40 milyon içinde değişen rakamlar ile fabrikalar satılığa çıkarıldı. Binlerce ev, arsa, dükkân ve gayrimenkul ise ödenemeyen krediler ve borçlar yüzünden bankalar tarafınca icra kanalıyla satılmayı bekliyor.

150’YE YAKIN OTE SATILIYOR 

Bir senedir devam eden koronavirüs salgını gezim sektörünü de etkiledi. Fabrikalar arkasından, aralarında 5 yıldızlı otellerin de bulunmuş olduğu gezinsel tesisler de birer birer sahipleri tarafınca satışa çıkarıldı.

İzmir merkez ve Çeşme ilçelerinde 25, Fethiye, Bodrum, Datça, Marmaris 70, Aydın’ın Didim ve Kuşadası ilçelerinde 10 gezim tesisi satışa çıktı. Balıkesir’de 16, Çanakkale’de 4 ve Manisa’da bir otel sahipleri tarafınca duyuru verilerek satılıyor.

Türkiye’nin üretim ve endüstri üssü olarak yer edinen, ihracatın liderlerinden olan Ege Bölgesi’ndeki fabrikalar ve atölyeler ekonomik kriz, ihracatın azalması ve sektörün daralması benzer biçimde nedenlerden dolayı satışa çıkarıldı. Nerede ise her organize endüstri bölgesinde satılık yapınak ilanları görmek mümkün. “Satılık” ilanlarının asılmış olduğu fabrikalar web ve emlakçılar üstünden de satılığa çıkarıldı.

Alıcı bekleyen fabrikaların çoğunun malzemeleri, cihazları ve makineleri ise parça parça satılmaya çalışılıyor. Almış olduğu kredileri ödeyemeyen birçok yapınak ve otele ise bankalar vesilesiyle haciz geldi. Onlarca işletme icradan satılmayı bekliyor. Emlakçılar ve web siteleri üstünden satılık fabrikalar ise ağırlıklı olarak Kemalpaşa, Torbalı, Çiğli, Bornova, Menderes ve Menemen’de içeriyor.

Ege Bölgesi’nde çalışan 50 yapınak sahibi tarafınca satılması için duyuru verilirken, 100’ü aşkın kapatılan fabrikaların arsaları, atölyeleri ve büyük endüstri kuruluşları ilanlar ile satılmayı bekliyor.


Okumaya devam et.

Gündem

’Dur’ ihtarına uymadı, kaza yapınca yakalandı


class=”cf”>

Vaka saat 03.00 sıralarında meydana geldi. Devriye görevini meydana getiren Bayraklı İlçe Güvenlik Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, bir motosiklet sürücüsünden şüphelenerek durdurmak istedi. Polisin ’Dur’ ihtarına uymayan 34 ZJ 8418 plakalı motosikletin sürücüsü Sulahattin D., kaçmaya başladı. Şüpheli ile polis içinde kovalamaca yaşandı. Şüpheli, Konak ilçesi Cumhuriyet Meydanı yakınında direksiyon hakimiyetini kaybederek, geçirdiği kaza sonucu yakalandı.

Kazayı yara almadan atlatan sürücü Sulahattin D., polis ekipleri tarafınca gözaltına alındı. Meydana getirilen kontrollerde, şüphelinin üstünden bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi. Sulahattin D., sıhhat kontrollerinin peşinden polis merkezine götürüldü. Sulahattin D.’ye sokağa çıkma kısıtlaması başta olmak suretiyle birçok trafik kuralını ihlal etmek suçlarından toplamda 8 bin 97 lira para cezası uygulandı. Ek olarak, Sulahattin D.’nin ehliyetine 2 ay el konulduğu ve kullandığı motosikletin ise trafikten men edilmiş olduğu bildirildi.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler