Connect with us

Gündem

Türkiye’nin bisiklet ihracatı 50 milyon euroyu geçtiBisiklet Endüstrisi Derneği, 2020 yılının 50 milyon euro üstünde net bir bisiklet ihracatı ile kapatılmış olduğu bildirdi.


Türkiye'nin bisiklet ihracatı 50 milyon euroyu geçti

Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, “2020 yılını 50 milyon euro üzerinde net bir ihracat ile kapattığımızı söyleyebiliriz. İhracat hamlelerimiz, özellikle ithal ara mamul İlave Gümrük Vergisi (İGV) ve Gözetim oranlarında sektörümüz lehine yapılan ve yapılacak düzenlemeler ile daha da kuvvetlenecektir.” ifadesini kullandı.

Emanet, salgın süreciyle beraber bisikletin, bisikletli yaşamın ve yeşil mobilitenin ne kadar kıymetli bulunduğunun tekrardan hatırlandığını söylemiş oldu.

YAŞAM TARZI DEĞİŞTİ

Toplumsal ve ticari hayatta eğilim, tercih ve önceliklerin bir yıl öncesinden değişik bulunduğunu belirten Emanet, “Pandemiyi bitirecek aşı çalışmaları ile dünyaya umut olan Dr. Şahin ve eşinin, hatırı sayılır varlıklarına karşılık bisikletten vazgeçmediklerini paylaşıyor olmaları sanayici kimliğimiz yanında bizlere bisiklet kültürünün günlük yaşama olumlu katkılarını anlatıp gösterebilmemiz için farklı mecralarda da aktif olmamız gerektiğini düşündürmektedir.” şeklinde konuştu.

“2020 YILI BİSİKLET SEKTÖRÜ AÇISINDAN HEYECANLI GEÇTİ”

Emanet, salgının tüm olumsuzluklarına karşın, bisiklet sektörü açısından 2020 yılının son aşama heyecanlı geçtiğine dikkati çekerek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Türkiye nin bisiklet ihracatı 50 milyon euroyu geçti #1

“BİRLEŞİK KRALLIK İLE İMZALANAN SERBEST TİCARET ANLAŞMASI ÇOK YERİNDE BİR HAMLE”

İhracat hamlelerinin, bilhassa ithal ara mamul İGV ve nezaret oranlarında sektörün lehine meydana getirilen düzenlemelerle daha da kuvvetleneceğine vurgu meydana getiren Emanet, şu ifadeleri kullandı:

“2020 yılını 50 milyon euro üzerinde net bir ihracat ile kapattığımızı söyleyebiliriz. AB Ülkeleri yine en önemli pazarlarımız, Birleşik Krallık ile imzalanan serbest ticaret anlaşmasını da bu bakımdan çok yerinde ve faydalı bir hamle olarak değerlendiriyoruz. Birim ve kg anlamında bisiklet fiyatlarının çok düşük olduğu ve uluslararası rakiplerimizin sahip olduğu avantajlar düşünüldüğünde bu rakam bizler için önemlidir. Girdi tedarikinde bizlere sağlanacak imkanlar ülkemize sektörümüz adına ihracat artışı olarak yansımaya devam edecektir. Ülkemizde üretimi mevcut bulunmayan ve önemli bir katma değeri temsil etmeyen ithal ürünlerde ithalatın mümkün olduğunca kolaylaştırılması sanayimizin rekabet gücünü arttıracaktır.”


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Tüpraş İzmir rafinerisi bu ay tekrar üretime başlayacakTüpraş’ın üretime geçen yıl aralık ayında ara veren İzmir rafinerisinde üretim bu ay başından itibaren kademeli olarak yeniden başlamış olacağı duyuruldu.


Tüpraş İzmir rafinerisi bu ay tekrar üretime başlayacak

Tüpraş İzmir rafinerisi,  bakım ve iyileştirme emek harcamaları amacıyla 2 Aralık 2020’de üretime ara vermişti. Tüpraş’ın üretimi bu ay başından itibaren kademeli olarak yeniden başlamış olacak.

DAHA ÖNCE DUYURULAN TAKVİME GÖRE HAREKET EDİLECEK

Firmanın cuma akşamı Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa İzmir rafinerisindeki üniteler daha ilkin duyurulan takvime paralel olarak devreye alınacak.

Tüpraş İzmir rafinerisi bu ay tekrar üretime başlayacak #1


Okumaya devam et.

Gündem

78. Altın Küre Ödülleri sahiplerini bulduYeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle ilk kez sanal ortamda ödüllerin dağıtıldığı programı Tina Fey ve Amy Poehler sundu.

Nomaland filmiyle drama branşında en iyi film ödülünü ve aynı filmle en iyi yönetmen ödülünü kazanan Chloé Zhao, Altın Küre kazanan Asya kökenli ilk hanım olarak tarihe geçti.

Öte taraftan geçen yıl 43 yaşlarında yaşamını kaybeden Chadwick Boseman’in de drama branşında en iyi adam oyuncu ödülünü kazanması dikkati çekti.

78. Altın Küre Ödülü alanlar şöyleki:

– Drama Branşında En İyi Film: Nomadland

– En İyi Yönetmen: Chloé Zhao (Nomadland)

– Müzikal/Güldürü Branşında En İyi Film: Borat Subsequent Moviefilm

– En İyi Yabancı Film: Minari- En İyi Animasyon Filmi: Soul

– En İyi Senaryo: Aaron Sorkin (The Trial of the Chicago 7)

– Drama Branşında En İyi TV Dizisi: The Crown

– Müzikal/Güldürü Branşında En İyi TV Dizisi: Schitt’s Creek

– En İyi Film Müziği: Soul (Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste)

– Drama Branşında En İyi Hanım Oyuncu: Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)

– Drama Branşında En İyi Adam Oyuncu: Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)

– Müzikal/Güldürü Branşında En İyi Hanım Oyuncu: Rosamund Pike (I Care A Lot)

– Müzikal/Güldürü Branşında En İyi Adam Oyuncu: Sacha Baron Cohen (Borat Subsequent Moviefilm)


Okumaya devam et.

Gündem

Sokağa çıkma yasağı sona erdi


class=”cf”>

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, 30 Kasım 2020’de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın arkasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 ile mücadeleye yönelik yeni tedbirleri açıklamıştı. Erdoğan, hafta içi her gün 21.00-05.00 saatlerinde hafta sonları da cuma saat 21.00’den pazartesi saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını belirtmişti. Bu kapsamda 26 Şubat Cuma günü saat 21.00’de başlamış olan ve hafta sonu kesintisiz uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması saat 05.00 itibarıyla sonlanmış oldu. Türkiye genelinde geçen yıl 4-7 Aralık’ta ilki uygulanan hafta sonu kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamalarına yeni bir karar alınıncaya kadar devam edilecek.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler