Connect with us

Gündem

THY’den İngiltere-Türkiye uçuşlarına ilişkin açıklama


THY, İngiltere çıkışlı, Türkiye varışlı yolcuların gelişlerinin durdurulduğu sadece İngiltere çıkışlı, başka ülke varışlı (transit) uçuşların planlandığı şekilde devam ettiğini bildirdi.

THY, İngiltere’den yurda girişlerin geçici olarak durdurulmasına ilişkin izahat yapmış oldu.

THY’nin toplumsal medya hesabından meydana getirilen açıklamada, resmi otoritelerce alınan karar uyarınca İngiltere çıkışlı, Türkiye varışlı yolcuların gelişlerinin durdurulduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Türkiye çıkışlı, İngiltere varışlı uçuşlarımız, İngiltere çıkışlı, başka ülke varışlı (transit) uçuşlarımız planlandığı şekilde devam etmektedir. Bilet değişikliği ve diğer talepleriniz için 444 08 49 numaralı çağrı merkezimizden veya biletinizi satın aldığınız acenteye başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Konu hakkında yeni gelişmeler ve güncel bilgiler, web sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılmaya devam edecektir.”

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere’den son dönemde yurda giriş meydana getiren 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs tespit edilmesi üstüne, bu ülkeden yurda girişlerin geçici olarak tamamen durdurulduğunu duyurmuştu.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Son dakika haberleri… Ankara’da suç örgütüne operasyon: 33 gözaltı


class=”cf”>

Ankara İl Güvenlik Müdürlüğü Organize Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü ekipleri, Tapu Müdürlükleri, Ulusal Emlak Müdürlükleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, Maliye, Belediyeler ve Adliyelerde meydana getirilen işlemleri hızlandırma yada iş çözme vaadiyle vatandaşları kandırarak haksız kazanç elde eden grubun bulunmuş olduğu bilgisine ulaştı.

Meydana getirilen araştırmada, liderliğini M.T.’nin yapmış olduğu kabahat örgütünün Ankara ve İzmir’de yapılanmasının bulunmuş olduğu, içinde avukat ve birçok kamu görevlisinin yer almış olduğu belirlendi. Örgütün kamu görevlilerinden rüşvet karşılığında data ve belge almış olduğu, bu belgeleri kullanarak vatandaşların üstünde itimat sağladıkları, kendilerini bu kurumlarda çalışıyor olarak tanıttıkları, polis takibinden kurtulmak için iş yerlerine avukatlık bürosu tabelası astıkları tespit edildi.

58 vatandaşı bu yöntemle dolandırarak haksız kazanç elde etmiş olduğu belirlenen 35 şüpheliye yönelik Ankara merkezli İstanbul, İzmir ve Yozgat’ta eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, 33 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Meydana getirilen aramalarda, kamu kurum ve kuruluşlarına ilişik başka kişiler adına düzenlenmiş oldukça sayıda evrak, tapu ve doküman, 50 bin 500 TL, 8 bin 500 Euro, 5 bin dolar, 1 milyon 50 bin liralık çek, 5 adat ruhsatsız tabanca, 1 tane pompalı tüfek ve oldukça sayıda değişik çaplarda fişek ele geçirildi. Şüphelilerin son 1 yıl içinde toplam 35 milyon TL’lik hesap hareketlerinin bulunmuş olduğu tespit edildi.


Okumaya devam et.

Gündem

İBB Divanhane Eski Karakolu için yargı sürecini başlatıyor


Koruma Kurulu, almış olduğu kararlarla 19. yüzyıla tarihlenen Divanhane Eski Karakol Binası’nın yıkımına onay verdi. Yapının yıkılarak tekrardan yapılması ve örneksiz duvarların korunması ön görüldü. Sultan Abdülaziz’in yapısı mekanla ilgili değişik tarihlerde alınan kararlar, geride bıraktığımız Şubat ayında zamanı yaratı hassasiyetle bağdaşmayan bir yöntemle, iş makinesi ve hilti kullanılarak uygulamaya konuldu.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Yazman Yardımcısı Mahir Polat, çalışmanın başlaması üstüne projeyi eleştirerek, projenin İstanbul’un zamanı kimliğine zarar verdiğin söylemiş oldu. Çalışmanın durması icap ettiğini belirten Polat, Koruma Kurulu’na almış olduğu sonucu kaldırma çağrısında bulunmuş oldu. 

İBB, yapının kurtulması için yıkıma gerekçe olan yol güzergahını değiştirdi. Koruma Kurulu’na itirazda bulunarak kararın iptalini istedi. Kurul, İBB’nin yazdığı iptal yazısını reddederek projenin devamı yönünde karar verdi. İBB Genel Yazman Yardımcısı Mahir Polat, Koruma Kurulu kararları, yürütülen emek verme ve yapılması gerekenlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek için bugün saat 14.00’de Divanhane Eski Karakol Binası’nda basın açıklaması meydana getirecek.

EKREM İMAMOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mevzuyla ilgili Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Yol geçmeyecek ama Bakanlık ısrarla Osmanlı mirası yapıyı yıkıyor, tüm ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Ulaştırma Bakanlığı yol bahanesiyle Kasımpaşa’daki Divanhane’yi yıkmaya başlamıştı, UTK kararıyla artık yol geçmeyecek ama Ecdad Mirasını yıkmada ısrarcı.”
Okumaya devam et.

Gündem

Güncel Haberler – Bugün Yaşanan Son Olaylar, Son Dakika Gündem Haber
Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler