Connect with us

Gündem

Tamire bırakılan otomobili soymak isterken suçüstü yakalandı


Vaka, Yeni Endüstri Mahallesi 2008 Sokak’ta bulunan bir tamirhane önünde meydana geldi. Edinilen bilgilere gore, kendisine ilişkin 68 ABU 414 plakalı Tofaş marka otomobille tamirhane önüne gelen Ali Rıza A. (23), onarım için tamirhaneye bırakılan park halindeki 68 AR 794 plakalı Tofaş marka otomobilin camını kırarak kapısını açtı. Araçtan içeri girerek bir şeyler çalmaya çalışan hırsızı fark eden bir esnaf durumu derhal 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üstüne kısa sürede vaka yerine gelen İl Güvenlik Müdürlüğü Hırsızlık Ofis Amirliği ekipleri şahsı elinde bulunan tornavida ve kerpetenle vasıta içi aydınlatmasını sökerken suçüstü elde etti. Gözaltına alınan kişi Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde meydana getirilen sıhhat kontrolünün arkasından sorgulanmak suretiyle İl Güvenlik Müdürlüğüne götürüldü.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Ardahan eksi 20 ile buz kesti! Kura Nehri kısmen dondu


Termometrelerin geceleri sıfırın altında 20 dereceyi gösterdiği Ardahan’ın merkezinde halk, dondurucu soğuk sebebiyle güçlük yaşadı. Kırağının etkisiyle ağaçlarda güzel görüntüler ortaya çıkarken, çatılarda buz sarkıtları oluştu. Ardahan şehir merkezinden geçerek Gürcistan ve Azerbaycan üstünden Hazar Denizi’ne dökülen Kura Nehri’nin büyük kısmı tekrardan buzla kaplandı. Ardahanlı Ensar Toksoy, “Önceki haftalarda havalar iyiydi. Bugün cemrenin havaya düşmüş olduğu belli oldu. Ardahan hakkaten oldukca soğuk” dedi.

Ardahan eksi 20 ile buz kesti Kura Nehri kısmen dondu

Meydana getirilen ölçümlere gore, ilde en soğuk yerleşim birimi, sıfırın altında 28 aşama ile Göle ilçesi oldu. Termometreler, gene sıfırın altında olmak suretiyle Çıldır’da 25, Hanak’ta 22.8, Damal’da 20.4, Posof’ta 14.4 dereceyi gösterdi. Ardahan şehir merkezinde ölçülen en düşük ısı ise sıfırın altında 23,2 aşama oldu.


Okumaya devam et.

Gündem

Konya’da duygulandıran pikap ve gramofon tamiriKonya’da elektronik aygıt tamirciliği meydana getiren Orhan Ereller, onarım ve bakımı yapmış olduğu cihazların sahiplerini geçmiş yıllardaki anıları ile bir araya getiriyor.


Konya’da duygulandıran pikap ve gramofon tamiri

Konya’da 26 senedir elektronik aygıt onarım eden Orhan Ereller (51), 8 senedir da antika radyo, gramofon ve pikapların onarım ve restorasyonunu yapıyor.

Ereller, “Cihazını tamire getirip yaptırdıktan sonra pikabın başında ağlayan müşterilerimiz var. Anneleri, babaları, dedelerinden kaldığı için geçmişe dönüyorlar. Onların dinlediği müziği, dinledikleri zaman ağlıyorlar.” dedi.

GRAMOFONLAR VE PİKAPLAR GÜNÜMÜZDE MP3 ÇALARA DÖNÜŞTÜ

Onarım ve restorasyonunu yapmış olduğu bazı gramofon ve pikapların yalnız antika tutkunu koleksiyoncularda bulunduğunu söyleyen Ereller, ”Şu an kullanılan MP3 çalar ve hoparlör benzer biçimde bu tür cihazların ilk temeli gramofondur. İlk etapta gramofonlar vardı. Ondan sonra pikaplar yerini aldı. Şu anda gramofon ve pikapların onarım ve bakımlarını yapıyorum. Pikap ve gramofonlara yoğun talep var. Hatta artık gençlerde buna ilgi göstermeye başladı. Bundan dolayı yeni ürünlerde üretildi ve onların da satışını yapıyoruz.” diye konuştu.

“YENİDEN ESKİYE GERİ DÖNÜŞ YAPIP, ESKİ CİHAZLARIN TAMİRİNE BAŞLADIM”

Elektronik aygıt tamirciliğine çıraklıktan başladığını belirten Ereller, “Çıraklık ve kalfalık döneminde, pikap ve gramofonların tamiratını yapıyorduk. Daha sonra yeni nesil elektronik eşya tamirciliği yaptık. Ancak şu an yeniden eskiye dönüş yapıp, pikap ve gramofonların tamir ve restorasyonunu yapıyorum. Talep yoğunlaşınca ürünleri de satmaya başladık. İş yerindeki pikap, plak ve gramofonların sayısı belirsiz diyebilirim. Saymadım ama 1.500 tane atölyede depoda bekleyen gramofon ve pikap var. Gün yüzüne çıkarmadığınız çok cihaz var.” dedi.

Konyada pikap tamiri

“RESTORASYON VE TAMİR AYNI ANDA”

Ereller, Türkiye genelinde bu tür cihazların tamiratını yapanların bulunduğunu, sadece restorasyon meydana getiren ustanın olmadığını belirtti. Ereller, “Gramofon zamanı 1800’lü yıllara dayanır. Şu anda dükkanımızda 1961 senesinde faturası kesilmiş Paris’ten alınan bir pikap bulunuyor. Bu biçim cihazlarımız var. Biz ürünleri alırken, seçerken, toplarken orijinal olmasına ve kondisyonunun yüksek olmasına bakıyoruz. Türkiye genelinde benim yaptığım işi meydana getiren yok. Ben de tamirat artı olarak restorasyon var. Burada görülmüş olan ürünler dış kasa restorasyonunu, orijinal bir halde yapılıp satışa sunuluyor. Restorasyon ve tamirat halinde meydana getiren bir şahıs daha yok.

Konyada pikap tamiri

ESKİ ÜRÜNLERİN SES KALİTELERİ DAHA İYİ

Oldukca azca sayıda kaldık, kimse de yetişmiyor. Yeni yeni çıkan ürünler çıkarmaya başladılar bizlerden sonrasında ne olur bilmiyorum. Eskiler kadar kaliteli ürünler yok. Onların verdiği ses standardını yeni ürünlerde almak mümkün değil.” diye konuştu.

Konyada pikap tamiri

“AĞLAYAN MÜŞTERİLERİMİZ VAR”

Mesleğini sevmiş olarak yaptığını ifade eden Ereller, “Amacım müşterileri memnun etmek. Cihazını tamire getirip yaptırdıktan sonra pikabın başında ağlayan müşterilerimiz var. Anneleri, babaları, dedelerinden kaldığı için geçmişe dönüyorlar. Onların dinlediği müziği, dinledikleri zaman ağlıyorlar.” dedi.

Konyada pikap tamiri


Okumaya devam et.

Gündem

SGK sata sata bitiremedi


SGK sata sata bitiremedi


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu batırmakla suçlamış olduğu SGK, 8,3 milyon TL tutarındaki taşınmazını satışa çıkardı. CHP’li Bakan, kurumun İzmir ve Samsun’un da aralarında olduğu fazlaca sayıda kentteki taşınmazlarını sattığını sadece ziyanı kapatamadığını belirterek, “Ülke ekonomisi bir kara deliğe dönüştü” dedi

2021 senesinde 82 milyar TL’lik açık vermesi öngörülen Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK), kıymetli taşınmazlarını satışa çıkardı. Daha ilkin 14 değişik kentte bulunan toplam 36 taşınmazı için satış ilanı açan yönetim, şimdi de Tokat’taki 79 taşınmazını satış listesine koydu.

Resmi Gazete’de piyasaya sürülen ilanda, satışa çıkarılan 79 taşınmazın ofis ve dükkanlardan oluştuğu açıklandı. Açık artırma usulü ile satılacak taşınmazların satış ihalelerinin 1-5 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirildi. CHP Milletvekili Murat Bakan, SGK’nin taşınmazlarını satışa çıkarmasına ilişkin BirGün’den Mustafa Bildircin’e değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

KURUM ELİNDE NE VARSA SATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Müdürlüğü yapmış olduğu dönem için müfettiş ordusu görevlendirildiğini, 10 senenin didik didik incelendiğini anımsatan Bakan, “En ufak bir şey bulamadılar, bulamazlar. Anca çıkıp kükremeyi bilirler” dedi. SGK’nin mali durumunun fena bulunduğunu, Tokat’tan İzmir’e, Urfa’dan Samsun’a kadar eline ne kadar taşınmaz var ise sattığını sadece ziyanı kapatamadığını ifade eden Bakan, “Kurumun içinde bulunduğu durumu gizlemek isteseler de hakikat ortada. Partimizi ve genel başkanımızı sürekli birtakım, ‘Başarısızlıkla’ itham etseler de kendilerine bir başarı hikâyesi yazmaya çalışsalar da 20 yıllık AKP iktidarı her şeyiyle bir hezimet” dedi.

KASAYI BOŞALTTILAR

AKP iktidarının ülkeyi, “Ranta ve talana dayalı politikalarla” yönettiğini vurgulayan Bakan, şunları söylemiş oldu:

“Üretimi bitirdiler. Özelleştirmeler, yap-işlet-devret modeli, Varlık Fonu gibi adımlarla bir yandan Cumhuriyet’in tüm kazanımlarını ve mirasını kaybetmemize neden oldular, diğer yandan hukuk tanımazlık ve hesap vermezlik ile ülke ekonomisini kara bir deliğe dönüştürdüler. Ülkenin kasasını boşalttılar. Bir yandan memleketin tüm mirasını ve varlığını peşkeş çektiler, yetmedi diğer yandan vatandaştan alıp, malum beş şirkete verdiler.”

GÜNÜ KURTARMA SİYASETİ

Bakan, devlet yönetiminin şirket yönetimine çevrildiğinin altını çizerek, “Ne devlet bilinci var ne sosyal devlet anlayışı… Yollar, köprüler yaptık demekle devlet yönetmiş olmuyorsunuz. Hedef 2023, hedef 2071 diyorlar ama siyasetleri de icraatları da sadece o günü kurtarmaya, o günün siyasetinde üste çıkmaya dayalı” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Açım, eve ekmek götüremiyorum” diyenlerin sözlerini, “Abartılı” bulduğuna dikkat çeken Bakan, “Çünkü kendi dünyasında her şey çok yolunda, o kadar yolunda ki vatandaş yaşam mücadelesi verirken kendi gündemi Ay’a çıkmak” diye konuştu.

cumhuriyet.com.tr

(function(i, s, o, g, r, a, m))(window, document, ‘script’, ‘https://www.google-analytics.com/analytics.js’, ‘ga’);
ga(‘create’, ‘UA-121944279-5’, ‘auto’);
ga(‘set’, ‘campaignSource’, ‘Feysbuk’);
ga(‘set’, ‘campaignMedium’, ‘Feysbuk Instant Articles’);
ga(‘set’, ‘referrer’, ia_document.referrer);
ga(‘set’, ‘page_title’, ia_document.title);
ga(‘send’, ‘pageview’);

(function(m,e,t,r,i,k,a)) (window, document, ‘script’, ‘https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js?id=49053425’, ‘ym’) ym(49053425, ‘init’, { trackLinks:true, accurateTrackBounce:true, params: window.yaParams||{title: “no title”} });


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler