Connect with us

Gündem

Sahte diplomadan sonra maaş krizi


Hamza Yerlikaya’nın Milletvekili olduğu dönemde almış olduğu maaşları da dâhil, tüm eski milletvekilliği kazanımlarının ve ayrıcalıklarının iptali için harekete geçildi.

Hamza Yerlikaya’nın Milletvekili olduğu dönemde almış olduğu maaşları da dâhil, tüm eski milletvekilliği kazanımlarının ve ayrıcalıklarının iptali için harekete geçildi.

Hamza Yerlikaya’nın Düzmece Lise Mezuniyet belgesi ile ilgili mahkeme kararını ortaya çıkaran Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları olayın üstüne gitmeye devam ediyor. HKP avukatları, Yerlikaya hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) başvurdu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili ve eski güreşçi Hamza Yerlikaya’nın “Resmi Belgede Sahtecilik” suçlaması ile Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı ortaya çıktı.

Hamza Yerlikaya’nın Mülga 765 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun dördüncü faslında düzenlenen TCK 355 atfıyla 356. Maddeden kısaca yürürlükteki TCK’da “Resmi Belgede Sahtecilik diye adlandırılan suçtan diplomasının sahte olduğu tespit edilmekle hüküm giymiş, verilen sübut ve hüküm kararı ertelenmiş.”

ALDIĞI MAAŞLAR İADE EDİLMELİ
HKP avukatları Mahkeme kararını ortaya çıkarttıktan derhal sonrasında Yerlikaya hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunmuştu.

Oda TV’de yer edinen habere gore; dün de Hamza Yerlikaya’nın Milletvekili olduğu dönemde almış olduğu maaşları da dâhil, tüm eski milletvekilliği kazanımlarının ve ayrıcalıklarının iptali için, bu kez Mahkeme kararını ek yaparak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne başvurdu.

“SAHTE DİPLOMALILARLA MÜCADELE YERLİKAYA İLE BAŞLAMADI”
Mevzuyla ilgili HKP Genel Merkezi’nden meydana getirilen açıklamada,“Halkın Kurtuluş Partisi’nin sahte diplomalılarla mücadelesi Hamza Yerlikaya ile başlamadı. Asıl onun Reisi olan AKP’giller’in başı R. Tayyip Erdoğan’ın, sahteliği belgelerle kanıtlanmış diploması ile başladı mücadele. Onunla ilgili de defalarca suç duyuruları yaptık, kurumlara başvurduk. Genel Başkanımız Nurullah Efe (Ankut), yazdığı kitaplar nedeni ile kendisine açılan “Cumhurbaşkanına” hakaret davalarında, mahkemelerden; ortada meşru bir “Cumhurbaşkanı” olmadığını söyleyerek mezuniyet belgesinin getirtilmesini istedi onlarca defa fakat nafile! Yargı tutsak edilmişti bir kere!” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

KAMUYA ZARARI YÜZ MİLYAR DOLAR:
“Amerikancı muhalefet partileri de AKP’giller tarafından kullanılan Hamza Yerlikaya’ya yükleniyorlar. Ama o, Halkın gözünden, gönlünden düşmüş durumda. Onun en büyük diplomasıydı Halka hediye ettiği madalyalar, güreşte elde ettiği dünya çapındaki başarıları. Şimdi o elde ettiği, Tarihe geçtiği başarılarıyla değil, sahtekârlığıyla adından söz ettiriyor. Muhalefetin yaptığı bu küçük sahtekâra vurmak. Yani işin kolayına kaçıyorlar. Ama iş bu kişiyi, prestijinden-saygınlığından yararlanmak için kullanan AKP’giller’in Reisine gelince “Sayın Erdoğan, Sayın Cumhurbaşkanı” diyerek “suçu, suçluyu övmeye” devam ediyorlar. Yürekleri yetmiyor; “Ortada meşru, yasal bir Cumhurbaşkanı yok”, demeye. Çapları işte bu kadar… Kaldı ki bir Hamza Yerlikaya’nın kamuya ziyanı aylık 50-60 bin liradır. Oysa AKP’giller’in Reisinin ve tüm avanesinin kamuya ziyanı yüz milyar dolarları bulmakta. Karşıcılık, bilhassa Yeni CHP, bataklığı bırakıyor, bir tane sivrisineği avlamaya çalışıyor”

KASAYA, MASAYA TUŞ OLDU
“Bir de tavsiyemiz olsun kendi alanında gerçekten başarılı bir sporcu da olan Hamza Yerlikaya’ya. Maalesef o, Tarihe bir Gazanfer Bilge, bir Koca Yusuf, bir Yaşar Doğu olarak geçme fırsatını kaçırdı. İyi bir sporcunun aynı zamanda ahlâklı olması gerektiğini unuttu. Kasaya, masaya tuş oldu. Tekrar Halkın gönlünde taht kurmak istiyorsa, tarihe adını yazdırmak istiyorsa yapacağı tek bir şey var: Hak etmeden yer aldığı bütün kurumlardan istifa etmek, alınteri dökmeden haksız elde ettiği bütün kazançları kamuya iade etmek ve tekrar güreş sporuna dönerek kendisi gibi başarılı güreşçiler yetiştirmek. Ancak o zaman bir ihtimal halkın gönlündeki yere yeniden yerleşebilir. Kendini halka böyle affettirebilir. Bu cesareti gösterebilirse ancak temizlenebilir, AKP’giller’e bulaşmakla üzerine yapışan pisliklerden ancak böyle arınabilir”

PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

“Yargı tutsak alınsa da, karşıcılık partileri haksızlıklara sessiz kalsa ve gereğini yerine getirmese de, örgütsüz bırakılmış tek şahıs olarak bırakılmış insanlarımız gölgesinden korkar hale getirilse de bu ülkede onurlu, yiğit, korkusuz Halkın Kurtuluş Partisi var! İşçilerin, köylülerin, bayanların, gençliğin, halkın Partisi var! Bugüne dek olduğu şeklinde, bundan sonrasında da hem hukuki hem siyasal olarak tüm alanlarda mücadelemiz devam edecek. Tüm haksızlıkların, hukuksuzlukların ardında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Düzmece diplomalı Hamza Yerlikaya’nın da peşini bırakmayacağız!

İyi bir sporcu olabilir fakat yapmış olduğu haksızlıklar sebebi ile mücadelemiz karşısında tuş olup yenilecek! Tabiî onun kat kat üstünde yolsuzluklara bulaşmış tüm AKP kadroları da, başta Reisleri olmak suretiyle, kesinlikle hesap verecek bağımsız mahkemeler karşısında!”


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Taksim Meydanı’ndaki caminin yüzde 99’u tamamlandı! İşte son durum…


class=”cf”>

Bölme Meydanı’nda temeli 17 Şubat 2017’de atılan camide sona yaklaşılıyor. Mimarlar Şefik Birkiye ile Selim Dalaman imzasını taşıyan ortalama 2 bin 482 metrekare arsa ve 16 bin 220 metrekare inşaat alanına haiz camideki emekler havadan görüntülendi.

Taksim Meydanındaki caminin yüzde 99u tamamlandı İşte son durum...

Genel işçiliğinin yüzde 99’u tamamlandığı kaydedilen caminin ana kubbesindeki göbek yazısı da bitti ve etrafı boyandı. Caminin içerisinin boyanmasıyla çevresindeki peyzaj çalışmalarına da devam ediyor. Caminin ramazan ayında ibadete açılması planlanıyor.

Taksim Meydanındaki caminin yüzde 99u tamamlandı İşte son durum...


Okumaya devam et.

Gündem

Üretici ve balıkçılara, 140 milyon liralık destek ödemesi bugün başlıyorZiraat ve Orman Bakanı Pakdemirli, üreticilere ve balon balığı avcılığı yapanlara ortalama 140 milyon liralık destek ödemesinin bugün yapılacağını bildirdi.


Üretici ve balıkçılara, 140 milyon liralık destek ödemesi bugün başlıyor

Ziraat ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üretici ve balıkçılara yapılacak destek ödemelerine ilişkin yazılı bir izahat yayınladı.

ÖDEMELER BUGÜN BAŞLIYOR

Ortalama 140 milyon liralık desteği, bugün itibarıyla üreticileri ve balıkçıların hesaplarına aktaracaklarını belirten Pakdemirli, hububat-baklagil-dane mısır desteği kapsamında 9 bin 824 üreticiye 60 milyon 719 bin 827 lira, sertifikalı tohum kullanım desteği kapsamında ise 66 bin 128 üreticiye 78 milyon 606 bin 301 lira ödeme yapılacağını açıkladı.

Üretici ve balıkçılara, 140 milyon liralık destek ödemesi bugün başlıyor #1

BALON BALIĞI AVLARINA DESTEK

Pakdemirli, şunları kaydetti:

“Yabancı istilacı türlerin başında yer alan, sucul biyolojik çeşitliliği ve balıkçıların av araçlarını tehdit eder hale gelen balon balığı avcılığını destekleme kapsamına almıştık. Bu kapsamda 8-31 Aralık 2020 tarihleri arasında balıkçılarımızın avladığı 46 bin 192 adet balon balığı için 2020 yılı desteklemeleri kapsamında 230 bin 960 lira ödeyeceğiz. Ayrıca bu alandaki desteklemenin 2021 yılında da tüm balon balığı türlerini kapsayacak şekilde genişletilmesi için çalışmalara başladık. Bu üç başlık altında üretici ve balıkçılarımıza toplamda yaklaşık 140 milyon lira destek ödemesini bugün yapacağız. Tüm çiftçilerimize ve balıkçılarımıza hayırlı olsun.”

Üretici ve balıkçılara, 140 milyon liralık destek ödemesi bugün başlıyor #2

 


Okumaya devam et.

Gündem

AB’den Venezüella’ya misilleme: “İstenmeyen kişi” ilan ettiVenezüella’nın almış olduğu kararın peşinden AB de Venezüella’nın AB Büyükelçisi Claudia Salerno Caldera’yı “istenmeyen kişi” duyuru etti.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’in ofisinden meydana getirilen açıklamada, kararın Venezüella’nın AB temsilcisi için almış olduğu aynı karara karşılık olduğu ifade edildi.

Meydana getirilen açıklamada, “AB, bu hareketi tamamen haksız ve AB’nin üçüncü ülkelerle ilişkilerini geliştirme ve ortaklıklar kurma hedefine aykırı bulunduğunu” denildi.   

72 SAAT SÜRE VERİLMİŞTİ

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza düzenlediği basın toplantısında, “Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun kararıyla, Venezuela’daki AB Heyeti Başkanı olan Isabel Brilhante’ye, Viyana Sözleşmesi’ne uygun olarak kendisini ‘istenmeyen şahıs’ duyuru eden beyannameyi teslim ettik. Venezuela topraklarını terk etmesi için kendisine 72 saat süre verildi” ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: Sputnik/İHA


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler