Connect with us

Gündem

Olay TV’nin kapanacağı iddiası – AÇIK GAZETE


Vaka TV sahibi Cavit Çağlar’ın 30 Kasım tarihinde gösterim hayatına süregelen kanalı bir ay dahi dolmadan kapatma sonucu almış olduğu ileri sürüldü.

Vaka TV sahibi Cavit Çağlar’ın hemen hemen bir ay dahi dolmadan kanalı kapatma sonucu almış olduğu ileri sürüldü. 30 Kasım tarihinde gösterim hayatına süregelen kanalın 25 Aralık tarihinde kapatılacağı iddia edildi.

İstanbul Milletvekili Ahmet Şık kapatma kararının Cavit Çağlar’ın tehdit edilmesiyle ilgili bulunduğunu yazdı. “Cavit Çağlar, TMSF eliyle şirketlerine el konulmakla tehdit edildi” diyen Şık, “Saray Rejimine rüştünü ispatlamış bazı Kanal 7 çalışanları, Saray görevlilerince televizyon kanalına yönetici (=kayyım) olarak atanmak istendi” dedi. Çeşitli haber sitelerinde de “kayyım” olarak getirilmek istenen kişinin adı Kanal 7 Görevli Müdürü Mustafa Taha Dağlı olarak söyleniş edildi.

Ahmet Şık, Çağlar’ın kendisine iletilen talepleri kabul ettiğini sadece ortağı Hüseyin Köksal’ın bunu reddettiğini iddia etti. Çağlar’ın ihtilaf üstüne Vaka TV ve bağlı firmanın tüm isim haklarını ve haiz olduğu frekansı da alarak çekilme sonucu aldığını söyleyen Şık, kanalın başka bir isimle değişik bir frekansla gösterim hayatına devam edilebilmesi için görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

“Tehdit ve şantaj devreye girdi”

Şık, “Kanalın sürüden farklı haber ve programlarının Saray’da rahatsızlık yarattığı, HDP’nin grup toplantısının canlı yayınlanması üzerine tehdit ve şantajın devreye girdiği anlatılıyor” dedi.

Şık, kanala atanan “kayyımlar listesinin” yanı sıra Genel Gösterim Yönetmeni Süleyman Sarılar ile gazeteci ve sunucu Nevşin Mengü başta olmak suretiyle atılacak kişiler sıralaması de gönderildiğini belirtti.

Independent Türkçe de Çağlar’a tekrardan yapılandırma için oluşturulan listenin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun vesilesiyle gönderildiğini yazdı.

30 Kasım’da gösterim hayatına başlamıştı

Eski bakanlardan iş insanı Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu Bursa merkezli Vaka TV 1 Kasım 2019’da gösterim hayatına son vermişti. Merkezini İstanbul’a taşıyan kanal 30 Kasım 2020 tarihinde “Habercilik fabrika ayarlarına geri döndü” sloganıyla tekrardan gösterim hayatına başlamıştı. Genel gösterim yönetmenliğini Süleyman Sarılar’ın üstlendiği Vaka TV kısa süre içinde Nevşin Mengü, Murat Yetkin, Simge Fıstıkoğlu, Nazlı Bolak, Duygu Demirdağ, Seçil Özer benzer biçimde birçok deneyimli adı bünyesine katmıştı. Deutsche Welle Türkçe


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Aydem Yenilenebilir Enerji halka arz için SPK’ya başvurdu


Halka arzda ortaklık liderliğini Güvence Yatırım, İş Yatırım, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile Yapı Kredi Yatırım üstlenecek. Halk Yatırım, Vakıf Yatırım ve Ziraat Yatırım ise süreçte eş liderler olarak vazife alacak.

Türkiye’de portföyü yalnız yenilenebilir enerji santrallerinden oluşan en büyük üreticilerinden kabul edilen Aydem Yenilenebilir Enerji’nin bir çok hidroelektrik santrali olmak suretiyle 1,020 MW kurulu güçte 25 yenilenebilir enerji santrali bulunuyor. Santrallerden bazıları kamunun durağan(durgun) dolar fiyatla elektrik alım garantisi verdiği YEKDEM mekanizması tarafınca destekleniyor.

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin halka arz süreci ile ilgili değerlendirmede bulunan Aydem Enerji CEO’su İdris Küpeli, “Sektörümüzün en büyük ve öncü oyuncularından biri olarak şirketimizin potansiyeline güveniyoruz… 2021 yılı içinde hibrit üretim tesisi yatırımlarımızla portföyümüzün çeşitliliğini artırıyoruz. Teknoloji tabanlı olarak gelişmeye devam ederek kurulu gücümüzü geçmişte olduğu gibi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Aydem Yenilenebilir SPK’ya halka arz için geçen yıl başvurmuştu. Mevzuya yakın bir kaynak, halka arz zamanlamasının yeniden görüşme edildiğini ve bu mevzuda yeniden görüşme edilerek başvurunun yapıldığını belirtti.

Mevzuya yakın bir kaynak halka arz için ilk olarak Ağustos ayında SPK’ya başvuruda bulunan firmanın geçen yıl salgın sebebiyle küresel anlamda halka arzlara olan ilginin azalması sonucu emek harcamayı askıya aldığını, sadece yatırımcı ilgisinin artmasıyla beraber yeniden başvuruda bulunduğunu belirtti. 

Kaynak: Reuters


Okumaya devam et.

Gündem

Evden televizyon, tül, perde ve bardaklar çalındı


Kaynarca ilçesi Şeyhtımarı Mahallesi’nde Mustafa Şenyiğit’e ilişkin eve hırsız girdi. Hırsızlar evden tv, tül, perde ve bardakları çaldı. 10 gündür evde olmayan Şenyiğit, erişince durumu fark edip polise bildirdi. Polis evde araştırma yaparak soruşturma başlattı.

Mustafa Şenyiğit, “102 ekran televizyonumu, tülü almışlar. Hanım poşette hediyelik bardak hazırlamıştı, onu da almışlar.” dedi.

 


Okumaya devam et.

Gündem

Türkmen gazının Türkiye’ye gelmesi için hazırızbAKAN Çavuşoğlu, Türkmen gazının Türkiye’ye üstünden Avrupa’ya erişmesi mevzusunda izahat yapmış oldu.


Mevlüt Çavuşoğlu: Türkmen gazının Türkiye'ye gelmesi için hazırız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret amacıyla Ankara’da bulunan Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşit Meredov ile bir araya geldi.

İki isim sonrasında ortak basın toplantısı için kameraların karşısına geçti.

‘TÜRKMEN GAZI İÇİN TÜRKİYE HAZIR’ MESAJI

Çavuşoğlu, “Türkmen gazının Türkiye’ye gelmesi ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaşması için biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

 

Ayrıntılar gelecek…

Mevlüt Çavuşoğlu: Türkmen gazının Türkiye ye gelmesi için hazırız #1


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler