Connect with us

Gündem

Oğuzhan Asiltürk’ten ittifak açıklaması
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaret etmiş olduğu Mutluluk Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, partisinin gelecekte hangi ittifak içinde bulunacağı sorusuna, “Seçime bir hafta kala buna karar verilir. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam. Ne yapacağım kalbimde durur. İki topluluk var. İkisiyle de görüşerek bizim davamızın başarıya ulaşmasında en doğru yol hangisiyse ona karar verir ilan ederiz” dedi. Asiltürk, “Ben CHP’yle de düşman gibi sert bir üslupla konuşmuyorum. İyi Parti’yle de. Biz MHP’yle de çok yumuşak yakınlaşma şey ettik ama onlardan bize olumlu cevap gelmedi. Onlara da bütün partilerle iyi davranmamız lazım” ifadesini kullandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mutluluk Partisi yöneticisi Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmesinin peşinden, ittifak tartışmaları gündeme geldi. Asiltürk, Erdoğan’ın ziyaretine ilişkin, Kudüs TV’de gösterilen ‘Diyalog ve Uhuvvet’ programında gazeteciler Nureddin Şirin, Selim Akduman ve Sindirim Koral’ın yönelttiği soruları yanıtladı.


Asiltürk, Mutluluk Partisi’nin gelecekte hangi ittifak içinde yer alacağına yönelik soruya, “İleride şöyle mi yaparız böyle mi yaparız demenin zamanı o noktaya geldiğimiz zaman, seçime bir hafta kala buna karar verilir. Yapılır. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam. Ne yapacağım kalbimde durur. İki topluluk var. İkisiyle de görüşerek bizim davamızın başarıya ulaşmasında en doğru yol hangisiyse ona karar verir ilan ederiz” diye cevap verdi.

Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Amasra’da rüzgar etkili oldu – Son Dakika Haber


Amasrada rüzgar etkili oldu

Amasra’da bu sabah, saatteki hızı 30 kilometreyi kabul eden rüzgar, yaşamı negatif etkiledi. Rüzgar sebebiyle denizde dalgalar oluştu. Ufak limanda kayalara vuran dalgaların boyu 3 metreye ulaştı. Vatandaşlar ufak limanda dalgaları otomobillerinin içinden izledi. Fena hava koşulları sebebiyle balıkçı tekneleri Büyük Liman’a demir attı. Belediye hoparlörden anons yaparak şiddetli rüzgara karşı uyarıda bulunmuş oldu. Hava sıcaklığının sıfır aşama olarak ölçüldüğü ilçede yüksek kesimlerde kar yağışı ara ara etkili olmaya başladı.

Amasrada rüzgar etkili oldu

 


Okumaya devam et.

Gündem

Kamu kurumlarına milyonlarca liralık tüy dökücü kremGömü ve Maliye eski bakanı Berat Albayrak’ın tanıtımını yapmış olduğu Türkiye Kömür İşletmeleri’nin (TKİ) tüy dökücü, kırışık önleyici kremlerinin, bakanlıklar ile kamu kurumlarına armağan olarak dağıtıldığı açığa çıktı. TKİ’nin etkinlik alanında olmamasına rağmen 2,2 milyon TL danışmanlık, 4,7 milyon TL de üretim bedeli ödenerek ortaya çıkarılan kozmetik ürünlerin beklenen ilgiyi görmeyince, kamu kurumlarına dağıtıldığı öğrenildi.

BirGün’den Mustafa M. Bildircin’in haberine bakılırsa, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün bilanço ve kati hesaplarını görüşmek için yapmış olduğu görüşmede TKİ’nin ürettiği kozmetik ürünlerin kamu kurumlarına dağıtıldığı ortaya çıktı. Görüşmede, uzmanlık alanına girmemesine rağmen TKİ bünyesinde oluşturulan, “Elegance” isminde kozmetik markası gündeme geldi.

BALLI ANLAŞMALAR YAPILDI

TKİ’nin kozmetik markası için 2016, 2017 ve 2018 yıllarında, “Üretim ve danışmanlık hizmetleri” adı altında 2,2 milyon TL harcama yapmış olduğu bildirildi. Marka için tasarlanan ürünlerin üretilmesi için de “Genius Reklamcılık” isminde bir firmayla 4,7 milyon TL’lik bedelle sözleşme imzalandığı kaydedildi. Sözleşmeye bakılırsa, ürünlerin dolum ve ambalajlarından meydana gelen ücretler ile stant ve görsellerinin ücretleri de TKİ’nin kasasından ödendi.

SAYIŞTAY UYARDI

Sayıştay’ın TKİ’ye yönelik denetim raporuna bakılırsa, Elegance şirketi için üretilen 48 bin 500 tane ürünün yarısına yakınının son kullanma zamanı 2018 yılı itibarıyla doldu. Kalan kısmının son kullanma tarihinin ise Nisan 2019’da dolduğu ifade edildi. Rapora bakılırsa TKİ, etkinlik alanında olmayan bir işe girerek milyonlarca lira borçlandı. Öte taraftan ürünlerin, satılmadan depolarda bozulmuş olduğu da iddia edildi.

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Hasan Hüseyin Erdoğan, milyonlarca liralık harcamanın sonunda depolarda bozulmaya terk edilmiş olduğu iddia edilen kozmetik ürünlerinin durumuna, “Açıklama” getirdi. Ürünlerin, TKİ’nin Ar-Ge faaliyetleri kapsamında ısıl kıymeti düşük olan kömürler kullanılarak üretildiğini özetleyen Erdoğan, çalışmaların devam ettirilmediğini belirtti. Erdoğan, ürünlerin ticari satışı olmadığını söyleyerek, “Kozmetik ürünler bakanlığımız, kurumlarımız ve bazı kamu kurumlarına hediye olarak dağıtıldı” diye konuştu. Erdoğan, “Hediyeler kaça mal oldu” sorusuna ise yazılı olarak cevap vereceğini bildirdi.


Okumaya devam et.

Gündem

Usulsüz reçeteyle 12,5 milyon TL vurgun yaptılar! Harekete geçildi: Çok sayıda gözaltıAdana Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, meydana getirilen teknik ve fiziki emek harcamalar neticesinde usulsüz reçetelerle kanser hastalarının kullandığı ilaçları alıp, başka ülkelere satmak isteyen, uyuşturucu özelliği taşıyan ilaçların ticaretini meydana getiren şebekeyi deşifre etti. Savcılığın gözaltı sonucu çıkartmasının peşinden aralarında İl Sıhhat Müdürlüğü’nde görevli müdür yardımcısı, 4 tabip, 2 sıhhat merkezi çalışanı, 2 biyolog ve 9 eczacının da bulunmuş olduğu 46 kişinin yakalanması için Adana merkezli İstanbul, Bursa, Ankara, Kayseri, Antalya, Osmaniye, Gaziantep, Diyarbakır, Şırnak, Van’da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda haklarında soruşturma sonucu bulunan fazlaca sayıda şüpheli gözaltına alındı.

12 MİLYON 523 BİN LİRALIK VURGUN

Reçete şebekesinin kanser hastalarının kullanımı ihtiyaç duyulan ilaçları Azerbaycan, Suriye, İran, Irak’taki bağlantılarına satmayı hedefledikleri tespit edildi. Polisin 22 ara yakalamada ele geçirdiği 9 bin 177 kutu faturasız ve reçetesiz ilaçların piyasa kıymeti ve şüphelilerin kendi içinde yapmış olduğu para transferinin toplam değerinin 12 milyon 523 bin 111 TL olduğu belirlendi.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler