Connect with us

Dünya

Meksika’da Çete Davası – Yol Kenarında 7 Ölü Bulundu

Tarih:

//

Meksika’nın Guanajuato eyaletinde yol kenarında 7 erkeğin cansız bedenine ulaşıldı. Vücutlarında çok sayıda mermi izi olan cansız bedenlerin olay konumunda öldürüldüğü aktarıldı.

Meksikalı yetkililer, Guanajuato’nun Michoacan eyaleti sınırında yol kenarında vücutlarında çok sayıda kurşun izi olan 7 erkek cansız bedeninin bulunduğunu belirtti. Olay yerinde çok sayıda boş mermi kovanı ve çeşitli silahlar olduğu bilgisini paylaşan yetkililer, söz konusu 7 kişinin orada öldürülmüş olabileceğini aktardı.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan Jalisco New Generation karteli üyesi olduğu düşünülen ve üstlerinde askeri kıyafetler ve silahlar bulunan bir grup hafta sonu sosyal medyada yayınladıkları bir videoda “Santa Rosa de Lima” isimli kartelin üyelerini tehdit etmişti.

2017’den bu yana Guanajuato genelindeki yetki alanını artırmak isteyen söz konusu iki kartelin çatışmalarında 9 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti. Ayrıca, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: AA

Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Portekiz Cumhurbaşkanı, boğulma tehlikesi geçiren kadınları kurtardı

Tarih:

//

Yazar:

Portekiz 71 yaşındaki Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa, cumartesi günü Algarve’deki bir plajda kanoları alabora olan iki kadının kurtarılmasına yardım etti.

TATİL YAPARKEN KAHRAMAN OLDU

Cumhurbaşkanı de Sousa, bölge turizmini canlandırmak için Algarve’de tatil yaptı. Bu sırada plajda kanoları ters dönen ve boğulma tehlikesi geçiren iki kadının kurtarılmasına yardım etti. De Sousa daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınların komşu plajdan akıntıyla sürüklendiklerini anlattı.

Okumaya devam et.

Popüler