Connect with us

Gündem

“Koronavirüs inkarcıları terör tehlikesi oluşturuyor”


ALMANYA – KRV Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Freier, koronavirüs inkarcılarının terör tehlikesi teşkil etmiş olduğu uyarısında bulunmuş oldu. Freier ek olarak, IŞİD’in Avrupa’da tekrardan yapılanmayı hedeflediğini düşündüklerini açıkladı.

Almanya’da iç istihbarattan görevli Anayasayı Koruma Teşkilatı (Verfassungsschutz), sağ ve sol radikallerin yanı sıra koronavirüsü inkar eden kişilerin düzenleyebileceği saldırılara karşı uyarıda bulunmuş oldu.

Tagesspiegel gazetesine açıklamalarda bulunan Şimal Ren-Vestfalya (KRV) Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Burkhard Freier, “Komplo mitçilerinin kıyamet haberciliği, aşırı sağla birleşiyor” diye konuştu. Freier, söz mevzusu gelişmenin, koronavirüs önlemlerine aşırı şekilde karşı çıkan kişilerde “terörle sonuçlanabileceği” uyarısında bulunmuş oldu.

Koronavirüsün varlığını inkar eden bir grup şahıs, geçen ekim ayında pandemiyle mücadeleden görevli Robert Koch Enstitüsü’nün Berlin’deki binasına molotof kokteyli atmış ve üniversite dışı araştırma müesseselerinin çatı örgütü Leibniz Topluluğu’na kundaklama girişiminde bulunmuştu.

IŞİD korkusu
Freier ek olarak, geçen şubat ayında Hanau’da düzenlenen terör saldırısında olduğu şeklinde, yalnız başına hareket eden aşırı sağcı fail tipinin halihazırdaki en büyük terör tehlikesini teşkil ettiğini vurgulayarak, “potansiyel büyük ve durumlarla bağlantılı olarak yükselişte” değerlendirmesinde bulunmuş oldu. Hanau’da ırkçı bir terörist, dokuz göçmen kökenli kişiyi öldürmüştü.

KRV Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı bununla beraber, IŞİD saldırılarının tekrardan artışa geçmesinden duyduğu endişeyi de dile getirdi. Freier, kısa süre ilkin Viyana’da düzenlenen saldırının, “IŞİD’in Avrupa Birliği ülkelerinde yeniden yapılanmayı hedeflediğini” gösterdiğini açıkladı. Kasım ayı başlangıcında bir köktencilik İslamcı, Viyana şehir merkezinde 4 kişiyi öldürmüş ve 23 kişiyi yaralamıştı. Deutsche Welle Türkçe


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Son dakika haberler: Arnavutköy’de hafriyat kamyonu devrildi


class=”cf”>

Kaza, Arnavutköy Hicret Mahallesi’nde meydana geldi. Hafriyat kamyonu, inşaat alanına hafriyat dökerken park halinde bulunan otomobilin üstüne devrildi. Hafriyat kamyonu sürücüsü kazayı yara almadan atlatırken otomobil hasar görmüş oldu. Devrilen kamyon vinçler yardımıyla kaldırıldı.

Arnavutköyde hafriyat kamyonu devrildi


Okumaya devam et.

Gündem

KKTC’de kısmi sokağa çıkma yasağı 8 Mart’a kadar uzatıldıŞimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, korona virüs salgınına ilişkin yeni Bakanlar Kurulu kararlarını deklare etti. Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu yeni kararlar doğrultusunda KKTC’de bu ayın ilk haftasından bu yana devam eden kısmi sokağa çıkma yasağı bir kez daha uzatıldı. Başbakan Saner tarafınca meydana getirilen açıklamada, daha ilkin ülke genelinde 1 Mart’a kadar yürürlükte kalacağı açıklanan kısmi sokağa çıkma yasağının 8 Mart’a kadar uzatıldığı kaydedildi. Yeni karara gore, 1-8 Mart saat 21:00’den sabah saat 05:00’e kadar sokağa çıkma yasağı devam edecek.

Üst Kurul’un yapmış olduğu tavsiye çerçevesinde, hafta içi bar, kafe, restoran şeklinde iş bölgeleri haricindeki tüm işletmeler hizmet verebilecek. Cumartesi günü ise market, fırın, kasap ve restoranlar akşam saat 20.00’ye kadar paket servisle hizmet verebilecekken, öteki işletmeler etkinlik gösteremeyecek.

Lefkoşa ve Girne’den öteki ilçelere geçişler, ilçe denetim kurullarına bağlı olurken, Girne ve Lefkoşa içinde denetim yapılmayacak. Kuaför, berber ve güzellik salonları, 3 Mart evveliyatına kadar PCR testlerini tamamlamak kaydıyla, randevulu olarak, Sıhhat Bakanlığı’nın belirleyeceği esaslar çerçevesinde işe başlayabilecek.

KKTC’DE SON 24 SAATTE 27 YENİ VAKA

KKTC Sıhhat Bakanı Ünal Üstel, ülkede son 24 saatte 5 bin 92 kontrol yapıldığını ve 16’sı mahalli olmak suretiyle 27 yeni korona virüs vakası tespit edildiğini duyurdu. Üstel, toplam olay sayısının 3 bin 383’e yükseldiğini ve 381 kişinin tedavisinin devam ettiğini aktardı. Yoğun bakımda 2 şahıs bulunduğunu belirten Üstel, 23 kişinin ise taburcu edildiğini deklare etti.


Okumaya devam et.

Gündem

TIR’ın zulasından uyuşturucu çıktı! – Son Dakika Haberler


class=”cf”>

Akşehir İlçe Güvenlik Müdürlüğüne gelen bir suç duyurusu değerlendiren Narkotik Suçlarla Savaşım ekipleri Konya-Afyonkarahisar yolundaki uygulama noktasında bir TIR’ı durdurdu. Narkotik köpeği ile meydana getirilen aramalarda, TIR’ın değişik yerlerine zulalanmış 56 tane uyuşturucu tablet, 23 gram esrar, ile 1 gram metamfetamin ele geçirildi.

Gözaltına alınan TIR sürücüsü Ceylani D. (38) ifadesi alındıktan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler