Connect with us

Gündem

KOOP-DES kapsamındaki hibe desteği 2021 yılında da devam edecekTecim Bakanı Ruhsar Pekcan, “KOOP-DES kapsamında kadın kooperatiflerimize 150 bin liraya kadar verilen hibe desteği 2021 yılında da devam edecek.” açıklamasında bulunmuş oldu.


Ruhsar Pekcan: KOOP-DES kapsamındaki hibe desteği 2021 yılında da devam edecek

Tecim Bakanı Ruhsar Pekcan, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) kapsamında hanım kooperatifleri yapılacak bağışlama desteği için başvuruların 1-28 Şubat’ta tecim il müdürlüklerine yapılabileceğini bildirdi.

150 BİN LİRAYA KADAR VERİLEN HİBE DESTEĞİ

Tecim Bakanlığı tarafınca hanım girişcileri desteklemek ve istihdamı arttırmak için meydana getirilen teşviklerden olan KOOP-DES kapsamındaki 150 bin liraya kadar verilen bağışlama desteğin devam edileceği duyuruldu.

İSTİHDAMA KATKI

Bakan Pekcan, tarımsal üretimden ulaşıma, eğitimden enerjiye kadar pek oldukca alanda etkinlik gösteren kooperatiflerin üretime, ülke ekonomisine ve istihdama mühim katkısı bulunduğunu belirtti.

Pekcan, bakanlık olarak kooperatiflerin ve bilhassa hanım kooperatiflerinin üretimde ve ihracatta daha çok yer alması için emekleri sürdürdüklerini kaydetti.

Bakan Pekcan, bu kapsamda geçen yıl birleşke ve üst müesseselerinin üretim ve istihdama katkısı olacak yatırım projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması amacıyla KOOP-DES’i hayata geçirdiklerini belirtti.

Bakan Pekcan, geçen yıl toplam 41 ilde etkinlik gösteren 139 hanım kooperatifin 149 projesine bağışlama desteği verilmesinin uygun görüldüğünü kaydetti.

Ruhsar Pekcan: KOOP-DES kapsamındaki hibe desteği 2021 yılında da devam edecek #1


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Bakan Koca ‘çok yüksek risk’ grubundaki 5 ilin valisi ve sağlık müdürleriyle görüştü


class=”cf”>

Koca, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Konya, Trabzon, Sakarya, Edirne, Adıyaman il sağlık müdürlerimiz ve valilerimizle çevrimiçi toplantı yaptık. Çok yüksek risk grubunda olan bu illerimizde yerinde alınabilecek önlemleri ve bu illerimizin düşük risk grubuna girebilmesi için yapılması gerekenleri istişare ettik.” bilgisini verdi.

Öte taraftan Bakan Koca, Twitter’dan sıhhat çalışanlarının koronavirüsle savaşım çerçevesinde yapmış olduğu aşılama çalışmalarına ilişkin bir de video yayınladı.

Koca, Ordu’nun Akkuş ilçesine giden sıhhat görevlilerinin 65 yaş üstü vatandaşları aşıladığı videoyu, “Şartlar ne olursa olsun sağlık hizmetini ulaştırmak sorumluluğumuz. Ordu ilimizi çok yüksek riskli bölgeden düşük riskli bölge haline getirmek için birlikte gayret etmeliyiz.” mesajıyla paylaştı.


Okumaya devam et.

Gündem

Şırnak’ta askeri araç devrildi: 11 yaralıŞırnak-Cizre kara yolunun 25. kilometresinde yolun yağışlı ve ıslak olması sebebiyle askeri vasıta şarampole devrildi.

HASTANEYE KALDIRILDI

Araçta bulunan 11 asker, ambulanslarla Şırnak ve Cizre devlet hastanelerine kaldırıldı. Askerlerin sıhhat durumlarının iyi olduğu öğrenildi.


Okumaya devam et.

Gündem

Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi Meclis'ten geçti
Tutum finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler