Connect with us

Gündem

İstanbul Tabip Odası’ndan acil çağrı


İstanbul Hekim Odası (İTO) yayımladığı basın açıklamasında, sıhhat çalışanlarının Kasım ayına ilişkin ek ödemlerini almadığını ve bu ödemlerin acilen dağıtılması icap ettiğini söylemiş oldu.

İstanbul Hekim Odası (İTO) yayımladığı basın açıklamasında, sıhhat çalışanlarının Kasım ayına ilişkin ek ödemlerini almadığını ve bu ödemlerin acilen dağıtılması icap ettiğini söylemiş oldu.

Ödemelerin dağıtılmama sebebi olarak bakanlık,  ek ödemenin hesaplandığı programın bozuk olmasını niçin olarak göstermişti.

T24’te yer edinen habere gore; İTO açıklamasında, “Öne sürülen bahanenin akla ve mantığa sığmaması bir yana, hesaplanmasından dağıtım biçimine kadar birçok adaletsizliği barındıran, şeffaf yürütülmeyen, yıllardır itiraz ettiğimiz bu uygulamanın bir an önce sonlandırılması gerekmektedir” diyerek bakanlığa yanıt verdi.

Pandemi döneminde yüzlerce sıhhat çalışanının yaşamını yitirdiği altı çizilirken, yaşamını yitiren sağlıkçılar için anma töreni yapılmasının bakanlık tarafınca zorla izin verilmediği iddia edildi. Ek olarak meydana gelen anma törenlerine hiçbir bakanlık görevlisinin katılmadığı açıklandı.

“Bizler köle değiliz”

Pandeminin başından beri aynı özveri ve duyarlılıkla çalışıldığının altı çizilirken, sıhhat çalışanlarına yoksulluk ve itaatin dayatıldığı söylendi. Açıklamada, “Bizler köle değiliz. Bizim üzerimizden başarı hikayeleri yazıp, bizleri yok sayamazsınız” denildi.

Ek ödemelerin saydam olmadığı ve kamu hastanelerinde aynı görevi meydana getiren iki sıhhat çalışanı içinde bile 20 kat fark olduğu açıklandı. Sıhhat çalışanları yoksullaştırılırken, kent hastanelerine yatırım yapıldığı ifade edildi.

Açıklamanın sonunda talepler şu şekilde sıralandı:

-Hepimiz cemiyet sağlığı için çalışan sıhhat emekçileri olarak; emekliliğe yansıyan, insanca yaşama kafi gelecek, performansa dayanmayan bir maaş istiyoruz.

-Hazzı tutumlarla belirlenen, saydam olmayan, sıhhat hizmetini niteliksizleştiren ek ödeme uygulamasına derhal son verilmesini istiyoruz.

-Kasım ayına ilişkin ve günlerdir verilmemiş ödemenin daha çok geciktirilmeksizin yapılmasını talep ediyoruz.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Son dakika haberler: Arnavutköy’de hafriyat kamyonu devrildi


class=”cf”>

Kaza, Arnavutköy Hicret Mahallesi’nde meydana geldi. Hafriyat kamyonu, inşaat alanına hafriyat dökerken park halinde bulunan otomobilin üstüne devrildi. Hafriyat kamyonu sürücüsü kazayı yara almadan atlatırken otomobil hasar görmüş oldu. Devrilen kamyon vinçler yardımıyla kaldırıldı.

Arnavutköyde hafriyat kamyonu devrildi


Okumaya devam et.

Gündem

KKTC’de kısmi sokağa çıkma yasağı 8 Mart’a kadar uzatıldıŞimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, korona virüs salgınına ilişkin yeni Bakanlar Kurulu kararlarını deklare etti. Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu yeni kararlar doğrultusunda KKTC’de bu ayın ilk haftasından bu yana devam eden kısmi sokağa çıkma yasağı bir kez daha uzatıldı. Başbakan Saner tarafınca meydana getirilen açıklamada, daha ilkin ülke genelinde 1 Mart’a kadar yürürlükte kalacağı açıklanan kısmi sokağa çıkma yasağının 8 Mart’a kadar uzatıldığı kaydedildi. Yeni karara gore, 1-8 Mart saat 21:00’den sabah saat 05:00’e kadar sokağa çıkma yasağı devam edecek.

Üst Kurul’un yapmış olduğu tavsiye çerçevesinde, hafta içi bar, kafe, restoran şeklinde iş bölgeleri haricindeki tüm işletmeler hizmet verebilecek. Cumartesi günü ise market, fırın, kasap ve restoranlar akşam saat 20.00’ye kadar paket servisle hizmet verebilecekken, öteki işletmeler etkinlik gösteremeyecek.

Lefkoşa ve Girne’den öteki ilçelere geçişler, ilçe denetim kurullarına bağlı olurken, Girne ve Lefkoşa içinde denetim yapılmayacak. Kuaför, berber ve güzellik salonları, 3 Mart evveliyatına kadar PCR testlerini tamamlamak kaydıyla, randevulu olarak, Sıhhat Bakanlığı’nın belirleyeceği esaslar çerçevesinde işe başlayabilecek.

KKTC’DE SON 24 SAATTE 27 YENİ VAKA

KKTC Sıhhat Bakanı Ünal Üstel, ülkede son 24 saatte 5 bin 92 kontrol yapıldığını ve 16’sı mahalli olmak suretiyle 27 yeni korona virüs vakası tespit edildiğini duyurdu. Üstel, toplam olay sayısının 3 bin 383’e yükseldiğini ve 381 kişinin tedavisinin devam ettiğini aktardı. Yoğun bakımda 2 şahıs bulunduğunu belirten Üstel, 23 kişinin ise taburcu edildiğini deklare etti.


Okumaya devam et.

Gündem

TIR’ın zulasından uyuşturucu çıktı! – Son Dakika Haberler


class=”cf”>

Akşehir İlçe Güvenlik Müdürlüğüne gelen bir suç duyurusu değerlendiren Narkotik Suçlarla Savaşım ekipleri Konya-Afyonkarahisar yolundaki uygulama noktasında bir TIR’ı durdurdu. Narkotik köpeği ile meydana getirilen aramalarda, TIR’ın değişik yerlerine zulalanmış 56 tane uyuşturucu tablet, 23 gram esrar, ile 1 gram metamfetamin ele geçirildi.

Gözaltına alınan TIR sürücüsü Ceylani D. (38) ifadesi alındıktan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler