Connect with us

Gündem

İşkenceci eşini öldüren Melek İpek, üniversiteye hazırlanıyorAntalya’nın Döşemealtı ilçesinde servis şoförlüğü icra eden Ramazan İpek ile 12 senelik eşi Melek İpek içinde, 7 Ocak gecesi yaşadıkları müstakil evde münakaşa çıktı. Münakaşa sonrası Ramazan İpek, eşini kelepçe takarak çıplak şekilde saatlerce dövdü. İşkence ve dayaktan gözleri şişen ve morluk oluşan Melek İpek halsiz kalırken, eşi Ramazan İpek kendisini ve 2 çocuğunu öldüreceğini belirterek sabaha karşı evden ayrıldı. Birkaç saat sonrasında eve dönen Ramazan İpek, karşısında elleri kelepçeli halde av tüfeğiyle bekleyen Melek İpek’i buldu. İkili içinde çıkan arbede esnasında Melek İpek, tüfekle eşini vurup öldürdü, peşinden 112 Acil Davet Merkezi’ni aradı. İhbar üstüne adrese gelen sıhhat ekipleri, Melek İpek’i çıplak vaziyette elleri kelepçeli buldu. Kelepçeleri oluşturulan Melek İpek’e ambulansta müdahale edildi. Gözaltına alınan Melek İpek, çıkarıldığı barış ceza hakimliğince tutuklandı.

HEDEFİ TIP

Döşemealtı L Tipi Cezaevi’nde tutuklu olan Melek İpek’in, pazartesi günü kızlarıyla beraber cezaevi şartları altında görüşüp özlem giderdiği öğrenildi. Avukatı Ahmet Onaran, Melek İpek ve kızlarının görüşmesinin iyi geçtiğini belirterek, İpek’in hayatında mühim bir karar aldığını deklare etti. Melek İpek’in tekrardan üniversite sınavına hazırlandığını aktaran Onaran, İpek’in tıp fakültesini kazanmak istediğini kaydetti. Melek İpek’e üniversiteye hazırlık kitapları götürdüğünü özetleyen Avukat Onaran, İpek’in her şeye karşın tekrardan hayata tutunmak için adımlar attığını deklare etti.

CEZAEVİNDE KIZLARIYLA GÖRÜŞTÜ

Toplumsal medya hesabından cezaevinde üniversiteye hazırlık kitaplarının yer almış olduğu fotoğrafı paylaşan Ahmet Onaran, “Bu kitapların anlamı oldukca büyük; tekrardan, en başından adım atmak ve onlarca şey. Üzerimdeki tüm slm ve mesajlarınızı ilettim. Melek ve evlatları daha iyi, pazartesi kızları ile cezaevi şartlarında görüştü, gönderdiğiniz mektupları luk ve göz yaşı ile okuduğunu ve hepinizi oldukca sevdiğini söylemiş oldu. Dosyanın tekemmülünde (gelişiminde) güzel şeyler oluyor. Melek için çıktığımız bu yolda asla yeise (umutsuzluğa) kapılmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Melek için hakkaniyet tecelli edecek” dedi.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Son dakika: Bakanlık açıkladı! ‘Kontrollü normalleşme’nin ilk sonuçları belli oldu


class=”cf”>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında meydana getirilen Kabine toplantısında, alınan kararlar doğrultusunda 1 Mart‘ta kontrollü normalleşme dönemine girildi. İller risk seviyelerine bakılırsa düşük, orta, yüksek ve devasa yükseklikte risk gruplarına ayrılarak, tedbirler bu risk gruplarına bakılırsa il bazlı belirlendi.

DENETİM SONUÇLARI BELLİ OLDU

Kontrollü normalleşme döneminde alınan kararların daha etkin bir halde denetlenmesi için Bakanlığımızca uygulamaya geçirilen Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde dün ülke genelinde 48.067 ekip ve 260 bin personel katılımıyla denetimler gerçekleştirildi.

Denetimlerde;

– 11.678 yönetici personel (vali, vali yardımcısı, kaymakam, il/ilçe müdürleri ve öteki yöneticileri)
– 37.948 ekiple toplam 219.016 kolluk ve valilik mensubu ile öteki personel
– 4.179 ekiple 14.902 belediye mensubu
– 483 ekiple 1.490 il hususi idaresi mensubu
– 2.692 ekiple 6.034 meslek odaları mensubu
– 471 ekiple 1.066 iş güvenliği sertifikası sahibi kamu mensubu
– 2.294 ekiple 5.814 besin denetimi mensubu vazife yapmış oldu.

* Kişilerin ve iş yerlerinin salgınla mücadeleye yönelik belirlenen tedbirlere uyumunu sağlamaya yönelik rehberlik edici bir yaklaşımla hareket eden denetim ekiplerince 256 bin 295 işletme/işyeri, 42 bin 758 toplu ulaşım aracı denetlendi.

class=”cf”>

Denetimlerde;

– 1.561 işletme/işyerinin salgınla savaşım tedbirlerine aykırı davranılmış olduğu tespit edilmiştir.
1.816 işletme/işyeri tedbirlere uyması mevzusunda uyarıldı.

Denetim faaliyetleri esnasında salgınla savaşım amacıyla belirlenen kurallara aykırılıklarda ısrar ve kuralları esaslı şekilde ihlal şeklinde suiistimal edici tutum ve davranışlarda bulunan;

– 33.963 işletmeye/işyerine/kişiye yönetimsel yaptırım, 4 işyerine kapatma cezası yaptırımı uygulandı. 190 tane şahıs/ işyeri hakkında kabahat duyurusunda bulunulmuş oldu.

Ek olarak ülke genelinde ilk kez meydana gelen dinamik denetim modelinde vatandaşların maske zorunluluğuna uyup uymadıkları da denetim edildi.


Okumaya devam et.

Gündem

Fenerbahçe’den 9 saniye öfkesiFenerbahçe Kulübü Basın Sözcüsü Selahattin Kalımlı, sarı-lacivertli takımın Fraport TAV Antalyaspor ile oynadığı maçta lehlerine verilen sonrasında iptal edilen penaltının, Video Destek Yargıcı’de (VAR) 9 saniye incelemesine tepki gösterdi.

Kalımlı, kulübün web sitesinde “9 saniyelik orta oyunu” başlığıyla yer edinen açıklamasında, Fraport TAV Antalyaspor maçında 90+2. dakikada kazanılan penaltının VAR incelemesinin arkasından iptal edildiğini hatırlatarak, “Oyuncumuz Pelkas’ın topu rakipten kurtardıktan sonra topa dokunamayan rakip futbolcunun ilk hamlede dizi ile oyuncumuzun dizine yaptığı temas görüntülerce sabittir. Durum bu şekilde net ve pozisyonda açık bir temas var iken pozisyonun sadece ve sadece 9 saniyede incelenerek penaltının iptal edilmesi sadece Türk futbolu için değil dünya futbolundaki VAR sisteminin kullanımı açısından da tam anlamıyla skandaldır.” ifadelerini kullandı.

“Söz konusu Fenerbahçe olduğunda ortaya konan bu skandallar Türk futbol dinamikleri için gayet doğal ve olağandır.” diyen Kalımlı, açıklamasında ek olarak şu görüşlere yer verdi:

“Fenerbahçe’nin attığı gollerin 4 dakika 17 saniye boyunca VAR’da incelenip, herhangi bir kaçış ya da açık nokta aranması hafızalara kazınmışken; lehimize verilmiş, ilk olarak gerçekleşen diz temasının açıkça ortada olduğu penaltı pozisyonunun; sadece ve sadece 9 (DOKUZ) saniyede, pozisyonun kesinlikle net ve açık gözükmediği üst ve tek açıdan incelenip, en net izlenebileceği diğer açılar göz önüne alınmayarak yangından mal kaçırırcasına iptal edilmesi, gerçek amaç ve misyonu net şekilde ortaya koymuştur.
Maçın orta hakemi penaltıyı incelemesi ve hakkıyla karar vermesi için değil, direkt iptal etmesi için VAR ekranına çağrılmış ve tek açıdan inceleme yaptırılarak, asıl amaç olan penaltı iptali usule uydurularak 9 (DOKUZ) saniyelik tek açıdan inceleme sonunda penaltı iptali gerçekleşmiştir.”

Rakibin attığı gol öncesinde topun oyun alanı dışına çıkmış olduğu ve hakemler tarafınca devam sonucu verildiğinin de görüntülerde durağan(durgun) bulunduğunu vurgulayan Kalımlı, “Oyuncumuz Mesut Özil’e 65. dakikada yapılan ve kendisini haftalarca sahalardan uzak tutacak şekilde sakatlayan pozisyonda sarı kartı bulunan rakip oyuncuya oyundan atılmasına neden olacak ikinci sarı kart da gösterilmemiştir. Dün hakemler hem takımımız hem de rakip takımın pozisyonlarında üst üste yaptıkları hatalarla maçın gidişatına ve sonucuna direkt etki etmişlerdir. Türk futbolu, etki altındaki Türk hakemleri ve VAR sistemi eliyle açık operasyona uğramakta; bu operasyondan yıllardır olduğu gibi en ağır yarayı alan yine Fenerbahçe olmaktadır. Tüm bunlara rağmen; yapılan her türlü saha içi, saha dışı operasyonlara ve algı çalışmalarına rağmen kalan 13 haftada camia olarak omuz omuza kenetlenerek, sakat ve cezalı futbolcularımızın da kadroya katılmasıyla, hedefimize ve zafere ulaşacağımıza inancımız tamdır.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.


Okumaya devam et.

Gündem

İstanbullu firmalara ‘mavi kategori’ çağrısıİTO Başkanı Avdagiç, İstanbul’daki işletmelerden bu süreçte kurallara her zamankinden daha çok dikkat ederek, düşük riskli şehirleri temsil eden mavi kategoriye geçmeye çalışılmasını istedi.


İstanbullu firmalara 'mavi kategori' çağrısı

İstanbul Tecim Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeni kontrollü normalleşme sürecine ilişkin İstanbullu firmalara yapmış olduğu çağrıda, “İstanbullu firmalarımızı daha az kısıtlamaların olduğu mavi (düşük riskli) kategoriye geçmemizi sağlayacak şekilde, kurallara harfiyen uymaya, gerekli hassasiyeti göstermeye çağırıyorum.” dedi.

“HEDEF MAVİ KATEGORİ”

Avdagiç yapmış olduğu yazılı açıklamada, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın başlatmış olduğu #HedefMaviKategori kampanyasına İstanbul iş dünyası olarak tam destek verdiklerini deklare etti.

“KORONAVİRÜS KISITLAMASI KURALLARINA UYALIM”

Salgın sürecinde bir senenin geride kaldığını aktaran Avdagiç, “İstanbullu firmalarımızı daha az kısıtlamaların olduğu mavi (düşük riskli) kategoriye geçmemizi sağlayacak şekilde, kurallara harfiyen uymaya, gerekli hassasiyeti göstermeye çağırıyorum. Hedefimiz mavi risk seviyesini yakalamak.” çağrısında bulunmuş oldu.

İstanbullu firmalara  mavi kategori  çağrısı #1

İSTANBUL’DA İŞ YERLERİNİN KISITLAMADA ÇALIŞMA KOŞULLARI

Avdagiç, İstanbul’da restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane ve çay bahçelerinin faaliyetlerini sabah 7.00 ve 19.00 içinde yüzde 50 kapasite ile sürdüreceklerini aktardı.

İstanbullu firmalara  mavi kategori  çağrısı #2

“CUMARTESİ GÜNÜ YASAK KALKTI”

“İstanbul’da sokağa çıkmak kısıtlaması da Cumartesi günü için kaldırıldı, pazar günleri ise şimdilik devam edecek. İş dünyası adına İTO olarak bizlerin de dile getirmiş olduğu ‘Kademeli normalleşme İstanbul’la başlasın’ beklentilerini dikkate alan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Birçok uzmanın da dile getirmiş olduğu benzer biçimde Kovid-19’u kim bilir yok edemeyebiliriz. Fakat aşılama ile beraber, onunla yaşamayı öğrenebiliriz. Pandemi, esas yaşam yeni normale uyum gösterdiği vakit bitecek. Aşı ile alacağımız üst düzey tedbirlerle bu hastalığı daha iyi yöneteceğimiz kati.”


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler