Connect with us

Gündem

İmamoğlu’nu şikayet eden kişinin FETÖ’yü öven paylaşımları ortaya çıktı


İstanbul Ekmek Üreticileri Derneği, 1 liraya ekmek satarak İstanbullunun ucuz ekmek ihtiyacını karşılayan İBB’ye bağlı İstanbul Halk Ekmek’i (İHE) İstanbul Valiliği’ne şikâyet etti.

Dernek, 4 Şubat 2021 tarihinde İstanbul Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü’ne verdiği dilekçede, Halk Ekmek büfelerinin fırıncılar için halksız rekabet yarattığını, ekmeğin siyasete alet edildiğini savundu.

FETÖ’YÜ ÖVEN PAYLAŞIMLARI ORTAYA ÇIKTI

Fakat öteki taraftan İBB’yi şikâyet etmesinin arkasından adı oldukça konuşulan EKÜDER Başkanı Ahmet Parlak zeka Sarıhan’ın, terör örgütü FETÖ lideri Fetullah Hoca’e slm gönderilmiş olduğu paylaşımları ortaya çıktı.

Sarıhan’ın 2013 senesinde yapmış olduğu söz mevzusu paylaşımlarında FETÖ’yü politikleşme suçlamasının arkasından “Erzurum’dan kalkıp, önce Türkiye, ardından bütün dünyaya uzanan büyük dava ve misyon adamı, Gülen’in sevgi ve hürmetle selamlıyorum” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

İşte o tweetler:


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi Meclis'ten geçti
Tutum finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.


Okumaya devam et.

Gündem

Bitlis’te helikopter düştü, şehitler var!Alınan ilk bilgilere bakılırsa, Bitlis’in Tatvan kazasının Nemrut Dağı eteklerinde bir helikopterin düşmüş olduğu bilgisi alındı. Helikopter düşmüş olduğu haberi üstüne oldukca sayıda ambulans, sıhhat ve güvenlik ekibi bölgeye sevk edildi.

Düşen helikopterin askeri bir helikopter olduğu yönünde bilgiler alınırken, kazada şehit ya da yaralıların olup olmadığı yönünde hemen hemen resmi bir izahat yapılmadı. 

AYRINTILAR GELİYOR…


Okumaya devam et.

Gündem

Kastamonu’nun Evrenye bıçağı coğrafi işaretli ürün olduKastamonu’nun İnebolu ilçesine özgü sapı keçi boynuzundan, kını ise kızılağaçtan meydana getirilen ve geleneksel usullerle tamamen el işçiliği ile üretilen Evrenye bıçağı, Coğrafi İşaret tescili aldı.


Kastamonu’nun Evrenye bıçağı coğrafi işaretli ürün oldu

Kastamonu’nun İnebolu ilçesine bağlı Evrenye köyünde üretilen Evrenye bıçağı, İnebolu Tecim ve Endüstri Odasının girişimiyle coğrafi işaret alarak tescillendi. Tescil ile ilgili Kastamonu Valiliğinden meydana getirilen yazılı açıklamada, Evrenye bıçağına, İnebolu Tecim ve Endüstri Odasının başvurusuyla Türk Patent ve Marka Kurumu tarafınca coğrafi işaret verildiği açıklandı.

Evrenye bıçağı hakkında informasyon verilen açıklamada, “Evrenye bıçağı sapı genelde keçi boynuzundan, kını ise kızılağaçtan yapılan ve tüm parçaları tamamıyla el işçiliği olan çelik bıçaktır. Evrenye bıçağı, ismini gemicilik faaliyetleri sayesinde ekonomik olarak daha gelişmiş olduğu ve bıçaklar burada satıldığı için Evrenye köyünden almıştır.” ifadesine yer verildi.

Kastamonu’nun Evrenye bıçağı coğrafi işaretli ürün oldu VİDEO

“EVRENYE BIÇAĞI, 15. YÜZYILDAN GÜNÜMÜZE KADAR GELMİŞTİR”

Evrenye bıçağının 15. yüzyıldan itibaren günümüze kadar geleneksel yöntemlerle üretilerek geldiğini söyleyen İnebolu Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Şakir İşeri, “Evrenye bıçağı, 15. yüzyılda Evrenye’nin Dibek köyü Bıçakçılar Mahallesinde üretilen ve zamanı geçmişi olan bölgesel ürünlerimizden bir tanesidir.

Meydana getirilen araştırmalarda bir dönem Osmanlı ordusunun kullandığı silahların da tedarikçisi olan Bıçakçılar Mahallesi, askerlerin süngüleri ve bıçakları Evrenye’nin Dibek köyünde yapılıyordu. Evrenye bıçağı, o dönemde insanların gereksinimlerini gidermek için her insanın elinde ya da belinde çakı yada bıçak şeklinde kesici aletler bulunuyordu. Bu bölgede fazlaca kıymetli ustalar bulunuyordu. Bu ustalarda bıçak üretimi yapıyordu fakat zaman içinde ne yazık ki yapınış üretime yenik düştü.

Kastamonu’nun Evrenye bıçağı coğrafi işaretli ürün oldu #1

GURBETTEKİLERİ MEMLEKET ÜRÜNÜ HEDİYE

Şu anda bölgemizde el işçiliği ile halen üretiliyor. İnsanlar niçin Evrenye bıçağı alsın, her şeyden ilkin bilinmiş olduğu suretiyle gurbette yüksek nüfusta bir hemşehrimiz bulunuyor. Buradan giderken hediyelik eşya almak istediklerinde zorlanıyorlar, şundan dolayı hep aynı hediyeler geliyor diye şikayetler oluyor. Buradan giderken eşlerine, dostlarına en azından ‘bu da bizlerden hatıra’ diyerek Evrenye bıçağından getirilebilir.” dedi.

Kastamonu’nun Evrenye bıçağı coğrafi işaretli ürün oldu #2

“EVRENYE BIÇAĞI, EL İŞÇİLİĞİYLE ÜRETİLİYOR”

Evrenye bıçağının el işçiliği ile üretildiğine dikkat çeken İşeri, “Evrenye bıçağının özelliği, çelik, su ve ateşle dövülerek en önemli el işçiliği yapılıyor. Bu yüzden bizlerde insanlarımıza Evrenye bıçağını tavsiye ediyoruz. Bu bıçağı en azından hatıra olarak almaları, eşlerine, dostlarına hediye etmelerini rica ediyoruz. Çünkü bu bizim yöremizin, kültürümüzün, hazinemizin bir hatırasıdır. diye konuştu.

Kastamonu’nun Evrenye bıçağı coğrafi işaretli ürün oldu #3

“EVRENYE BIÇAĞI, DOĞAL ÜRETİLDİĞİ İÇİN PASLANMA VEYA DEFORMASYONA UĞRAMIYOR”

Evrenye bıçağını tüm Türkiye’deki lokantalara ve kasaplara kullanmalarını tavsiye ettiklerini söyleyen İşeri, “Evrenye bıçağı, doğal bir ortamda yapıldığı için paslanma veya korozyona uğrama gibi deformasyon gibi çok fazla olmuyor. Biz, burada kasapların, lokantaların, gerekirse de evlerimizde bu bıçağı kullanmalıyız. Bu tarihimizi bizlerin kaybetmemesi gerekiyor. Hem de kültürümüze sahip çıkma adına bu bir adımdır. Tüm Türkiye’deki lokantalara, kasaplara, Evrenye bıçağını tavsiye ediyoruz. İnşallah bizler bunda da başarılı oluruz.” şeklinde konuştu.

Kastamonu’nun Evrenye bıçağı coğrafi işaretli ürün oldu #4

Kastamonu’nun Evrenye bıçağı coğrafi işaretli ürün oldu #5


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler