Connect with us

Gündem

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır?İçişleri Bakanlığı’na son 4 senenin en yüksek sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu yıl 21’i merkez ve bin 751’i taşra teşkilatında olmak suretiyle bin 772 sözleşmeli personel alacağını duyuran İçişleri Bakanlığı’na başvurular bugün başladı. Alım kapsamında, bu yıl 112 Acil Davet Merkezlerinde ilk kere davet karşılama mensubu unvanında bin 462 personel görevlendirilecek. Bu kadro için başvuracakların 800’ünde davet merkezi hizmetleri bölümünden mezun olma şartı aranacak. KPSS şartlı aranan personel alımında başvurusu kabul edilen adayların, 22 Mart-08 Nisan 2021 tarihleri içinde yapılacak sözlü imtihan sonuçlarına bakılırsa atamaları yapılacak.

29 Ocak’ta sona erecek olan personel alımı müracaat sürecinin başlamasıyla, başvuruların iyi mi yapıldığı, hangi mesleklerden personel alımı yapılacağı mevzusu da araştırılmaya başlandı. Peki İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel başvurusu iyi mi yapılır? İşte İçişleri Bakanlığı personel alımı 2021 şartları ve e-Devlet müracaat ekranı…

BAŞVURU İÇİN E-DEVLET ŞİFRESİ ZORUNLU

Adaylar; Bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli web sitesinde yer edinen lisans mezunları için “2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, ön lisans mezunları için “2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Ön Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na lise mezunları için “2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lise Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na KPSS(B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek, 25-29 Ocak 2021 tarihleri içinde ilgili imtihan duyurusu bölümünde yayımlanacak olan müracaat linki vesilesiyle e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edecekler. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağı için posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecek.

Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağı için adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması mecburi. Söz mevzusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekiyor. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen müracaat ile üstünde T.C. Kimlik numarasının bulunmuş olduğu kimliğini ibraz ederek temin edebilirler.

İş Talep Formu’nu elektronik ortamda doldurup, başvurusunu hatasız ve eksiksiz bir halde tamamlayan ve bilgilerinin doğruluğundan güvenli olan adayların “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basmaları gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirmeyen adayların başvuruları sisteme kaydedilmeyecek ve herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklar. Bilgilerinde eksiklik yada hata bulunduğunu fark eden adaylar ise 29 Ocak 2021 zamanı saat: 17:30’a kadar bilgilerini tekrardan güncelleyip “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basarak müracaat işlemini tamamlamalılar.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Trollerin kuyruğuna basıldı, cesaretiniz yoksa susun!


Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan toplumsal medya hesabı Twitter üstünden yapmış olduğu paylaşımla  kendisinin Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi olmadığını bir kez daha altını çizdi. 

Prof. Ceyhan paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

“Trollerin kuyruğuna basıldı. Boşuna uğraşıyorsunuz. Ben ne devlette görevliyim, ne de Koronavirüs Bilim Kurulu üyesiyim. Bir üniversite öğretim üyesiyim. Okulların veya iş yerlerinin açılıp kapanmasına itirazınız varsa, buna karar veren insanların sayfasına yazın. Oralara yazmaya cesaretiniz yoksa, susun. Çünkü buraya yazdığınız olumsuz mesajlar ben görmeden sekreterim tarafından siliniyor.” 


Okumaya devam et.

Gündem

İstanbul için sevindiren haber! Baraj seviyesi 7 ayın zirvesinde


class=”cf”>

İstanbul’daki barajlarda su seviyesi 7 ayın zirvesinde

İstanbul’da barajlardaki kırmızı alarm sona verdi. Ocak ayının başlangıcında yüzde 20’lerin altına kadar inen su seviyesi, yüzde 55’i aştı. Son açıklanan verilere bakılırsa barajlardaki doluluk oranı son 7 ayın zirvesinde.

İstanbul’da etkili olan yağışlarla beraber barajların doluluk oranı da artıyor.

Yaz aylarını kurak ve yağışsız geçiren İstanbul’da ocak ayı itibarıyla barajlardaki doluluk oranı yüzde 19’lara kadar geriledi. İstanbul’da etkili olan son yağışlarla barajlardaki doluluk oranı da yüzde 55’lere kadar terfi etti.

Bazı barajlarda su seviyesi yüzde 70’i geçti.

TRT Haber’den alınan bilgiye bakılırsa megakenti besleyen barajların seviyesi son 7 ayın zirvesini görmüş oldu. Bazı barajlardaki doluluk oranı yüzde 70 seviyesini geçti.

Kazandere Barajı’nda su miktarı 10 kat arttı. 6,8 olan su seviyesi yüzde 61,1’e terfi etti.

class=”cf”>

Elmalı Barajı’nda ise su seviyesi neredeyse üçe katlanarak yüzde 63,8’e çıktı.

Büyükçekmece’de ocak başlangıcında yüzde 17,7’ye düşen su oranı, yüzde 60’a yaklaştı.

Istrancalar’daki oran ise yüzde 23,4’ten yüzde 75,2’ye terfi etti.

Barajlardaki kırmızı alarm biriken karın erimesiyle son buldu. Doluluk oranının bahar ayında beklenen yağışlarla daha da artması planlanıyor.


Okumaya devam et.

Gündem

Mardin’de çiftçiler, keçi gübresiyle karalahana yetiştirdiÇiftçiler, keçi gübresinin verimlilikteki rolüne vurgu yapmış oldu.


Mardin’de çiftçiler, keçi gübresiyle karalahana yetiştirdi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde çiftçiler, alternatif ürünlere yönelmeye devam ediyor.

Gürmeşe köyünde çiftçiler, dağın eteğinde ilk kere keçi gübresiyle karalahana yetiştirdi.

“TAMAMEN KEÇİ GÜBRESİYLE YETİŞTİRİYORUZ”

Tarlada karalahana toplayan Hamza Dinler, “Tarım ve hayvancılıkla uğraşıyoruz. Bugün sezonumuzu kaldırıyoruz. Tamamen keçi gübresiyle yetiştiriyoruz. Şimdi karalahanalarımızı topladıktan sonra toptancıya vereceğiz. Tamamen keçi gübresidir ve doğal koşullarda yetiştiriliyor. Çok verimlidir.” dedi.

Mardin’de çiftçiler, keçi gübresiyle karalahana yetiştirdi VİDEO

Mardin’de çiftçiler, keçi gübresiyle karalahana yetiştirdi #1

“BU SENE İLK DEFA…”

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi nebat koruma bölümünde okuyan Abdülmelik Dinler, “Burası bizim tarlamız. Bu yıl ilk defa karalahana ekimi yaptık keçi gübresi sayesinde. Keçi gübresi olmasaydı bu kadar güzel verim alamazdık. Üstelik düğer normal gübrelerden faydası da daha çok iyi. Keçi gübresinin en önemli etkenlerinden bir tanesi çok verimli olması. Anlatmamıza gerek yok, aslında otlara bakıp ne kadar verimli olduğunu bilmek gerekir.” diye konuştu.

Çiftçilerden Şerif Dinler ise “Bu sene ilk defa karalahana ektik. Gördüğünüz gibi keçi gübresi ve doğal.” şeklinde konuştu.

Mardin’de çiftçiler, keçi gübresiyle karalahana yetiştirdi #2

Mardin’de çiftçiler, keçi gübresiyle karalahana yetiştirdi #3


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler