Connect with us

Gündem

HDP’li vekilin hareketi tepki toplamıştı! Soruşturma başlatıldıDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP İl Başkanlığında düzenlenen programın peşinden binadan çıkarak evlat nöbeti tutan ailelere zafer işareti icra eden Katırcıoğlu hakkında “terör örgütü propagandası yaptığı” nedeni öne sürülerek soruşturma açtı.

NE OLMUŞTU?

Terör örgütü PKK tarafınca kaçırılan evlatlarının bulunmasını isteyen 192 ailenin Diyarbakır’da HDP İl Binası önündeki eylemi 507’nci günde de sürdü. Bugün HDP Diyarbakır İl Başkanlığı’nda düzenlenen programa katılan HDP’li Diyarbakır milletvekilleri Semra Güzel, Garo Paylan, Batman Milletvekili Necdet İpekyüz ve İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, parti binasından çıkarken, evlat nöbetindeki aileler seslerini duyurmak istedi. Ailelerin “Evladımız nerede?” sorusuna cevap vermeyen HDP’li milletvekillerinden Erol Katırcıoğlu’nun zafer işareti yapmasıyla gerilmiş anlamış olur yaşandı. Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri almış olduğu gerginlik esnasında HDP’li milletvekilleri makam araçlarına binerek bölgeden ayrıldı.


Gündem

Narkotik polis yeleği giyen şüphelinin aracında uyuşturucu ele geçti


Narkotik polis yeleği giyen şüphelinin aracında uyuşturucu ele geçti

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmış olduğu 20 Şubat’ta devriye gezen motosikletli yunus ekipleri, Gazi Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda kuşku üstüne bir otomobili durdurdu. Üstünde narkotik polisi yeleği bulunan vasıta sürücüsü E.N.’nin kimlik sorgusunda polis olmadığı tespit edildi. Araçta meydana getirilen aramada boş sigara paketine gizlenmiş 37 gram bonzai, 1 gram metamfetamin, 2 gram esrar ile satışı reçeteye doğal olarak ilaç, hap ve uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparat ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheli, sorgusunun arkasından adliyeye sevk edildi.


Okumaya devam et.

Gündem

Asya piyasaları bakır fiyatındaki yükselişten etkilendiKüresel emtia piyasasında altın, gümüş ve paladyumun fiyatı düşüyor olsa da bakır, günden güne değerlenmeye ve piyasaları etkilemeye devam ediyor.


Asya piyasaları bakır fiyatındaki yükselişten etkilendi

Küresel piyasalarda bugün Asya tarafında, Japonya’da resmi dinlence sebebiyle piyasalarda işlem gerçekleştirilmezken, Çin’de Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,5 terfi etti. Cenup Kore’de Kospi endeksi yatay seyretti.

PETROL FİYATI DA ARTIŞTA

Petrol ve bakır fiyatlarındaki yükselişin devam etmesi Asya piyasalarında öne çıkan fiyatlamalar içinde bulunuyor.

BAKIRIN LİBRE FİYATI YÜZDE 1,6 ARTTI

Brent petrolün varil fiyatı yüzde 1,7 artışla 65,5 dolar çıkarken, bakırın libre fiyatı ise yüzde 1,6 artarak, 4,14 dolarla Eylül 2011’den bu yana en yüksek seviyesini görmüş oldu.

Asya piyasaları bakır fiyatındaki yükselişten etkilendi #1


Okumaya devam et.

Gündem

İngiltere’de tüm kısıtlamaların kaldırılacağı tarih belli olduİngiltere’de koronavirüs engellemelerinin kaldırılma takvimini açıklandı. Johnson, “özgürlüğe giden tek yönlü bir yolda” geri dönüş olmamasını sağlamak için davranışlarında ölçülü olmak icap ettiğini söylerken, bu takvim kapsamında bazı işletmeler yaza kadar kapalı kalacağını belirtti.

Johnson’un açıklamış olduğu 4 aşamalı plana bakılırsa, İngiltere’de 8 Mart’tan itibaren okullar açılacak. Her aşama içinde minimum 5 hafta olacak. Bir çok kısıtlamanın kaldırılacağı son adım, en erken 21 Haziran’da başlayabilecek.

Boris Johnson, koronavirüsün oldukça bulaşıcı mutasyonunun yayılımıyla savaşım için ocak ayında batı dünyasındaki en katı soyutlama uygulamalarından birini devreye aldıktan sonrasında, İngiltere’nin artık dünyanın en süratli aşı programlarının meyvelerini yiyecek bir konumda bulunduğunu söylemiş oldu.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler