Connect with us

Gündem

Hazreti Mevlana’dan aldığımız ilhamla tüm insanlara yardım elimizi uzatıyoruz


Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan mühim açıklamalar:

“Hazreti Mevlana’dan aldığımız ilhamla diline, ırkına, dinine bakmadan tüm insanlara yardım elimizi uzatıyoruz.”

“Öldürmekten başka şey bilmeyen modern dönem haramilerine rağmen Mevlana’nın tutuşturduğu sevgi ve hikmet meşalesini taşımayı sürdüreceğiz”


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit ailelerine başsağlığı diledi


class=”cf”>

Alınan bilgiye gore, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Jandarma İstihbarat Kurmay Albay Şentürk Aydınyer, Kurmay Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal, Kurmay Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş, Yüzbaşı Salih Sarıoğlu, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir, Astsubay Kıdemli Üstçavuş Nazmi Yılmaz, Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu, Uygulaman Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek, Piyade Uzman Çavuş Hakan Gül ve Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci’nin ailelerine başsağlığı mesajı gönderdi.


Okumaya devam et.

Gündem

Normalleşmeyle beraber Gaziantep’te baklavaya talep arttıKontrollü normalleşmeyle birlikte baklavaya olan talep yüzde 50 artış gösterdi.


Normalleşmeyle beraber Gaziantep'te baklavaya talep arttı

Kontrollü normalleşmeye geçildiğinin açıklanmasının peşinden kafe, restoran şeklinde işletmeler kapasitelerinin yüzde 50’si kadar alan kişi kabul etmeye başladı.

Kısıtlamanın kademeli kaldırılmasına en oldukca sevinen sektörler ise bilhassa yeme içme sektörü oldu.

GAZİANTEP’TE BAKLAVACILAR KAPASİTEYİ YÜZDE 50 ARTIRDI

Baklavanın başkenti Gaziantep’te baklavacılar kapasitelerini yüzde 50 arttırdı. Bilhassa kafe restoranların açılmasıyla kendilerine talebin arttığını ifade eden baklava ustası Ömer Kozan, yoğun mesai harcadıklarının altını çizdi.

Normalleşmeyle birlikte Gaziantep’te baklavaya talep arttı VİDEO

“SİPARİŞLERE YETİŞMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Baklava ustası Kozan, “Kontrollü normalleşmenin peşinden işlerimizde bir artış olmaya başladı. Tüm ekibimizle sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlıyoruz. Şuanda yoğun bir siparişimiz var. İnsanlar kendi evlerinde de tatlı yapıyor.

Normalleşmeyle beraber Gaziantep te baklavaya talep arttı #1

BİR YERDE AİLE OTURABİLMEK SAĞLANDI

Fakat bir yerde ailece oturamıyorlardı. Doğal normalleşmeyle birlikte vatandaşlar aileleriyle birlikte dışarıda da oturarak yiyecek yemeye başladı, bu da bizlere pozitif yönde olarak yansıyor. Pandemi döneminde hem müşteriler hem de biz sorun yaşadık. Şu anda oldukca şükür sıkıntımız kalmadı. Kargo yada gel al yapıyorduk fakat şuan restoranlara, kafelere de sipariş alıyoruz. Bizde bu siparişlere yetişmek için ekiplerimizle beraber hummalı bir halde çalışıyoruz.” dedi.

Normalleşmeyle beraber Gaziantep te baklavaya talep arttı #2

“TEK AMACIMIZ KALİTELİ BAKLAVA”

Tek amaçlarının kaliteli baklava yapmak bulunduğunu söyleyen Kozan, “Bizim baklavada tek düşüncemiz kalitedir. Fıstık ve yağımızı yılda bir kez temin ediyoruz. Baklavanın olmazsa olmazı ustalığı ve malzemesidir. Özellikle sert buğday unu kullanmak lazım. Biz baklavamızda hiçbir zaman katkı maddesi kullanmıyoruz. Her şeyimiz doğaldır. Amacımız kaliteli ürünü Gaziantep ve tüm Türkiye’ye yetiştirebilmek.” diye konuştu.

Normalleşmeyle beraber Gaziantep te baklavaya talep arttı #3


Okumaya devam et.

Gündem

Cumhuriyet Pazar’da bu haftaElçin Poyrazlar, kadının bir gününü yazdı, Mustafa K.Erdemol, adam sertliğini resmeden 17. yüzyılda yaşamış olan ressam Gentileschi’yi söyledi. 

Özge Mumcu Aybars’tan aşı adaletsizliği

Ataol Bemramoğlu’ndan Karanlıkta Uyananlar,

Enver Aysever’den faşizm sonrası günlere hazır olmak

Emrah Kolukısa’dan iki film: The Woman Who Ran ve Days 

Tuba Korkmaz belgeseli Töz, kitabı yazılan #MeToo hareketi, 100 yaşındaki Anadolu Medeniyetleri Müzesi…

Hepsi yarın Cumhuriyet Pazar’da


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler