Connect with us

Gerede Haberleri

GEREDELİ ÇİFTÇİLERE 6 BİN 500 KG. TOHUMLUK DAĞITILDI

Gerede’de 5000 kg macar fiği ve 1500 kg yem bezelyesi dağıtımı gerçekleştirildi. Gerede ilçemize Tarım ve Orman Bakanlığının kaynakları ile temin edilen yem bitkisi tohumlukları çiftçilere dağıtıldı.

İlçemizde sürdürülen büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık faaliyetinin en büyük girdi maliyetlerinden olan kaba yemin üreticiler tarafından kendi ekilişleriyle üretilmesinin son derece önemli olduğu belirtilirken bu üretime katkı sağlamak için Tarım ve Orman Bakanlığı kaynakları ile temin edilen yem bitkisi tohumlukları ilçe çiftçilerimize dağıtıldı. Bakanlığın %75 oranında destekleri sayesinde tohumluk almaya gelen üreticiler “ucuz tohumluk teminine kavuşmanın memnuniyetini ve bu tip desteklerin devamını beklediklerini” belirttiler.

MUTLU YILDIZ; “ÜRETİCİLER DESTEKLERDEN MEMNUN”

Gerçekleştirilen tohumluk dağıtımı ile ilgili olarak İlçe Müdürü Mutlu Yıldız açıklamasında; “Yapılan dağıtım ile 5000 kg macar fiği ve 1500 kg yem bezelyesi dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Böylece bu Ekim döneminde toplam 7600 kg macar fiği ve 1500 kg yem bezelyesi tohumluğu dağıtımı gerçekleştirilmiştir.  Bu dağıtımlar sayesinde desteklenen üreticilerimizin desteklerden memnun olduklarına dair çok olumlu geri dönüşler almaktayız. Birlikte üretip birlikte başarmak için tarımsal üretimin son derece önemli olduğu gerçeği yadsınamaz. Bu vesileyle üreticilerimizin desteklenmesindeki katkılarından dolayı Bakanlığımıza ve İl Özel İdaremize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gerede Haberleri

Bolu’da otomobil tomruk kamyonuna çarptı: 2 yaralı

Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde otomobilin tomruk kamyonuna çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, D-100 kara yolu üzerinden Ankara istikametine seyreden Bilal Halıcıoğlu idaresindeki 14 AAN 774 plakalı otomobil, önünde seyreden Rıfat Kabasakal yönetimindeki 67 NN 521 plakalı tomruk yüklü kamyona arkadan çarptı.

Meydana gelen trafik kazasında otomobil içinde sıkışan sürücü ile yanında bulunan Yusuf Halıcıoğlu yaralandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, Bilal Halıcıoğlu’nu sıkıştığı yerden yaklaşık yarım saat süren çalışma sonucu çıkarttı.

Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Gerede Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Okumaya devam et.

Gerede Haberleri

Nizami Özalp, 24 Kasım Gününü Kutladı!

Gerede Kaza Ulusal Eğitim Müdürü Nizami Özalp, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir ileti yayınladı.

Özalp iletininde; “Ülkemizin geleceği olan yavrularımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan ve yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız değerli öğretmenlerimizi “Öğretmenler Günü” vesilesiyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Yarınlarımızın ümidi talebelerimizi ülkesini seven, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, aklın ve bilimin ışığında ulusal ve içsel değerlerine sahip çıkan fertler olarak yetişmesi için görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenmez.  Topluma hizmet veren her meslek hatırlı ve değerlidir fakat tüm meslek üyelerini yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik her birimiz için ayrı bir ehemmiyete sahiptir.

Bu düşüncelerle, ulus mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü gönülden tebrik ederken emekli öğretmenlerimize sıhhat, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Okumaya devam et.

Gerede Haberleri

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Gerede’de!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Gerede kazamıza ziyaret gerçekleştirdi. Genel Başkan Erbakan’ı Tem Otobanı Gerede Gişelerinde Bolu Şehir Başkanı Sadettin Baskın, Merkez Kaza Başkanı Faruk Bayrakdar, Gerede Kaza Başkanı Veysel Ayeroğlu ile beraber partililer karşıladı.

Atatürk Bulvarı Alt ve Üstyolda bulunan esnafları ziyaret eden Fatih Erbakan, işyeri sahipleri ile sohbet ederek hayırlı işler diledi.

KAZA BAŞKANLIĞININ AÇILIŞI YAPILDI

YRP Genel Başkanı Erbakan daha sonra Gerede Parti Binasının açılışını gerçekleştirdi. Burada partililerle bir araya gelen Fatih Erbakan, Gerede Kaza Başkanı Veysel Ayeroğlu’ndan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Parti binasının açılışının hemen peşinden Erbakan, Gerede Kaza Örgütü ile parti binasında değerlendirme yaparak Gerede temaslarını bitirdi.

Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Exit mobile version
Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler