Connect with us

Gerede Haberleri

Gerede’de 4 okula güçlendirme çalışması

Gerede ilçemizde depreme dayanıksız olduğu belirlenen 4 okulun güçlendirme çalışmaları tamamlandı. Gerede’de güçlendirmesi yapılarak teslim edilen okullar Esentepe Ortaokulu, Gerede Anadolu Lisesi, Gerede Anadolu Lisesi Spor Salonu ve Mustafa Hilmi Çevikoğlu İlkokulu olarak yer aldı.

Bolu’da, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından depreme dayanıksız olduğu belirlenen 20 okulda başlatılan güçlendirme çalışmaları tamamlandı. 58 milyon bütçe ayrılan çalışmalarda okullar eğitim öğretime hazır hale geldi.

Bolu’da, geçtiğimiz yıllarda meydana gelen depremlerden etkilenen ve deprem sonrası yapılmasına rağmen olası bir depreme dayanıksız olduğu belirlenen 46 okulda çalışma yapıldı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan incelemelerde okulların 26’sının yıkılmasına, 20 okulda ise güçlendirme çalışması yapılmasına karar verildi. Belirlenen okulların için Milli Eğitim bakanlığı 49 milyon TL bütçe ayırdı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise 9 milyon TL Bolu Özel İdare bütçesinden sağlayarak toplamda 58 milyon TL’ye dayanıksız olan 20 okulun tadilatı tamamlanarak hazır hale getirildi.

Belirlenen okulların ihale işlemlerinin ardından hızlı bir şekilde inşaat çalışmalarına başlanıldı. 3 aşamalı olarak yapılan çalışmalar tamamlanarak, okullar Eylül 2020 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

İŞTE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI YAPILAN OKULLAR

1-Bolu Merkez: 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu

2- Bolu Merkez: Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

3-Bolu Merkez: İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

4-Bolu Merkez: İzzet Baysal Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

5-Bolu Merkez: Mimar İzzet Baysal Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

6-Bolu Merkez: Canip Baysal Anadolu Lisesi

7-Yeniçağa: Yeniçağa Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

8-Mudurnu: Mudurnu Çok Programlı Anadolu Lisesi (A blok)

9- Mudurnu: Mudurnu Çok Programlı Anadolu Lisesi (B blok)

10- Mudurnu: Mudurnu Çok Programlı Anadolu Lisesi (Pansiyon)

11-Gerede: Esentepe Ortaokulu

12- Gerede: Gerede Anadolu Lisesi

13- Gerede: Gerede Anadolu Lisesi Spor Salonu

14-Gerede: Mustafa Hilmi Çevikoğlu İlkokulu

15-Göynük: Göynük AİHL Pansiyon

16-Bolu Merkez: Bolu Anadolu Lisesi 2.Bina A Blok

17-Bolu Merkez: Bolu Anadolu Lisesi 2.Bina B Blok

18-Bolu Merkez: Atatürk İlkokulu

19-Bolu Merkez: Cumhuriyet İlkokulu Ek Bina

20-Seben: Seben Ortaokulu

Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gerede Haberleri

Bolu’da otomobil tomruk kamyonuna çarptı: 2 yaralı

Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde otomobilin tomruk kamyonuna çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, D-100 kara yolu üzerinden Ankara istikametine seyreden Bilal Halıcıoğlu idaresindeki 14 AAN 774 plakalı otomobil, önünde seyreden Rıfat Kabasakal yönetimindeki 67 NN 521 plakalı tomruk yüklü kamyona arkadan çarptı.

Meydana gelen trafik kazasında otomobil içinde sıkışan sürücü ile yanında bulunan Yusuf Halıcıoğlu yaralandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, Bilal Halıcıoğlu’nu sıkıştığı yerden yaklaşık yarım saat süren çalışma sonucu çıkarttı.

Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Gerede Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Okumaya devam et.

Gerede Haberleri

Nizami Özalp, 24 Kasım Gününü Kutladı!

Gerede Kaza Ulusal Eğitim Müdürü Nizami Özalp, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir ileti yayınladı.

Özalp iletininde; “Ülkemizin geleceği olan yavrularımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan ve yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız değerli öğretmenlerimizi “Öğretmenler Günü” vesilesiyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Yarınlarımızın ümidi talebelerimizi ülkesini seven, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, aklın ve bilimin ışığında ulusal ve içsel değerlerine sahip çıkan fertler olarak yetişmesi için görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenmez.  Topluma hizmet veren her meslek hatırlı ve değerlidir fakat tüm meslek üyelerini yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik her birimiz için ayrı bir ehemmiyete sahiptir.

Bu düşüncelerle, ulus mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü gönülden tebrik ederken emekli öğretmenlerimize sıhhat, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Okumaya devam et.

Gerede Haberleri

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Gerede’de!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Gerede kazamıza ziyaret gerçekleştirdi. Genel Başkan Erbakan’ı Tem Otobanı Gerede Gişelerinde Bolu Şehir Başkanı Sadettin Baskın, Merkez Kaza Başkanı Faruk Bayrakdar, Gerede Kaza Başkanı Veysel Ayeroğlu ile beraber partililer karşıladı.

Atatürk Bulvarı Alt ve Üstyolda bulunan esnafları ziyaret eden Fatih Erbakan, işyeri sahipleri ile sohbet ederek hayırlı işler diledi.

KAZA BAŞKANLIĞININ AÇILIŞI YAPILDI

YRP Genel Başkanı Erbakan daha sonra Gerede Parti Binasının açılışını gerçekleştirdi. Burada partililerle bir araya gelen Fatih Erbakan, Gerede Kaza Başkanı Veysel Ayeroğlu’ndan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Parti binasının açılışının hemen peşinden Erbakan, Gerede Kaza Örgütü ile parti binasında değerlendirme yaparak Gerede temaslarını bitirdi.

Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler