Connect with us

Gerede Haberleri

Gerede Karayolunda Son Durum

Tarih:

//

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol vaziyeti bültenine göre, TEM Otobanı’nun Şekerpınar- Gebze kavşakları Gebze mevkisinde bulunan İrtibat Yolu-1 ve Kirazpınar İrtibat Yolu köprülerinde banketlere eşit gelen alanlarda köprü ayak imalatları çalışması yapılıyor. Bu yüzden çalışmanın denk geldiği alanlarda banketler trafiğe kapatılarak erişim her iki istikamette 3 şeritten sağlanıyor.

TAG Otobanı’nun Mersin Batı Alın Gişeleri- Tarsus Batı Kavşağı arasında heyelan tedbire ve üstyapı onarım, Iğdır-Doğubayazıt yolunun 5-10. kilometrelerinde yol yapım, İnegöl- Bozüyük yolunun 10-13. kilometreleri Muratdere mevkisinde alt geçit yapım çalışmaları dolayısıyla bu kesimlerde erişim kontrollü gerçekleştiriliyor.

Milas- Yatağan yolunun 49-51. kilometrelerinde (Yatağan şehir geçişi) yol yapım çalışmaları hasebiyle erişime bölünmüş yolun bir bölümünden iki istikametli destur veriliyor.

Eskişehir- Ankara şehir hududu- Polatlı yolunun 19-22. kilometrelerinde üstyapı (BSK) yenileme çalışmaları nedeniyle Polatlı- Sivrihisar istikameti trafiğe kapatılarak erişim diğer doğrultudan iki istikametli sürdürülüyor.

Akhisar- Manisa yolunun 4-6. kilometrelerinde kavşak yapım çalışmaları devam ettiğinden erişim bölünmüş yolun bir bölümünden iki istikametli sağlanıyor.

Bolu- Gerede yolunun 70-72. kilometrelerinde (Gerede şehir geçişi) üstyapı (BSK) yenileme çalışmaları dolayısıyla Gerede-Ankara istikameti trafiğe kapatıldı. Bu yüzden erişim, diğer doğrultudan iki istikametli gerçekleştiriliyor.

Acıgöl-Nevşehir- Kayseri yolunun 26-27. kilometrelerinde bulunan Nevşehir şehir geçişinde (Şifa Alanı) köprülü kavşak alt geçidi bakım onarım çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatılarak erişim kavşak kollarından kontrollü sürdürülüyor.

İkizdere- İspir yolunun 25. kilometresindeki Ovit Tüneli’nin İkizdere-İspir istikametindeki tüpünde bakım onarım çalışması yapılacak. Tünel, 13-18 Eylül’de 08.00-17.00 saatlerinde trafiğe kapatılacak, erişime daha önceki yoldan (Ovit Geçidi) müsaade edilecek.

Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gerede Haberleri

YENİDEN REFAH GEREDE TEŞKİLATI KINADI

Tarih:

//

Yazar:

‘Doğu Akdeniz’de en ufak hakkımızdan taviz vermeyiz’

Yeniden Refah Partisi Gerede Teşkilat Başkanı İsmail Admış, millî meselelerde her zaman devletimizin ve hükümetimizin yanındayız diyerek; “Türkiye olarak Yunanistan’ın oldubittilerine geçit vermemiz, Ege ve Doğu Akdeniz’de en ufak hakkımızdan taviz vermemiz söz konusu dahi olamaz” ifadelerini kullandı.

Gerede Teşkilat Başkanı İsmail Admış, yaptığı yazılı açıklamasında Doğu Akdeniz ve Ege’de Yunanistan ile yaşanan gerginliğin aslında Batılı devletlerin Yunanistan’ı maşa olarak kullanarak Türkiye’yi siyasi ve ekonomik olarak köşeye sıkıştırma planının bir parçası olduğunu belirtti.

‘Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye 572 yıl yetecek enerji kaynağı var’

Teşkilat Başkanı; ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi’nin 2010 yılında yayınlanan raporunda açıkladığı Doğu Akdeniz’deki Levant Havzası’nda 3,45 trilyon metreküp doğalgaz ve 1,7 milyar varil petrol tahminini hatırlatarak, “Son dönemlerde küresel güçler, Türkiye’nin yaklaşık 572 yıllık, Avrupa’nın ise 30 yıllık doğal gaz ihtiyacını karşılayabilecek düzeydeki Doğu Akdeniz enerji kaynaklarını kontrol altında tutabilmek amacıyla Türkiye’yi bu kaynaklardan uzak tutma çabası içerisindedirler.” şeklinde konuştu.

‘AA çalışanlarının hedef gösterilmesini şiddetle kınıyoruz’

Yunanistan’ın Meis Adası’na tamamen hukuksuz ve hadsiz bir şekilde uluslararası hukuk ve anlaşmaları çiğneyerek asker konuşlandırmasının kabul edilemez olduğunu da vurgulayan Erbakan, Yunan makamlarının AA çalışanlarını faşist bir internet sitesi eliyle hedef göstermelerini de sert bir şekilde kınadığımızı ifade etti.

Erbakan Hocamız öncülüğünde Yunanistan’a gereken cevap verilmişti

Yunanistan’ın bu ilk ihlalinin olmadığını belirten Teşkilat başkanı İsmail ADMIŞ “Yunanistan, 1995 yılında da benzer şekilde karasularını 12 mile çıkarma çabası içerisine girmiş, o dönem TBMM’nde yer alan Erbakan Hocamızın büyük çabaları sonucu tüm siyasi partilerin ortak deklarasyonu ile böyle bir hamlenin savaş nedeni olacağı belirtilince Yunanistan o günden beri böyle bir adım atamamıştır.” dedi.

‘Batı bir kez daha gerçek yüzünü göstermiştir’

‘Tüm bu gelişmeler olurken, ABD ve AB ülkelerinin kayıtsız şartsız Yunanistan’ın yanında yer almaları bizlere Batı’nın gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi’, ABD’nin uzun yıllardır KKTC ve GKRY’ye uyguladığı silah ambargosu politikasını tek taraflı değiştirmesini de ABD’nin, stratejik ve siyasi öneminin yanı sıra Kıbrıs adasının çevresindeki zengin doğalgaz ve petrol rezervleri nedeniyle bu bölgeye ilgisinin ve bu konuda yeni stratejiler geliştirmeye çalışması olarak yorumladı.

‘Hükümetimiz Doğu Akdeniz’de oldubittiye izin vermemelidir’

“Türkiye’nin enerji güvenliği bakımından Doğu Akdeniz’de hakkı olan enerji kaynaklarına sahip çıkması büyük önem arz etmektedir. Hükümetimiz Doğu Akdeniz’de oldubittiye getirilmeye çalışılan hiçbir haksız ve dayatmacı politikaya prim vermeyerek Türkiye’nin milli menfaatlerini öncelemelidir. Ülke olarak ticaretimizin %80’i deniz yolu üzerinden yürütülmektedir, bu nedenle Yunanistan’ın karasularını 12 mile çıkarma çabalarının mutlak suretle boşa çıkarılması gerekmektedir. Bununla birlikte Türkiye’nin Doğu Akdeniz’e kıyısı olan tüm Müslüman ülkelerle sorunlarını gidermesi ve işbirliğine gitmesi kaçınılmazdır.  Bizim söz konusu Müslüman ülkelerle işbirliği içinde olmamamız Batı’nın, Yunanistan’ın ve GKRY’nin planlarını yürütmesine katkı sağlamaktadır.  Doğu Akdeniz’deki son gelişmeler Milli Görüş’ün yıllardan beri savunduğu her türlü tavizden uzak Kıbrıs politikasının önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Kıbrıs konusunda verilebilecek herhangi bir taviz Doğu Akdeniz’deki etkinliğimizi de derinden etkileyecektir.

Okumaya devam et.

Gerede Haberleri

Gerede’de Jelatin Fabrikasının Temeli Atıldı!

Tarih:

//

Yazar:

Gerede cilt endüstricilerinin helal jelatin imalatı yapmak için Gerede Örgütlü Endüstri Bölgesinde kuracakları yatırım tesisinin temel atma merasimi yapıldı.

Gerede’de helal jelatin imalatı ve ihracatı yapmak emeliyle başlatılan proje dahilinde, Gerede ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’ye kurulması tasarılanan fabrikanın temel atma merasimi gerçekleştirildi. Merasime Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Mustafa Alişarlı, Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka ve iş insanları katılım sağladı.

Ülkemizde büyükbaş ham deri imalatının yüzde 40’ına yakınını gerçekleştiren Gerede deri endüstricilerinin, Gerede Örgütlü Endüstri Bölgesinde kuracakları yatırım tesislerinin ilk ayağı, helal jelatin imalatı ve ihracatı yapmak emeliyle start aldı.

Okumaya devam et.

Gerede Haberleri

Gerede’de kaz pazarı kurulacak

Tarih:

//

Yazar:

Bolu’nun Gerede ilçesinde kaz pazarı kurulacak.

Gerede Belediyesinden yapılan açıklamada, her yıl düzenlenen, başlangıcı asırlar öncesine dayanan “Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırı”nın pandemi (Kovid-19) nedeniyle bu yıl gerçekleştirilemeyeceğinin daha önce duyurulduğu ifade edildi.

Dünyayı ve ülkeyi etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle bu yıl “Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırı”nın gerçekleştirilememesinden dolayı, panayıra özgü kızarmış ve çiğ kazların 18 Eylül’de Kapalı Hal Pazarı’nda koronavirüs tedbirleri alınarak satışa sunulacağı kaydedildi.

Kaynak: AA

Okumaya devam et.

Popüler