Connect with us

Gerede Haberleri

Covid19 Ölümleri 3’e Çıktı!

Gerede’de Covid-19 olayları dur durak bilmiyor. Covid-19 hasebiyle kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e çıktı. Hayatını kaybedenlerin tamamının 70 yaş üzeri olması dikkat çekiyor. 14 günlük karantina müddetine kazada uymayanların olduğu söyleniyor. 4 ay önce haftada vasati 2 kişiye bulaşan Koronavirüs, geçen ay bir günde 59 kişiye kadar bulaştı.

Kazada pik rakamı olan 59, düğünler için alınan ek önlemlerle düşmeye başlasa da kaza için hala yüksek riziko devam ediyor. Yurttaşlar, karantinada olması gerekirken dışarıya çıkanların saptamadığını düşünüyor. Haklarında karantina kararı verilenlerin telefonla takip altına alınmaları gerektiği görüşünü müdafaa ediyorlar.

Gerede’de Covid-19 olayları dur durak bilmiyor. Vahim tabloda her gün Gerede Devlet Hastanesi’ne Covid-19 kuşkusuyla müracaatlar olurken, olayların büyük bölümünün filyasyon ekiplerinin takibi ile bulunduğu belirtiliyor.

Noter kapalı

Gerede Noterliği’ndeki bir çalışanın Covid-19 test2 neticesinin pozitif çıkmasıyla birlikte önlem emelli olarak Gerede Noterliği bir müddetliğine kapatıldı. Alış ve satış işlemi yaptırmak isteyenler Yeniçağa Noterliği’nin de kapalı olması nedeniyle Dörtdivan Noterliği’nde işlemlerini yaptırıyorlar. Dörtdivan Noterliği’nde ara ara bu yüzden uzun kuyruklar oluşuyor.

Oynama, dans bitti!   

Son izah eden kararname ile beraber, düğünlerde; oyun oynanması/dans edilmesine, toplu yemek verilmesi de dahil olmak üzere her türlü yiyecek-içecek servisi/ikramı (paketli su servisi hariç) yapılmasına, hiçbir şekilde müsaade edilmeyecek. Düğünlerde oyun oynanmasına destur veren işletmeler netlikle cezai işleme tabi tutulacak. Düğün salonlarının denetleyecek polis ekipleri, Gerede değil Bolu’dan gelerek denetim yapacaklar.

Hepsi 70 yaş üzeri

Covid-19 hasebiyle kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e çıktı. Hayatını kaybedenlerin tamamının 70 yaş üzeri olması dikkat çekiyor. Makineye bağlı rehabilitasyon görenlerin sayısının da yüksek olduğu belirtiliyor. 4 ay önce haftada vasati 2 kişiye bulaşan Koronavirüs, geçen ay bir günde 59 kişiye kadar bulaştı. Pik rakamı olan 59’dan sayı düğünler için alınan önlemlerden sonra düşmeye başlasa da nüfusa göre bakıldığında Gerede için hiç de iyi bir tablo söylenmesi olanaksız.

Yurttaş korkuda!

Gerede’de yurttaşlar, şu sıralarda karantinada olması gerekirken dışarıya çıkanların belirlemediğini, Covid-19 kuşkusuyla hanede karantinada kalması gerekenleri bilememeleri hasebiyle kimse ile ilgili ihbarda bulunulamadığını söylüyorlar. Bunun için Covid-19’a yakalananların cep telefonları yoluyla izlemesi gerektiğini müdafaa eden yurttaşlar, HES Kodu uygulamasının da çok bir işe yaramadığı görüşünde bulunuyorlar.

Isı haritası kazadaki vaziyeti anlatıyor!

Sıhhat Bakanlığı’nın “Hayat Haneye Sığar” uygulamasında paylaştığı Covid-19 ısı haritasında Gerede’deki vaziyet apaçık ortaya çıkıyor. Kazadaki hemen hemen tüm yerleşim yerleri yüksek rizikolu olarak haritada belirtilirken, 92 köyün de hemen hemen tamamında salgının görüldüğü gözler önüne seriliyor. Bu dehşet verici tabloya karşın hanedeki karantina kararına uymayıp kendisini dışarı atanlara en büyük yaptırımların uygulanması gerekiyor.

Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gerede Haberleri

Bolu’da otomobil tomruk kamyonuna çarptı: 2 yaralı

Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde otomobilin tomruk kamyonuna çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, D-100 kara yolu üzerinden Ankara istikametine seyreden Bilal Halıcıoğlu idaresindeki 14 AAN 774 plakalı otomobil, önünde seyreden Rıfat Kabasakal yönetimindeki 67 NN 521 plakalı tomruk yüklü kamyona arkadan çarptı.

Meydana gelen trafik kazasında otomobil içinde sıkışan sürücü ile yanında bulunan Yusuf Halıcıoğlu yaralandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, Bilal Halıcıoğlu’nu sıkıştığı yerden yaklaşık yarım saat süren çalışma sonucu çıkarttı.

Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Gerede Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Okumaya devam et.

Gerede Haberleri

Nizami Özalp, 24 Kasım Gününü Kutladı!

Gerede Kaza Ulusal Eğitim Müdürü Nizami Özalp, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir ileti yayınladı.

Özalp iletininde; “Ülkemizin geleceği olan yavrularımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan ve yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız değerli öğretmenlerimizi “Öğretmenler Günü” vesilesiyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Yarınlarımızın ümidi talebelerimizi ülkesini seven, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, aklın ve bilimin ışığında ulusal ve içsel değerlerine sahip çıkan fertler olarak yetişmesi için görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenmez.  Topluma hizmet veren her meslek hatırlı ve değerlidir fakat tüm meslek üyelerini yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik her birimiz için ayrı bir ehemmiyete sahiptir.

Bu düşüncelerle, ulus mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü gönülden tebrik ederken emekli öğretmenlerimize sıhhat, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Okumaya devam et.

Gerede Haberleri

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Gerede’de!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Gerede kazamıza ziyaret gerçekleştirdi. Genel Başkan Erbakan’ı Tem Otobanı Gerede Gişelerinde Bolu Şehir Başkanı Sadettin Baskın, Merkez Kaza Başkanı Faruk Bayrakdar, Gerede Kaza Başkanı Veysel Ayeroğlu ile beraber partililer karşıladı.

Atatürk Bulvarı Alt ve Üstyolda bulunan esnafları ziyaret eden Fatih Erbakan, işyeri sahipleri ile sohbet ederek hayırlı işler diledi.

KAZA BAŞKANLIĞININ AÇILIŞI YAPILDI

YRP Genel Başkanı Erbakan daha sonra Gerede Parti Binasının açılışını gerçekleştirdi. Burada partililerle bir araya gelen Fatih Erbakan, Gerede Kaza Başkanı Veysel Ayeroğlu’ndan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Parti binasının açılışının hemen peşinden Erbakan, Gerede Kaza Örgütü ile parti binasında değerlendirme yaparak Gerede temaslarını bitirdi.

Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler