Connect with us

Gündem

Boşanmak için payına düşeni isteyen eşini ve baldızını vurdu


Edinilen bilgiye nazaran, vaka, Sarıçam ilçesine bağlı Suluca Mahallesi’nde 6 Kasım günü meydana geldi. Ali Eliballı (57), iddiaya nazaran son zamanlarda 5 çocuk anası eşi Fatma Eliballı’ya (54) devamlı sertlik uygulamaya başladı. Ali Eliballı, çocuklarına annelerinden boşanmak istediğini söylemiş oldu. Evli olan kızları anne ve babasına birer hafta aralıklarla kendilerinde kalmasını istedi. Kızını arayan Eliballı, “Annen eşyalarını gelsin alsın, evi yakacağım” dedi. Fatma Eliballı’nın, “2 gün sonra geleceğim demesi” üstüne öfkeli adam evi benzin dökerek yaktı. Çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafınca söndürülürken, Fatma Eliballı eşinden şikayetçi olmadı.

Evi yanan Fatma Eliballı, aynı mahallede oturan anası ve kız kardeşinin evinde kalmaya başladı. Eşi tarafınca ölüm tehditleri de almaya süregelen talihsiz hanım, suç duyurusunda bulundu. Savcılık tarafınca Ali Eliballı’ya 3 ay uzaklaştırma sonucu verildi. 6 Kasım gecesi kayınvalidesinin evine giden Ali Eliballı, dışarı çıkan eşini ondan sonra baldızı Sevcan Pelit’i (49) pompalı tüfekle vurdu. Sağ kollarından yaralanan İki kardeş hastaneye kaldırıldı. Polis tarafınca gözaltına alınan Eliballı, çıkarıldığı mahkeme tarafınca tutuklandı. Vaka yerinde meydana getirilen incelemede 7 tane boş kovan bulunmuş oldu.

Maddi durumları iyi olmadığı için tedavilerini yaptıramayan ve kollarını yitirme tehlikesi yaşayan iki kardeş, zanlının cezaevinden çıkmamasını istedi.

“Cezaevinden çıkmasını istemiyorum”

Psikolojilerinin bozulduğunu özetleyen Fatma Eliballı, “İkimizde şuan kollarımızı kaybetme aşamasındayız. Kardeşimin kolu benden daha kötü. Şuan içeriden çıkmasını istemiyorum. Ölene kadar yatsın içeride. Can korkum var benim. İçeri girmeden önce hep ‘Annenizi öldüreceğim’ diyordu” ifadelerini kullandı.

“Bana bir şey yapmaz diyordum hep”

13 yaşlarında eşini sevdiğini ve onun böyle bir durum yapacağını düşünmediğini söyleyen Eliballı, “Ali bana böyle bir şey yapmaz diyordum hep. Koluma değil de kalbime de gelebilirdi. Ölümüne sıktı. Keşke hepsi bana gelseydi de kardeşime gelmeseydi” diye konuştu.

Sevcan Pelit ise şikayetçi bulunduğunu belirterek, “Ölümüne gelip sıkmıştı. Ölümüne gelip sıkmayan adam ayağa sıkardı. Şuanda ben o adamın ömür boyu cezaevinden çıkmasını istemiyorum. Çıktığı anda çok kötü şeyler olur. Can güvenliğimiz yok ve benim kardeşlerim de ona kötü şeyler yapabilir” şeklinde konuştu.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Şırnak’ta askeri araç devrildi: 11 yaralıŞırnak-Cizre kara yolunun 25. kilometresinde yolun yağışlı ve ıslak olması sebebiyle askeri vasıta şarampole devrildi.

HASTANEYE KALDIRILDI

Araçta bulunan 11 asker, ambulanslarla Şırnak ve Cizre devlet hastanelerine kaldırıldı. Askerlerin sıhhat durumlarının iyi olduğu öğrenildi.


Okumaya devam et.

Gündem

Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi Meclis'ten geçti
Tutum finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.


Okumaya devam et.

Gündem

Bitlis’te helikopter düştü, şehitler var!Alınan ilk bilgilere bakılırsa, Bitlis’in Tatvan kazasının Nemrut Dağı eteklerinde bir helikopterin düşmüş olduğu bilgisi alındı. Helikopter düşmüş olduğu haberi üstüne oldukca sayıda ambulans, sıhhat ve güvenlik ekibi bölgeye sevk edildi.

Düşen helikopterin askeri bir helikopter olduğu yönünde bilgiler alınırken, kazada şehit ya da yaralıların olup olmadığı yönünde hemen hemen resmi bir izahat yapılmadı. 

AYRINTILAR GELİYOR…


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler