Connect with us

Genel

Biletli Otopark Sistemi ve Otopark Bariyeri

Biletli otopark sistemleri ve otopark bariyeri arıyorsanız hoş geliniz. Günümüzde otopark sektörünün en çok ihtiyacı olan sistemlerden bir tanesi olarak biliniyor. Sistemin aktif olarak satışa sunulduğu çok sayıda farklı firma bulunmaktadır. Farklı çok sayıda özelliği bulunan bilet verme makinalarının satın alınabileceği en iyi firmalardan bir tanesi, sizler için önermiş olduğumuz Çözüm Arge olarak bilinmektedir.

Biletli Otopark Sistemleri

Otoparklara giriş esnasında kullanıcı, bariyerden geçebilmek için öncelikle bilet verme makinasının yanında durmaktadır. Biletini alır ve bariyer açılır. Daha sonra aracını istediği yere park eder. Çıkış esnasında gişeden ücret tahsilatı yapılır ve bariyer açılır. Sistemin genel olarak ayrıntılı tüm özellikleri ise biletli otopark sistemi satış firması cozumarge.com.tr internet sitesinde yer almaktadır.

Cozumarge.com.tr, sadece biletli otopark sistemleri ile ilgili olarak değil, araç ve yaya geçiş sistemlerine yönelik çok sayıda konuda detaylı hizmet sunuyor. Plaka tanıma sistemleri, otopark bariyerleri ve dahası için firmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ve ilgili ayrıntılara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Detaylar bir tık uzağınızda sizleri bekliyor.

Bilet Verme Makinası

Bilet verme makinası kullanımı son derece kolaydır. Otoparka giriş yapmak isteyen kişi bu makine sayesinde giriş işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Sistemin oldukça faydası bulunmaktadır. Otoparkı işleten kişi, makinede bilet sayısı azaldığında bunu uyarı şeklinde de görerek önceden önlemini alabilmektedir.

Çözüm Arge ayrıca otopark bariyeri gibi konularda da tercih edilebilir bir kuruluştur. Baştan otopark sahibi olmak isteyen kişiler veya otoparkı olup da bariyer sistemlerini değiştirmek isteyen kişiler diledikleri her zaman otopark bariyeri konusunda da kendilerine ulaşabilir. Bu sayede gerek donanım, gerekse yazılım konularında çözüm arge güvencesi ile hizmet alınabilir.

Bu sistemlerin çok sayıda farklı özellikleri bulunmaktadır. Sistem dışarıdan bakıldığında sadece bilet veren bir makine olarak görülür. Fakat merkezi bir bilgisayara entegreli olarak çalışabilir. Basit bir örnekle bilet verme makinasının içerisinde bilet azalsa dahi sistem size uyarı olarak bunu bildirir. Ve bu şekilde önceden önlem almanız sağlanır. Çok yönlü fayda sağlayan biletli otopark sistemlerinin detaylarına Çözüm Arge web sitesinde yer alan sayfa ile ulaşabilirsiniz.

https://www.cozumarge.com.tr/

Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Gerede Tanıtım Filmi

İç Anadolu Bölgesi’nin Batı Karadeniz’e geçit verdiği bir konumda ortalama 1470 metre yükseklikte dalgalı bir arazi şeklinde etrafı ormanlarla kaplı dağlarla çevrili iklimi çok sert bol yağışlı bir ova şeklindedir. İlçemiz oldukça soğuk olup kışlar 5-6 ay sürer. Kışın en soğuk bölgemiz olmasa da (ortalama -25 derece) yazın en serin bölgelerimizdendir. Sıcaklık 25 dereceyi çok nadir olarak geçer. Gece sıcaklıkları yazın bile anormal derecede düşer. Bölge yaşlıları gençliklerin temmuz ayında kar yağdığına tanık odukarını, kışın evlerden tünel kazarak çıktıklarını anlatırlar.

Kuzeydeki dağlık alanın 1600-1900 metre yüksekliklerinde, Güneydeki dağlık alanın 1700-2200 metre yüksekliklerinde düz şeritler halinde Gerede yaylaları yer almaktadır.

Gerede, uluslararası kayak koşu, bisiklet ve kros yarışmaları için çok uygun orman içi spor alanlarına sahiptir.

Dünyanın uluslararası bir karayoluna en yakın kayak merkezi Gerede’dedir. Arkut dağında 5 km uzunluğunda ve 1 km uzunluğunda FIS (Uluslararası Kayak Federasyonu) tarafından homogolasyonu yapılmış 2 adet kayaklı koşu pisti mevcuttur.

Her yıl Mart ayı içerisinde Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen birçok ülkenin katıldığı yarışmalar düzenlenmektedir. Ayrıca, 10, 15, 20, 25, 30, 35 ve 40 km uzunluklarında kayaklı koşu pistleri kış aylarında açık tutulmakta ve kayaklı koşu tutkunlarının hizmetine sunulmaktadır.

Kayaklı koşu milli takımın değişmez kamp merkezidir. Gerede’de bulunan Arkut dağı Türkiye’nin kalbi ve Dünya’ya açılan penceresi konumundadır. Arkut dağında Esentepe Hotel tarafından işletilen ve 2008 tarihinde inşa edilen teleski bulunmaktadır.

Alp kayağına yeni başlayacaklar için en uygun pistlere sahip olan Arkut Dağında birçok kış aktiviteleri de yapılmaktadır. Bunların yanı sıra Arkut Dağı birçok spor dalının çalışma ve müsabaka alanı olabilecek bir coğrafi yapıya sahiptir.

Bölgeyle ilgili yaptığı tezde Dr. Halil Aydınalp kentin antik zamanlara kadar giden bir geçmişi olduğunu yazıyor: “Gerede, antik çağlara uzanan oldukça eski bir geçmişe sahiptir. İlçe, antik Bitinya (Bithynia) ile Paflagonya (Pahplagonia) bölgeleri arasında bir sınır kentidir. Bölgede, Selçuklu ve Osmanlı hakimiyetlerinden önce sırasıyla Paflagon MÖ 300, Bitinya MÖ 260-228, Pontus MÖ 89, Roma MÖ 70-71 ve Roma’nın MS 395’te ikiye ayrılmasıyla da Doğu Roma, yani Bizans hakimiyetleri görülmüştür. Kesin kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte, Bitinyalılar tarafından diğer kentlerle aynı zamanda kolonize edilmiş eski bir Paflagonya kasabası olduğu anlaşılan Gerede’nin MÖ 3. yüzyıla kadar uzanan çok eski bir tarihe sahip olduğu düşünülmektedir. Gerede ilçesinin ismi de bu antik dönemlerden kalmadır. Bölgenin ilk ismi Paflagonyalılara ait eski bir yerleşim alanı olan Cressa’dır. Bitinyalılar tarafından işgal edilip bölgenin bir Bitinya kolonisi haline gelmesinden sonra ismi Kratia olmuştur. Kratia ismi zamanla -özellikle bölgenin Müslüman Türkler tarafından kontrol edilmesiyle kuvvetle muhtemel söylenişi daha kolay olduğu için- Gerede’ye dönüşmüş olmalıdır.” (Bkz: Halil Aydınalp, Din Kurumu Üzerine Sosyolojik Bir Araştırma: Gerede’de Dini Hayat, Gerede Belediyesi Yayınları, s.25)

Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler