Connect with us

Gündem

Beşiktaş Türkiye Kupası’nda çeyrek finalde
6. dakikada soldan ceza sahasına giren N’Koudou’nun yerden sert pasında meşin yuvarlak kaleye paralel bir halde sağdan dışarı çıktı.


11. dakikada sağdan ceza sahasına giren Michalak’ın pasında topla buluşan Andrade’nin vuruşunda Beşiktaş savunması araya girerek meşin yuvarlağın kaleye gitmesini engelledi.


33. dakikada ceza sahası haricinde rakibini çalımlayarak önünü boşaltan N’Koudou’nun vuruşunda kaleci topun sahibi oldu.


38. dakikada ceza sahası sağ çaprazında topla buluşan Michalak’ın şutu kaleci Utku Yuvakuran’da kaldı. 


63. dakikada N’Sakala’nın soldan ortaladığı topa Mensah penaltı noktası üstünde bekletilmeden vurdu, meşin yuvarlak auta gitti.


65. dakikada Alberk Koç’un soldan ortasında Doğan Erdoğan meşin yuvarlağa ceza sahası içinde kafayla vurdu, top auta çıktı. 


81. dakikada Itimat Yalçın’ın pasıyla topla buluşan Larin’in ceza sahası dışından kaleye gönderilmiş olduğu top üstten dışarı gitti.


85. dakikada Beşiktaş’ın golü geldi. Oğuzhan Özyakup’un sağdan kullandığı köşe vuruşunda ön direğe gelen topu Necip Uysal kafayla arkaya gönderdi, arka direkte Cyle Larin meşin yuvarlağı kafa vuruşuyla ağlarla buluşturdu: 1-0


87. dakikada Oğuzhan Özyakup’un pasıyla sağdan ceza sahasına giren Itimat Yalçın dar açıya karşın şutunu çekti, kaleciden dönen meşin yuvarlağı N’Koudou tamamladı, Samudio çizgi üstünde kafayla müdahale ederek gole izin vermedi.


Maçı 1-0 kazanan Beşiktaş, kupada çeyrek finale adını yazdırdı.

Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

BM’den aşıya eşit erişim uyarısı: Daha ölümcül olabilir
Dünya Ekonomik Forumu (WEF) “2021 Davos Gündemi” Toplantısı’na video konferansla katılan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, küresel ekonominin canlanmasının tek yolunun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının dünyanın her yerine en süratli şekilde ulaştırılmasıyla mümkün bulunduğunu söylemiş oldu.


“Gelişmiş ülkeler kendi vatandaşlarını aşılayıp, gelişmekte olan ülkeleri ihmal ederek güvende olacaklarını düşünüyorsa yanılıyor.” diyen Guterres, “Virüsü daha bulaşıcı ve öldürücü hale getirerek mevcut aşıları işe yaramaz kılacak gerçek bir mutasyon tehlikesi var.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.


Aşı tedariki ve dağıtımının eşit olmadığına dikkati çeken Guterres, Kovid-19 aşı üretim kapasitesinin tüm dünyada artırılması icap ettiğini altını çizdi.


(AA)

Okumaya devam et.

Gündem

Avrupa Konseyi’nden Osman Kavala açıklamasıAvrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi’nde konuşan Buric, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesini onaylayan üye ülkelerin mahkemenin kararlarına saygı göstermeyi kabul ettiğini anımsattı ve “Bu bir rica değildir. Bağlayıcılığı olan yasal zorunluluktur” dedi. 

AİHM’in geçtiğimiz yıl verdiği sonucunda Kavala’nın “makul şüphe” için lüzumlu kanıt olmadığına hükmettiğini anımsattan Buric, hükümsüz olarak tutuklanmasının Kavala’yı ve öteki insan hakları savunucularını caydırmak için gizli saklı bir amaç taşıdığını belirtti. 

“Kavala bu nedenle serbest bırakılmalıdır” diyen Genel Yazman, Bakanlar Komitesi’nin süreci tertipli olarak izlediğini ve ara raporu kabul ettiğini anımsattı. Anayasa Mahkemesinin Kavala’nın özgür bırakılması talebini reddettiğini anımsatan Buric, “Kavala hala tutuklu. Bu tamamıyla yanlış” dedi.  


Okumaya devam et.

Gündem

Çılgın Sayısal Loto’da dev ikramiye! Çılgın Sayısal Loto sonuç ekranı millipiyangoonline’daUlusal Piyango TV Youtube kanalı ve hurriyet.com.tr’den canlı olarak yayınlanacak Deli Sayısal Loto çekilişinde, büyük ikramiye 101 milyon TL’yi aştı. Deli Sayısal Loto çekilişleri Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak suretiyle haftanın 3 günü saat 21:30’da düzenleniyor.

ÇEKİLİŞ HEYECANI MİLLİPİYANGOONLİNE.COM’DA SÜRÜYOR

ÇILGIN SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

Deli Sayısal Loto, 1’den 90’a kadar olan sayılar arasından 6 tanesini seçerek kolon oluşturmana dayalı bir oyun. Kolonlarında minimum 2, en fazla ise 6 tane sayı bilirsen değişik miktarlarda ikramiye kazanabilirsin.

Deli Sayısal oynamak için, www.millipiyangonline.com yada Ulusal Piyango uygulamasından profil oluşturup online kupon doldurabilirsin. Ek olarak Ulusal Piyango satış bayilerinden Deli Sayısal Loto kuponunu oluşturarak, oyun oynayabilirsin.

Her çekilişte küre içindeki 90 numara içinden 6 numara + 1 numara (Joker) çekilir. Joker sayısı olarak çekilen 6 sayıdan sonrasında 1 sayı çekilir. Bu sayı kenara koyulur ve bir sonraki çekilişe dahil edilmez.

class=”cf”>

Kazanma oranı ise oynadığın kolon ve bildiğin numara adedine göre değişiklik gösterir:

Birinci kategori olan “6 bilen”, kazanan kombinasyonun 6 rakamının tamamının doğru tahmin edilmiş olduğu kombinasyonlardır. 6 bilenler büyük ikramiyeyi kazanır.

İkinci kategori olan “5+1 bilen”, kazanan kombinasyonun 5 rakamının doğru tahmin edilmiş olduğu ve 6’ıncı rakamın “Joker” rakamına eşit olduğu kombinasyonlardır.

Üçüncü kategori olan “5 bilen”, kazanan kombinasyonun 5 rakamının doğru tahmin edilmiş olduğu sadece 6’ıncı rakamın “Joker” rakamından değişik olduğu kombinasyonlardır.Dördüncü kategori olan “4 bilen”, kazanan kombinasyonun 4 rakamının doğru tahmin edilmiş olduğu kombinasyondur.

Beşinci kategori olan “3 bilen”, kazanan kombinasyonun 3 rakamının doğru tahmin edilmiş olduğu kombinasyonlardır.

Altıncı kategori olan “2 bilen”, kazanan kombinasyonun 2 rakamının doğru tahmin edilmiş olduğu kombinasyonlardır.

Kuponları kendin doldurabilir, öncesinden oynanmış hazır bilet satın alabilir yada “Sen Seç” ile terminalden rastgele sayı seçtirebilirsin.

Deli Sayısal Loto çekilişleri her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri yapılır. Deli Sayısal Loto çekilişlerini Ulusal Piyango’nun resmi YouTube Kanalı üstünden canlı olarak izleyebilirsin.

class=”cf”>

Oynadığın her kolon bir tek 3 TL’dir.

18 yaşından büyük olan hepimiz Deli Sayısal Loto oynayabilir.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler