Connect with us

Gündem

BAF Başkanı Erbil serbest bırakıldı


Britanya Alevi Federasyonu (BAF) Başkanı İsrafil Erbil, Kahramanmaraş Katliamı’nı protestosu için gittiği İstanbul Havalimanı’nda 4 saat gözaltına alındıktan sonrasında özgür bırakıldı. Erbil yapmış olduğu açıklamada geçen yılki protesto eylemindeki konuşmasından dolayı gözaltına alındığını belirterek kendisine bu süreçte destek olanlara teşekkür etti.

Geçmiş yıllarda da gözaltına alınarak özgür bırakılan Erbil’in açıklaması aynen şu şekilde:

“Canlar,

Maraş katliamında kaybettiğimiz Canlarımızı 42. Senesinde unutmadık unutturmayacağız!

Türkiye’de iktidarın emrine girmiş olan yargı sisteminin görevlileri, Geçen yıl 41. Senesinde Canlarımızın anmasında yaptığım konuşmadan dolayı soruşturma sonucu çıkarmış. Dün gece İstanbul havaalanında gözaltına alındım. Ortalama 4 saat içinde savcılık ifadesinden sonrasında özgür bırakıldım.

İfademde sorulan sual, Maraş ‘ta geçen yıl yaptığım konuşmanın bana ilişik olup olmadığıydı. Cevabım “evet bu ifadeler bana ilişik ve halen aynı fikirdeyim, ek olarak pazartesi yapılacak anmada aynı ifadeleri yeniden edeceğim “ diye yanıt verdim.

Bu gözdağı ve korkutmaya yönelik girişimler bizi Yol’umuzdan döndüremez. Haklıyız ve davamıza haiz çıkmaya devam edeceğiz. Bu süreçte davamıza sahiplenen tüm Canlar iktidarın bizleri korkutamayacağını ortaya koydu.

Gözaltı süresince yoldaşlarıma, Doğan Erdoğan, Hasan Gül, Avk Seyit Sönmez, Britanya Alevi Federasyonu, BAİK, AABK, ABF, HBVAKV, PSAKD, AKD, ADFE, Köy ve Yöre Dernekleri ve DGB yöneticilerimize, Yol Tv, Tele1, Dem Tv ve birçok medyamıza, HDP ve CHP milletvekillerimize ve adını yazamadığım yüzlerce toplumsal medya’dan Canlarımıza teşekkür ederim.

Birliğimiz Daim Olsun!”


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Bizim yüreğimiz her şeye yeter!Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim karşılaşmanın arkasından açıklamalarda bulunmuş oldu.

Terim “İki gün önce VAR’daydı Cüneyt Çakır. Niye buraya apar topar geldi. Skandal bir karara imza atmış orada. Çok yazık. Mostafa Mohamed’in kırmızı kartı çok yazık. Resmen kafasıyla dirseğine doğru gidiyor attırmak için. Hani yeterli şiddet görmemişti Alanya’daki Zorbay Küçük. 4 dikişi, kanamayı yeterli görmedi. Yenilgiyi hakeme yormadım da tuzağa düşürüldük diye düşünüyorum. Kimseyi ilgilendimez bizim iyi ya da kötü oyunumuz. Ama doğru karar, yanlış karar herkesi ilgilendirir. Gücümüz, inancımız, yüreğimiz herkese, her şeye yeter. Bize futbolu öğretmeye kalkmasınlar. Biz yine seyirciyle oynadık. Galatasaray maçları böyle oluyor. Temsilciye devrede sorduk ‘sahaya çıkmasak ne olur?’ diye.  Bir kural var mı, tribünler boşaltılır mı ama bir kural yok. Futbolu bize öğretmeye kalkmasınlar. İyi olsun diye genç hakemlere destek olalım diye çırpınıyoruz. Bundan sonra asla. Her yerde ceza almamaya özen göstererek, artık nereye kadar göstereceksek…” dedi.


Okumaya devam et.

Gündem

Bakan Çavuşoğlu’dan dış politikaya ilişkin önemli değerlendirmeler: ‘Milletimizin çıkarını her şeyin üzerinde tutuyoruz’


class=”cf”>

Çavuşoğlu, Kapadokya Üniversitesi’nde (KÜN) video konferansla meydana gelen “Kapadokya Konuşmaları” etkinliğine konuk oldu.

KÜN Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar’ın sunmuş olduğu, “Türk Dış Politikası: Dün-Bugün-Yarın” başlıklı canlı yayında konuşan Çavuşoğlu, Türk dış politikasının oluşturulmasında bilimsel nitelikli camiayla istişare halinde olmaya ehemmiyet verdiklerini, yetişim programları kapsamında da öğrencilere Bakanlığın kapılarını açtıklarını dile getirdi.

Dış politikayla ilgili yürütülen emek harcamalar mevzusunda açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, dünyanın köklü bir dönüşümden geçtiğini, bu süreci iyi okuyarak dış politikayı değişime uyarlamak için çaba ettiklerini söylemiş oldu.

Dünyada yaşanmış olan vakalara izleyici kalmadan, inisiyatif üstünlüğünü elden bırakmayan bir dış ilişkiler yürüttüklerini ifade eden Çavuşoğlu, şu şekilde konuştu:

“Çok merkezli dünyada birden çok güç odağı kendi çıkarları doğrultusunda gelişmelere yön vermeye çalışıyor. Bölgesel sahiplenme önem kazanıyor. Keza güçler arasındaki rekabet kızışıyor. Bu rekabet, vekalet savaşlarından siber alana, ticaretten enerjiye hatta son dönemde aşı üretimi ve tedarikine kadar çok geniş bir yelpazede yaşanıyor. Çatışmaların ve kırılganlıkların da büyük bölümü maalesef bizim coğrafyamızda yaşanıyor. Güvenlik ve çıkarlarımızın korunması, sahada ve masada güçlü bir dış politikadan geçiyor. Müzakere, diyalog ve kazan-kazan anlayışı her zaman önceliğimiz. Ancak naif de değiliz. Milletimizin çıkarını her şeyin üzerinde tutuyoruz. Bu yöntemlerin işlemediğini gördüğümüzde, sahada mevcudiyetle masayı, diplomasiyi yeniden hakim kılıyoruz. Son dönemde Suriye’de, Libya’da, Doğu Akdeniz’de yaptığımız işte budur.”

class=”cf”>

Türk dış politikasında ilkelerin duruma gore şekillenmediğini, bu durumun da dosta itimat, düşmana korku veren bir güç haline geldiğini dile getiren Çavuşoğlu, Türkiye’nin, Myanmar ve Ermenistan’daki darbe girişimlerinin karşısında bulunmasının bu konudaki “en iyi” örnekler bulunduğunu altını çizdi.

Çavuşoğlu, öteki ülkelerle ilişkilerini derinleştiren Türkiye’nin, ortak paydada buluşup beraber çalışmak isteyenlerle diyaloğa açık bulunduğunu söylemiş oldu.

“163 OLAN TEMSİLCİLİK SAYIMIZ 249’A ULAŞACAK”

class=”cf”>

Çavuşoğlu, dış politikada Türk dünyasının müstesna bir yeri bulunduğunu, Semerkant Başkonsolosluğunun açılacağını belirterek, “19 yıl önce 163 olan temsilcilik sayımız 249’a ulaşacak. Yakında Uruguay, Gine Bissau, Togo ve Sırbistan Yeni Pazar’daki misyonlarımızı da açacağız ve bayrağımızı dalgalandıracağız.” diye konuştu.

Dünyanın çeşitli yerlerinde, geleneksel ile çağıl mimarinin yansıtıldığı yeni temsilcilikler açıldığını ifade eden Çavuşoğlu, New York’ta bir park ve restoranın satın alındığını, alana 38 kattan oluşan bina yapılmaya başlandığını bildirdi.

Dünyada güç anlayışının yalnız askeri kapasite anlamına gelmediğini vurgulayan Çavuşoğlu, müdafa sanayisinde yerli ve millilik oranının yüzde 70 seviyesine ulaşmasının, dış politikada yeni iş birliği alanları sağladığını kaydetti.

“DSÖ’NÜN ONAY VERDİĞİ AŞILARI HERKES SATIN ALABİLMELİ”

Programın son kısmında öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, bir sual üstüne, Kovid-19 önlemleri kapsamında kullanılan aşılarla ilgili Avrupa Birliğince sergilenen tutumu değerlendirdi.

Türkiye’nin, tüm toplumların aşı ve koruyucu tıbbi malzemeye ulaşabilmesi için kolaylık sağlanmasını savunduğunu özetleyen Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye olarak 157 ülke ve 12 uluslararası örgüte malzemelerimizi ulaştırdık. Bunun hepsini hibe etmedik, ihracat da oldu. Ancak Avrupa Birliği başarısız oldu. AB ülkeleri ve AB dışındaki ülkeler illaki belli bir aşıyı kullanacaklar diye bir şey yok. Tüm aşılar değişik denemelerden geçti. İki ayrı Avrupa Birliği ülkesi, Sputnik-V aşısını satın aldı. Rusya da bize ortak üretim teklifinde bulundu. Belki Türkiye’de onu da üreteceğiz. Kendi aşımız da denemelerde üçüncü faza geçiyor. Macaristan ile anlaşma imzalandı. Gürcistan da ilgi duyuyor. Salgından hepimiz etkileniyoruz. DSÖ’nün onay verdiği aşıları herkes satın alabilmeli, herkes erişebilmeli. Az gelişmiş ülkeleri, göçmenleri, mültecileri ve zor şartlar altında yaşayan insanları da unutmamız lazım, herkese ulaştırmak lazım. Herkes acilen kendi ülkesine aşı tedariki için çalışıyor. Bu sağlıkla ilgili meseleyi siyasete alet etmemek lazım. AB, böyle bir hata düşerse aldığı kararı bir kere kendi ülkeleri dinlemez. Bu da Avrupa Birliği’nin kredibilitesini zayıflatır.”


Okumaya devam et.

Gündem

BOTAŞ’ın çevre duyarlılık çalışmaları 10 uluslararası ödül kazandıBoru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ, çevre ve sürdürülebilirlik çalışmalarıyla son 2 yılda internasyonal 10 ödül almaya hak kazanmıştır.


BOTAŞ'ın çevre duyarlılık çalışmaları 10 uluslararası ödül kazandı

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Genel Müdürü Burhan Özcan, TBMM Kit Komisyonundaki görüşmeler esnasında söz mevzusu alanlarda aldıkları ödülleri deklare etti.

BOTAŞ yürüttüğü çevre politikaları, sürdürülebilirlik, enerji yönetimi ve verimliliği çalışmalarıyla Yeşil Dünya Ödülleri’nde geçen yıl da 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz ödül aldı. Bu kapsamda, Türkiye’nin Hava Kalitesinin Artırılması Projesi ile Çevre Politikası kategorisinde altın ödül, Kirlilik ve Emisyon Kontrolü kategorisinde gümüş ödüle layık görüldü.

BOTAŞ’ta Çevresel İyi Uygulamalar Projesi Sürdürülebilirlik kategorisinde altın, Enerji Yönetimi kategorisinde gümüş ödül aldı.

Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi ile Atık Yönetimi kategorisinde gümüş, Karbon Azaltımı kategorisinde bronz ödül alan BOTAŞ, gene the Green Organization tarafınca geçen yıl düzenlenen Yeşil Elma Ödülleri’nde 4 Yeşil Elma Ödülü almaya hak kazanmıştır.

BOTAŞ, “2020 YILI YEŞİL DÜNYA ELÇİSİ”

BOTAŞ, bu başarıları sonucunda internasyonal arenada “2020 Yılı Yeşil Dünya Elçisi” unvanına layık görüldü.

Çalışmalarından meydana gelen negatif çevresel etkilerin en aza indirilmesi ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlaması için çeşitli emek harcamalar icra eden BOTAŞ, bu kapsamda çevre yönetimini dizgesel bir hale getirmek için çevre performansının devamlı iyileştirilmesi temeline dayanan TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni uyguluyor.

BOTAŞ ın çevre duyarlılık çalışmaları 10 uluslararası ödül kazandı #1

YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUCU TUZ GÖLÜ’NDE FLAMİNGO YAVRUSU SAYISI ARTTI

Bu emek harcamalar kapsamında BOTAŞ tarafınca 2019’da 111 ton atığın geri dönüşümü sağlanırken 375,9 megavatsaat enerji geri kazanıldı ve böylelikle 20,7 ton karbon salımı engellendi. Ek olarak, BOTAŞ’ın Tuz Gölü Naturel Gaz Depolama Projesi kapsamındaki çalışmalarla Tuz Gölü Havzası’nda 2017’de 11 bin 79 olan flamingo yavrusu sayısı 2019’da 20 bin 381’e terfi etti.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler