Connect with us

Türkiye

Babası ve amcasının katilini 8 yıl sonra öldürdü

Tarih:

//

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir kişi, 8 yıl önce babası ve amcasını öldüren ve cezaevinden izinli olarak çıkan şahsa sahilde yüzlerce kişinin önünde kurşun yağdırdı. Cinayetin ardından zanlının elinde silahla dolaşması vatandaşlara korku dolu dakikalar yaşattı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, 8 yıl önce Atakan ve Atalay Keleş kardeşleri öldüren Ersin Aydoğan (37), ilçe merkezinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Ersin Aydoğan’ı vuran kişinin ise öldürdüğü Atakan Keleş’in oğlu Devrim Keleş olduğu öğrenildi.

Olay, Ereğli ilçesi Müftü Mahallesi sahil bandı üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, cezaevinden izinli olarak çıkan 37 yaşındaki Ersin Aydoğan’ı takibe alan Devrim Celal K., sahilde silahını çekerek şahsa kurşun yağdırdı. Bankta oturan husumetlisinin kafasına ve vücuduna defalarca ateş eden zanlı, olay yerine gelen polis ekiplerine uzun süre teslim olmadı.

Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gerede Haberleri

Covid19 Ölümleri 3’e Çıktı!

Tarih:

//

Yazar:

Gerede’de Covid-19 olayları dur durak bilmiyor. Covid-19 hasebiyle kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e çıktı. Hayatını kaybedenlerin tamamının 70 yaş üzeri olması dikkat çekiyor. 14 günlük karantina müddetine kazada uymayanların olduğu söyleniyor. 4 ay önce haftada vasati 2 kişiye bulaşan Koronavirüs, geçen ay bir günde 59 kişiye kadar bulaştı.

Kazada pik rakamı olan 59, düğünler için alınan ek önlemlerle düşmeye başlasa da kaza için hala yüksek riziko devam ediyor. Yurttaşlar, karantinada olması gerekirken dışarıya çıkanların saptamadığını düşünüyor. Haklarında karantina kararı verilenlerin telefonla takip altına alınmaları gerektiği görüşünü müdafaa ediyorlar.

Gerede’de Covid-19 olayları dur durak bilmiyor. Vahim tabloda her gün Gerede Devlet Hastanesi’ne Covid-19 kuşkusuyla müracaatlar olurken, olayların büyük bölümünün filyasyon ekiplerinin takibi ile bulunduğu belirtiliyor.

Noter kapalı

Gerede Noterliği’ndeki bir çalışanın Covid-19 test2 neticesinin pozitif çıkmasıyla birlikte önlem emelli olarak Gerede Noterliği bir müddetliğine kapatıldı. Alış ve satış işlemi yaptırmak isteyenler Yeniçağa Noterliği’nin de kapalı olması nedeniyle Dörtdivan Noterliği’nde işlemlerini yaptırıyorlar. Dörtdivan Noterliği’nde ara ara bu yüzden uzun kuyruklar oluşuyor.

Oynama, dans bitti!   

Son izah eden kararname ile beraber, düğünlerde; oyun oynanması/dans edilmesine, toplu yemek verilmesi de dahil olmak üzere her türlü yiyecek-içecek servisi/ikramı (paketli su servisi hariç) yapılmasına, hiçbir şekilde müsaade edilmeyecek. Düğünlerde oyun oynanmasına destur veren işletmeler netlikle cezai işleme tabi tutulacak. Düğün salonlarının denetleyecek polis ekipleri, Gerede değil Bolu’dan gelerek denetim yapacaklar.

Hepsi 70 yaş üzeri

Covid-19 hasebiyle kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e çıktı. Hayatını kaybedenlerin tamamının 70 yaş üzeri olması dikkat çekiyor. Makineye bağlı rehabilitasyon görenlerin sayısının da yüksek olduğu belirtiliyor. 4 ay önce haftada vasati 2 kişiye bulaşan Koronavirüs, geçen ay bir günde 59 kişiye kadar bulaştı. Pik rakamı olan 59’dan sayı düğünler için alınan önlemlerden sonra düşmeye başlasa da nüfusa göre bakıldığında Gerede için hiç de iyi bir tablo söylenmesi olanaksız.

Yurttaş korkuda!

Gerede’de yurttaşlar, şu sıralarda karantinada olması gerekirken dışarıya çıkanların belirlemediğini, Covid-19 kuşkusuyla hanede karantinada kalması gerekenleri bilememeleri hasebiyle kimse ile ilgili ihbarda bulunulamadığını söylüyorlar. Bunun için Covid-19’a yakalananların cep telefonları yoluyla izlemesi gerektiğini müdafaa eden yurttaşlar, HES Kodu uygulamasının da çok bir işe yaramadığı görüşünde bulunuyorlar.

Isı haritası kazadaki vaziyeti anlatıyor!

Sıhhat Bakanlığı’nın “Hayat Haneye Sığar” uygulamasında paylaştığı Covid-19 ısı haritasında Gerede’deki vaziyet apaçık ortaya çıkıyor. Kazadaki hemen hemen tüm yerleşim yerleri yüksek rizikolu olarak haritada belirtilirken, 92 köyün de hemen hemen tamamında salgının görüldüğü gözler önüne seriliyor. Bu dehşet verici tabloya karşın hanedeki karantina kararına uymayıp kendisini dışarı atanlara en büyük yaptırımların uygulanması gerekiyor.

Okumaya devam et.

Türkiye

Türkiye’de iki koronavirüs aşı adayı hayvan deneylerini tamamladı, biri klinik çalışma safhasına geldi

Tarih:

//

Yazar:

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış Töreni’nde koronavirüs aşısı çalışmalarıyla ilgili konuştu. İki koronavirüs aşı adayının hayvan deneylerinin başarıyla tamamlandığını belirten Erdoğan, “Biri klinik deney aşamasına ulaştı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış Töreni’nde, koronavirüs aşı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Erdoğan, “İki aşı adayı hayvan deneylerini başarılı şekilde tamamladı. Biri klinik gözlem aşamasına ulaştı” dedi.

“TÜRKİYE, YERLİ AŞI GELİŞTİREN ÜLKELER ARASINDA ÜÇÜNCÜ SIRADA”

Türkiye’nin aşı ve ilaç geliştirme çalışmalarında önemli mesafe katettiğini belirten Erdoğan, “Yerli aşı geliştiren ülkeler arasında ABD ve Çin’in ardından üçüncü sırada yer alıyoruz” dedi.

“8 FARKLI AŞI, 10 FARKLI İLAÇ PROJESİ YÜRÜTÜLÜYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK öncülüğünde oluşturulan 8 farklı aşı 10 farklı ilaç projesi yürütüldüğünü belirterek, “Aşı çalışmalarımızda iki aşı adayı hayvan deneylerini başarılı şekilde tamamladı. Hatta bunlardan birisi etik kurulu tasdikını alarak insanoğlu üzerinde klinik çalışmalar safhasına geldi. Aşının yanı sıra ilaç geliştirme faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor.” ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Okumaya devam et.

Gündem

Bursa’daki Uyuşturucu Çetelerine Büyük Operasyon

Tarih:

//

Yazar:

BURSA’da, uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 fert, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüphelilerin ev ve araçlarında yapılan aramalarda; 720 gram bileşik kannabinoid, 350 gram metamfetamin, bir miktar esrar ve 2 tane kırılgan terazi ele geçirildi.
İl emniyet Müdürlüğü Narkotik suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde ticareti yapanlara yönelik yaptığı çalışma sonucunda operasyon düzenledi. Eş zamanlı düzenlenen operasyonda İ.B., O.A., E.B. Ve M.A.P. Yakalanarak, gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev ve araçlarında meydana getirilen aramalarda; 720 gram sentetik kannabinoid, 350 gram metamfetamin, bir miktar esrar ve 2 adet duyarlı terazi ele geçirildi.

4 şüpheli emniyetteki işlemlerinin peşinden bugün adliyeye sevk edildi. İ.B., O.A., E.B. Ve M.A.P., ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma yada sağlama’ suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Okumaya devam et.

Popüler