Connect with us

Gündem

Almanya’da Covid-19 varyantının Kasım’dan beri olduğu açıklandı


İngiltere’de ortaya çıkan corona virüs varyantının Kasım ayından bu yana Almanya’da olduğu açıklandı. Hannover Tıp Fakültesi tarafınca açıklanan Berlin Charite hastanesinin doğruladığı bilgiye bakılırsa, Kasım ayında yaşamını kaybeden bir hastada corona virüs varyantı B1.1.7’e rastlandığı açıklandı.

Geçtiğimiz hafta İngiltere tarafınca corona virüsün yeni varyantının ortaya çıkmasının arkasından Almanya’dan izahat geldi. Hannover Tıp Fakültesi tarafınca meydana getirilen araştırmaya bakılırsa Kasım ayında yaşamını kaybeden bir hastada corona virüs varyantı B1.1.7’e rastlandığı açıklandı.

Die Welt’in Almanya Sıhhat Bakanlığı’na dayandırdığı haberine bakılırsa, Berlin Charite hastanesi tarafınca da doğrulanan bilgiye bakılırsa, yaşlı bir hastadan alınan örneklerde yeni tip corona virüs varyantına rastlandığı açıklanırken hastane yetkililerinin öteki hastalardaki araştırmalarının sürdüğü açıklandı.

20 ARALIK’TA TESPİT EDİLMİŞTİ

İngiltere’de geçtiğimiz günlerde yeni tip corona virüsün (Covid-19) mutasyona uğramasının ve yeni türün daha da bulaşıcı bulunduğunu açıklamasının arkasından Almanya Sıhhat Bakanlığı, Baden-Wuerttemberg eyaleti Freudenstadt kentinde İngiltere’de rastlanan mutasyona uğraşmış corona virüs tespit edildiğini duyurmuş, söz mevzusu vakanın ülkedeki ilk mutasyona uğrayan olay bulunduğunu ifade etmişti.

Mutasyona uğrayan virüsün tespit edilmiş olduğu hastanın 20 Aralık’ta İngiltere’den geldiği, Frankfurt Havalimanından Almanya’ya giriş yapmış olduğu aktarılmış, Bakanlık, hanım hastanın evinde karantinaya alındığını ifade etmişti.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Aydem Yenilenebilir Enerji halka arz için SPK’ya başvurdu


Halka arzda ortaklık liderliğini Güvence Yatırım, İş Yatırım, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile Yapı Kredi Yatırım üstlenecek. Halk Yatırım, Vakıf Yatırım ve Ziraat Yatırım ise süreçte eş liderler olarak vazife alacak.

Türkiye’de portföyü yalnız yenilenebilir enerji santrallerinden oluşan en büyük üreticilerinden kabul edilen Aydem Yenilenebilir Enerji’nin bir çok hidroelektrik santrali olmak suretiyle 1,020 MW kurulu güçte 25 yenilenebilir enerji santrali bulunuyor. Santrallerden bazıları kamunun durağan(durgun) dolar fiyatla elektrik alım garantisi verdiği YEKDEM mekanizması tarafınca destekleniyor.

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin halka arz süreci ile ilgili değerlendirmede bulunan Aydem Enerji CEO’su İdris Küpeli, “Sektörümüzün en büyük ve öncü oyuncularından biri olarak şirketimizin potansiyeline güveniyoruz… 2021 yılı içinde hibrit üretim tesisi yatırımlarımızla portföyümüzün çeşitliliğini artırıyoruz. Teknoloji tabanlı olarak gelişmeye devam ederek kurulu gücümüzü geçmişte olduğu gibi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Aydem Yenilenebilir SPK’ya halka arz için geçen yıl başvurmuştu. Mevzuya yakın bir kaynak, halka arz zamanlamasının yeniden görüşme edildiğini ve bu mevzuda yeniden görüşme edilerek başvurunun yapıldığını belirtti.

Mevzuya yakın bir kaynak halka arz için ilk olarak Ağustos ayında SPK’ya başvuruda bulunan firmanın geçen yıl salgın sebebiyle küresel anlamda halka arzlara olan ilginin azalması sonucu emek harcamayı askıya aldığını, sadece yatırımcı ilgisinin artmasıyla beraber yeniden başvuruda bulunduğunu belirtti. 

Kaynak: Reuters


Okumaya devam et.

Gündem

Evden televizyon, tül, perde ve bardaklar çalındı


Kaynarca ilçesi Şeyhtımarı Mahallesi’nde Mustafa Şenyiğit’e ilişkin eve hırsız girdi. Hırsızlar evden tv, tül, perde ve bardakları çaldı. 10 gündür evde olmayan Şenyiğit, erişince durumu fark edip polise bildirdi. Polis evde araştırma yaparak soruşturma başlattı.

Mustafa Şenyiğit, “102 ekran televizyonumu, tülü almışlar. Hanım poşette hediyelik bardak hazırlamıştı, onu da almışlar.” dedi.

 


Okumaya devam et.

Gündem

Türkmen gazının Türkiye’ye gelmesi için hazırızbAKAN Çavuşoğlu, Türkmen gazının Türkiye’ye üstünden Avrupa’ya erişmesi mevzusunda izahat yapmış oldu.


Mevlüt Çavuşoğlu: Türkmen gazının Türkiye'ye gelmesi için hazırız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret amacıyla Ankara’da bulunan Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşit Meredov ile bir araya geldi.

İki isim sonrasında ortak basın toplantısı için kameraların karşısına geçti.

‘TÜRKMEN GAZI İÇİN TÜRKİYE HAZIR’ MESAJI

Çavuşoğlu, “Türkmen gazının Türkiye’ye gelmesi ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaşması için biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

 

Ayrıntılar gelecek…

Mevlüt Çavuşoğlu: Türkmen gazının Türkiye ye gelmesi için hazırız #1


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler