Connect with us

Gündem

ABD’de Covid-19’dan ölenlerin sayısı 315 bine yaklaştı


Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) verilerinin derlendiği “Worldometers”a gore, ABD’de virüs tespit edilen şahıs sayısı son 24 saatte 245 bin 808 artışla 17 milyon 401 bin 787’ye ulaştı. 

Covid-19 sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise son bir günde 3 bin 469 artarak 314 bin 694’e çıktı.

İyileşenlerin sayısı 10 milyon 175 bini geçerken, toplam kontrol sayısı 226 milyon 752 bine yaklaştı.

Ülkede California eyaleti 1 milyon 714 binden fazla olay ile ilk sırada içeriyor. Bu eyaleti 1 milyon 540 bini aşkın vakayla Teksas ve 1 milyon 155 binden fazla vakayla da Florida izliyor.

Kovid-19’a bağlı can kaybında 35 bin 945 ile ilk sıradaki New York, olay sayısında 844 binden fazla vakayla Illinois eyaletinden sonrasında 5. sırada bulunuyor.

Kovid-19 olay ve ölüm sayısında dünyada ilk sırada yer edinen ABD’yi, 9 milyon 953 binden fazla vakayla Hindistan ve 7 milyon 42 bini aşan vakayla Brezilya takip ediyor.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kızını taciz eden kişiyi öldüren Kadir Işık’ın tahliyesine karar verildi


Vaka, 5 Haziran 2018’de İsmetpaşa Mahallesi Egemenlik Caddesi’ndeki lokantanın ikinci katında meydana geldi. Kadir Işık, kızı Z.I.’yı (26) rahatsızlık etmiş olduğu öne sürülen Tamer Çetin’e ruhsatlı tabancasıyla ateş etti. Işık hemen sonra yere düşen Çetin’e çekiçle vurdu. Çetin, ambulansla götürülmüş olduğu Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sıhhat Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Burada ‘yaşamsal tehlikesi yoktur’ şeklinde rapor verilen Çetin, kısa bir süre sonrasında yaşamını yitirdi.

CEZASI MÜEBBETTEN 12 YILA 1 AYA DÜŞÜRÜLDÜ

Olayın peşinden tutuklanan Kadir Işık hakkında ‘kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis istemiyle Kahramanmaraş 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 3 Ocak 2020’de görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti, Kadir Işık’ı ilkin ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı, peşinden da haksız tahrik indirimi ve duruşmadaki saygılı tavrından dolayı cezayı 12 yıl 1 aya indirdi.

İSTİNAF, TAHLİYESİNE KARAR VERDİ

Kadir Işık’ın avukatı Kadir Bastırmacı, karara itiraz ederek davayı istinafa taşıdı. Dosyayı inceleyen Gaziantep Bölge Adalet sarayı Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi, kabahat vasfının değişebileceğinden mahalli mahkemenin kararını bozup tekrardan yargılanmasına, Işık’ın da tahliyesine karar verdi.

KIZI, CEZAYA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Tamer Çetin’in rahatsızlık ve tehditlerine maruz kalan Z.I., babasına verilen cezanın peşinden tehdit mesajlarını göstererek, “Aileme ne kadar çok değer verdiğimi ve düşkün olduğumu biliyordu, beni bununla tehdit etmeye başladı. ‘Senin aileni gözünün önünde öldürürüm.’ ‘Benimle evlenmek zorundasın, evleneceksin ya da ikimizin ölümüne sebep olursun.’ ‘Düğün tarihlerimiz aynı yazmazsa ölüm tarihlerimiz mezarın başına aynı yazılır. Buna bir karar ver’ diyordu. Ben açıkçası babamın bu kadar fazla cezaya çarptırılacağını bilseydim o ölümü göze alırdım, ‘Keşke şahıs beni öldürseymiş’ diyorum bazen” diye konuşmuştu.


Okumaya devam et.

Gündem

Kahvehanede oyun oynayanlara ceza – Son Dakika Haber


class=”cf”>

İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, Harp Mahallesi’nde kapalı olması ihtiyaç duyulan bir kahvehaneye, oyun oynandığı bilgisi üstüne baskın düzenledi. Takımlar, sigara ve nargile içerek oyun oynadığı belirlenen ve koronavirüs tedbirlerini ihlal eden 24 kişiye toplam 83 bin 236 lira ceza kesti. Kahvehane, zabıta ekipleri tarafınca mühürlendi.

 


Okumaya devam et.

Gündem

Moody’s: Avrupa’da tüketici güveni durgunABD merkezli kredi derecelendirme kuruluşu, aşıların piyasaya sürülmesinin tüketici güveninde iyileşme sağlayamadığını belirtti.


Moody’s: Avrupa’da tüketici güveni durgun

Internasyonal kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’ten, koronavirüs salgınının etkilerine dair izahat geldi.

Moody’s’ten meydana getirilen açıklamada, Avrupa’da ekonomik aktivitenin genel ortalamanın altında olduğu, yüksek gelir seviyesindeki tüketicilerin geçen yıl uygulanan ilk karantinaya benzer şekilde birikim yapmayı tercih etmiş olduğu kaydedildi.

TÜKETİCİ GÜVENİNDE İYİLEŞME SAĞLANAMADI

Açıklamada, aşıların piyasaya sürülmesinin şimdiye kadar tüketici güveninde herhangi bir iyileşme sağlayamadığı, fakat tüketici ve işletmelerin kısıtlamalara daha çok adapte olması sebebiyle perakende satışlardaki düşüşün sınırı olan seviyede kalmış olduğu açıklandı.

Moody’s: Avrupa’da tüketici güveni durgun #1

“TÜKETİCİ ALGISI ZAYIF KALACAK”

Kredi derecelendirme kuruluşunun açıklamasında değerlendirmesine yer verilen Moody’s Başkan Yardımcısı Vincent Allilaire, “Avrupa’da tüketici güveninin salgına ilişkin engellemeler gevşetilene kadar durgun seyretmeye devam etmesini bekliyoruz. Aşılar yaygın bir halde yapılırken, önümüzdeki birkaç ay süresince kısıtlamaların uzatılması muhtemelen tüketici algısının zayıf kalmasına niçin olacaktır.” ifadelerini kullandı.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler