Connect with us

Gündem

33 ilde FETÖ’ye dev operasyon! Yüzden fazla kişi için gözaltı kararıİstanbul İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Savaşım Şubesi ekipleri, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik İstanbul merkezli 33 ilde “Ankesörlü Telefon” soruşturması kapsamında operasyon gerçekleştirmiş oldu. Haklarında gözaltı sonucu verilen yüzden fazla kişinin bulundukları belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Sultanbeyli ve Ataşehir’de meydana getirilen baskında eski askeri talebe olduğu bildirilen 2 şahıs gözaltına alındı. Öte taraftan Operasyonlar kapsamında gözaltı sonucu verilen oldukça sayıda  FETÖ/PYD üyesi olduğu iddiasıyla oldukça sayıda muvazzaf asker, askeri talebe ve gizli saklı sivil yöneticilerin olduğu bildiriyor. Operasyonlar sürüyor.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Süper Loto’da çekiliş heyecanı! Sonuçlar ve çekiliş canlı yayını millipiyangoonline.com’da!


Sisal Talih tarafınca meydana gelen Süper Loto çekilişi bu akşam millipiyangoonline.com’dan yapılacak olan canlı gösterim ile neticeleri açıklanacak.

Süper Loto; Salı, Perşembe ve Pazar günleri olmak suretiyle haftanın 3 günü çekiliyor.

Süper Lotoda çekiliş heyecanı Sonuçlar ve çekiliş canlı yayını millipiyangoonline.comda

SÜPER LOTO SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Süper Loto oynamanın kuralları neler?

1 ile 60 sayı arasından 6 tane sayının bilinmesine dayanan bir oyun olan Süper Loto’da minimum 2, en fazla 6 tane sayıyı doğru tahmin ederek değişik miktarlarda ikramiye kazanılıyor. Kazanma oranı oynanan kolon ve malum numara adedine gore değişiyor. Oyunseverler kolonları kendileri doldurabildiği şeklinde ek olarak sayıları direkt bayiye söyleyerek yada “Sen Seç” ile terminalden rastgele sayı seçtirerek de Süper Loto oynayabiliyor. 18 yaşından büyük her insanın oynayabileceği Süper Loto’da her kolonun fiyatı ise 3 TL. Oyunun kurallarıyla ilgili detaylı bilgiye https://www.millipiyangoonline.com/super-loto/kurallar adresinden ulaşmak mümkün.

Tüm çekilişler canlı yayınlanıyor!

class=”cf”>

Şisal Talih’ın son teknolojiyi kullanarak oluşturulan teknik altyapı ile noter huzurunda gerçekleştirdiği çekilişler canlı olarak yayınlanmaya devam ediyor. Tüm çekiliş süreçleri “Dünya Piyango Birliği” (World Lottery Association) standart ve kurallarına uygun şekilde organize ediliyor ve en büyük öncelik şeffaflığa veriliyor.

Dünya Piyango Birliği sertifikalı, son teknoloji ürünü yeni çekiliş makineleriyle kurulmuş olan ve ŞANS MERKEZİ adında olan çekiliş stüdyosunda düzenlenen çekilişler, www.millipiyangoonline.com sitesinden canlı olarak yayınlanıyor ve dileyen hepimiz çekilişe katılabiliyor.


Okumaya devam et.

Gündem

Türkiye’ye 15 milyar doların üzerinde portföy girişi olduCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, son aylarda Türkiye’ye yurt dışından 15 milyar doların üstünde portföy girişi gerçekleştiğini söylemiş oldu.


Fuat Oktay: Türkiye'ye 15 milyar doların üzerinde portföy girişi oldu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ile beraber Ankara’da Türkiye-Azerbaycan İş Forumu’na katıldı.

Oktay, burada açıklamalarda bulunmuş oldu.

Meydana getirilen toplantının ilişkileri daha da güçlendireceğine inandığını söyleyen Oktay, iki ülkenin bir tek kanıyla canıyla kardeş olmadığını, en mühim siyasal ortağı, önde gelen ticari partneri, ve yatırımcısı bulunduğunu söylemiş oldu.

“HEDEFİMİZ İŞ İNSANLARINA ALTERNATİF SUNMAK”

Hedeflerinin salgın sebebiyle yavaş seyreden küresel ekonomik gelişme karşısında iki ülke iş insanlarına alternatifler bulmak bulunduğunu ifade eden Oktay, “Son aylarda ülkemize yurt dışından 15 milyar doların üzerinde portföy girişi gerçekleşti. İşgalci Ermenistan’ın Karabağ’dan sökülüp atılması, Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin gücünü sahada bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Azerbaycan-Türkiye kardeş diyorsak, işgalcilerden kurtarılan toprakları ihya edeceğiz, lojistiği en hızlı hale getireceğiz. Biz bu yolda üzerimize düşeni yapacağız. Nahçıvan ile Azerbaycan arasında planlanan koridorun açılmasıyla Bakü, Orta Asya bölgesinde önemli lojistik merkez haline gelir.dedi.

Fuat Oktay: Türkiye ye 15 milyar doların üzerinde portföy girişi oldu #1


Okumaya devam et.

Gündem

‘Bizim dönemimizde Türkiye çağ atladı’AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusal Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan’ın açıklamarından satır başları şu şekilde;

-Bugün spor alanında çığır açacak mühim bir projeyi gençlerimize tanıtmak suretiyle bir aradayız. Sporcu bursuyla vakıf üniversitelerine yerleşen 76 öğrencimizi kutlama ediyorum. Madalya kazanan gençlerimizin eğiğim-öğretim hayatlarında da aynı başarıyı yakalayacaklarına inanıyorum.

-Bizim çocukluğumuzda spora ihtiyaç duyulan ehemmiyet verilmez, spor meydana getiren çocuklar adeta hayta yaftası yerdi. Ailelerden gizli saklı, saklı şekilde sürdürülmeye çalışılırdı.

-Her şeye karşın direnerek ustalaşmış spor hayatına gençlerimizin yaşamı eğitimden yoksun kalmıştır. Gelişmiş ülkelerde eğitim yaşamı spor yaşamının ayrılmaz bir parçası olarak görülür, sporcular el üstünde tutulur.

-Dünyada ilk 100 içinde yer edinen California Üniversitesi, olimpiyatlarda toplam 288 madalya kazanmıştır. Stanford ise olimpiyatlarda 280 madalya elde etmiştir. Bilimsel nitelikli çalışmalarda başı çeken bu kurumların sporda da parlak neticeler alması rastlantı değildir.

-Spora ehemmiyet atfettikçe, sporculara hak ettikleri kıymeti verdikçe bizim üniversitelerimizin de aynı başarıyı yakalayacağına inanıyorum. Aileler çocuklarını spora daha çok yönlendiriyor. Okullar eğitimin yanı sıra spor faaliyetlerine ağırlık veriyor. Üniversiteler sporda aşama meydana getiren gençlere daha oldukça sahipleniyor.

“TÜRKİYE SPORDA ÇAĞ ATLADI”

-Türkiye, bizim dönemimizde spor alanında da çağ atlamıştır. Artık büyük çoğunluğu ömrünü tamamlamış stadyumları yıkıp, yeni tesisler inşa ettik. 32 stadyumu tamamladık, 12’si devam ediyor, 4’ünün projesi sürüyor. Etkin sporcu sayımız ise son 18 yılda 206 binden 3 milyon 623 bine ulaştı. Okullarımızda yürüttüğümüz beceri taramasıyla çocuklarımızı hususi eğitime alıyoruz.

-Spordaki başarılarımızı çoğaltmak için hayata geçirdiğimiz en mühim projelerden biri sporcu eğitim merkezidir. Toplam 1671 sporcu yetiştiriyoruz. Sporcularımıza hem etkinlik gösterdikleri spor dalı hem dersleri için hususi eğitimler veriyoruz.

-Her başarı önemlidir. Sadece başarının kendisi kadar, başarının emeğin, kalitenin takdir edilmesi de önemlidir. Başarıya ulaşmış sporcularımızın emeklerini zayi etmemek için değişik destek programlarını devreye aldık. Üniversiteyi kazanan tüm sporcularımıza burs veriyor, yurtlarda barınma önceliği tanıyoruz.

-2002 senesinde 1481 madalya kazanabilen sporcularımız, salgın öncesi 2019’da 8 bin 800’ün üstünde madalyayla hepimizi sevindirdiler. Gelecek yıl Tokyo Olimpiyatlarında kota sayımız da 10 branşta 53’e ulaştı.

-Dünyayı tesiri altına alan koronavirüse karşın sporcularımız internasyonal organizasyonlarda üstün başarılar gösterdiler. Bayrağımızı dalgalandıran her bir sporcu gencimize şükranlarımı sunuyorum. Sporcularımızın internasyonal alandaki başarıları arttıkça, ailelerin çocuklarını spora yönlendirme şevkleri de büyüyor.

-Gayemiz bizim çektiğimiz çileleri gençlerimize çektirmemek. Gençlere meydana getirilen yatırım geleceğimize meydana getirilen yatırımdır. Bu ülke eğitimli, nitelikli, sıhhatli, ulusal ve tinsel kıymetli mücehhez gençlerin omuzlarında terfi edecektir. Türkiye’yi aydınlık yarınlara, sporda, sanatta, bilimde, kültürde başarılıyla temayüz etmiş gençlerimiz taşıyacaktır.

-Hepimizin görevi gençlerimize hayallerini gerçekleştirebilecek bir rotam sunmaktır. Sporcu burslarını da bu çerçevede mühim bir adım olarak görüyorum. Sporcu bursuyla genç sporcularımız kazandıkları bölümlerde yüzde 100 burslu şekilde okuyabilecekler.

-76 sporcumuzun yararlandığı projemizin, önümüzdeki dönemde kapsamının genişletilmesi ve paydaşlarının artırılmasında yarar var. Bu emek vermeyi orta okul ve lise seviyesine de teşmil ediyoruz. 538 kontenjanla ortaöğretimde bu uygulamayı hayata geçiriyoruz.


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler