Connect with us

Gündem

13 bin KHK’lıya devlete dönüş yolu açıldı


Muhteşem Hal İşlemlerini İnceleme Komisyonu’na bugüne dek FETÖ’den atılan 125 bin 678 şahıs başvurdu. Bunlardan 13 bin 170’inin “kamudaki görevlerine dönmeleri” uygun bulunmuş oldu.

The post 13 bin KHK’lıya devlete dönüş yolu açıldı appeared first on AÇIK GAZETE.


Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Berlinale’den ‘Okul Tıraşı’ filmine FIBRESCI ödülü


Bu yıl yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle iki bölüm halinde düzenlenen 71. Berlinale’nin sektör temsilcilerine yönelik çevrim içi meydana getirilen kısmı 1-5 Mart’ta gerçekleştirildi.

Ayrıca Berlinale’nin basın ofisi, “Bağımsız jüri” tarafınca verilen ödülleri de deklare etti.

Buna gore “Panorama” bölümünde gösterilen filmler içinde yarışan Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı”, FIBRESCI ödülüne kıymet görüldü.

“Yarışma” bölümündeki filmler arasından Gürcü yönetmen Alexandre Koberidze’nin “Ras vkhedavt, rodesac cas vukurebt?”, “Forum” bölümündeki filmler arasından Arjantinli Manaque La Blanca’nın “Ski” ve “Encounters” bölümünden İsviçreli yönetmenler Ramon Zürcher ve Silvan Zürcher’in “Das Maedchen und die Spinne” filmleri de FIBRESCI ödülü aldı.

Festivalde “Altın Ayı” ve “Gümüş Ayı” ödüllerinin sahipleri daha ilkin açıklanmıştı.

71. Berlinale’nin ikinci kısmı 9-20 Haziran’da yapılacak. Festivalin bu kısmı seyircilere açık olacak ve “Altın Ayı” ile “Gümüş Ayı” ödüllerinin verileceği merasim de bu bölümde yer alacak.


Okumaya devam et.

Gündem

Afyonkarahisar’dan zincirleme trafik kazası! 5 yaralı


class=”cf”>

Samet Bolat idaresindeki 03 FZ 181 plakalı hafifçe ticari vasıta ile Ahmet Çalışkan yönetimindeki 45 TA 5745 plakalı otomobil ve İbrahim Çiftkaya idaresindeki BG 485 AH yabancı plakalı otomobil, Afyonkarahisar-Denizli kara yolundaki Dörtyol kavşağında bir birlerine çarpması sonucu zincirleme trafik kazası meydana geldi. Çarpışmanın etkisiyle iki otomobilin refüje çıkmış olduğu kazada, sürücüler ile 45 TA 5745 plakalı otomobilde yolcu olarak bulunan İbrahim Akpınar ve Meltem Akpınar yaralandı. İhbar üstüne vaka yerine sıhhat, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle araçlarda sıkıştıkları yerden çıkarılan yaralılar, ambulanslarla Dinar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan sürücülerden Çalışkan ile Çiftkaya, buradaki müdahalelerinin arkasından Isparta’daki hususi bir hastaneye sevk edildi.


Okumaya devam et.

Gündem

Türkiye ile KKTC arasında Türk lirası ile ticaret olmalıTecim Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki ticaretin Türk lirası ile yapılması icap ettiğini belirtti.

Tecim Bakanı Ruhsar Pekcan, KKTC’deki ziyaretleri kapsamında temaslarda bulunarak sırasıyla KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ve Başbakan Ersan Saner tarafınca kabul edildi.

BAKAN PEKCAN: “TÜRKİYE KKTC ARASINDA TÜRK LİRASI İLE TİCARET OLMALI”

Bakan Pekcan ise Türkiye’nin daima ve her mevzuda KKTC’nin yanında bulunduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti.

Ticaret Bakanı Pekcan: Türkiye ile KKTC arasında Türk lirası ile ticaret olmalı #1

Bugün iş dünyasıyla görüşmesinde bir şart ileri sürdüklerini hatırlatan Pekcan, “Türkiye ile KKTC arasındaki ticaret Türk lirası ile olmalı, Türkiye ile KKTC arasındaki ticarette dolar konuşulmamalı. Bakın o zaman KKTC’nin Türkiye’ye ihracatı ne kadar artıyor. Bu önemli bir konu, her iki tarafın ticareti menfaatleri açısından da son derece anlamlı.” ifadelerini kullandı.

Ticaret Bakanı Pekcan: Türkiye ile KKTC arasında Türk lirası ile ticaret olmalı #2

BAŞBAKAN SANER: “TARIM ÜRÜNLERİMİZİ TÜRKİYE’DE DE SATMAK İSTİYORUZ”

Başbakan Saner, kabulde yapmış olduğu konuşmada, Türkiye ile KKTC’nin ortak bir hedefe yürüdüğünü belirterek bu hedefin de KKTC’yi ekonomik olarak daha ileri taşımak bulunduğunu açıkladı. KKTC’nin ekonomisinin hizmet sektörüne dayalı olarak geliştiğinin altını çizen Saner, bunların başlangıcında turizmin geldiğini, tarımsal alanlardan da ciddi gelirler edilebileceğini söylemiş oldu. Saner, “Elde ettiğimiz tarım ürünlerinin başta yurtdışı olmak üzere ana vatan Türkiye’de de pazarlanabilmesi için gerekli çalışmaların ortak yapılması gerektiğine inanıyorum.” dedi.Ticaret Bakanı Pekcan: Türkiye ile KKTC arasında Türk lirası ile ticaret olmalı #3

Başbakan Saner, Türkiye’deki yazılı programların KKTC’deki girişimcilere de aynı şartlar ve koşullarda sunulmasıyla oldukca ciddi bir ekonomik döngünün olacağını aktardı. Türkiye’nin endüstri bölgelerinin geliştirilmesi mevzusunda bir marka bulunduğunu söyleyen Saner, aynı markanın KKTC’de de oluşmasının önemine dikkati çekti.

Saner, daima KKTC’nin yanında olan Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yardımcısı Fuat Oktay’a teşekkürlerini iletti.

Ticaret Bakanı Pekcan: Türkiye ile KKTC arasında Türk lirası ile ticaret olmalı #4


Okumaya devam et.

Facebook

Popüler

Python örnek projeler deneme bonusu veren siteler